DOLAR 8,6226
EURO 10,2995
ALTIN 494,18
BIST 1.417
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 27°C
Gök Gürültülü
Ankara
27°C
Gök Gürültülü
Per 28°C
Cum 29°C
Cts 29°C
Paz 30°C

TEMAD 2. TEMSİLCİLER KURULU ULUSAL BASINDA!

TEMAD 2. TEMSİLCİLER KURULU ULUSAL BASINDA!
28.12.2018
5
A+
A-

Türkiye emekli Astsubaylar Derneğinin 2. kez toplanan Temsilciler Kurulu yapıldı. 

Ulusal Basında geniş yer alan  ve Afyonkarahisar ili Sandıklı ilçes,nde toplanan Temsilciler Kuruluna TEMAD Şube başkanları, yardımcıları, kadın kolları ve ziyaretçiler katıldı. 

Temsilciler kurulunda astsubayların özlük hakları masaya yatırıldı. Genel Başkan Hamza DÜRGEN, Başlangıç derecesinin 3 ay içinde yasallaşacağını açıkladı.

Şube başkanlarının faaliyetleri hakknda yaptığı sunumlardan sonra gündeme ilişkin konulara değinildi. Ayrıca Tüzük Kurultayının toplanarak yeni bir tüzük yapılması yönünde karar alındı.

Toplantıda genel merkez ve şubelerin sorunlarıyla çözüm yolları görüşüldü. Toplantıda daha etkin hak getirilmesi, etkin üye sayısının artırılması, kadın kollarının ve şehitgazi komisyonlarının kurulması, özlük haklarının elde edilmesi, ekonomik sorunlar, sosyal ve hukuki problemler gibi konular değerlendirildi.

 

Türkiye’de TEMAD şubelerinin daha etkin hale getirilmesi gerektiğini dile getiren Dürgen, programda yaptığı konuşmada, aktif üye sayısının arttırılması, kadın kollarının ve şehit-gazi komisyonlarının kurulması, özlük haklarının elde edilmesi, ekonomik sorunlar, sosyal ve hukuki problemlerin çözümü gibi konuların görüşüldüğünü söyledi.

Amaçlarının birlik ve beraberliklerinin daha da güçlü bir şekilde temsil edilmesini sağlamak olduğunu aktaran Dürgen, şunları kaydetti:

TEMAD Genel Başkanı Hamza Dürgen, “Derneğin geleceğini belirlemek için her yıl en az iki defa olmak üzere temsilciler kurulumuzu belirli dönemde topluyoruz. Toplantıda belirlenen gündem maddeleri görüşülüp, değerlendirmeye aldıktan sonra genel merkezinde kararlar alınır. TEMAD, Türkiye genelinde 98 şubesinde Türk milletine hizmet eden bir sivil toplum kuruluşudur. TEMAD’ın en büyük özeliği Türk Silahlı Kuvvetleri’nin içinden emekli olmuş meslektaşlarımızın bir arada oluğu bir dernektir. Özellikle Türkiye genelindeki şehit ailelerinin ve gazilerimizin dertlerini ve sorunlarını dinlemeyi, onlara yardımcı olmayı, onlara sahip çıkmayı ilke edinmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri ile ilgili yeri ve zamanı geldiğinde kamuoyunda ihtiyaç duyulduğu alanda onların her zaman yanında yer alan sivil toplum kuruluşudur. Bu seneki yapmış olduğumuz çalışmaları şuan Türkiye genelindeki 98 şubemizden temsilciler ve gönüllü üyelerin katılımları ile ele alıyor olacağız.”  dedi. 

 

TEMAD SİTESİNDE FAALİYET RAPORU AÇIKLANDI

TEMAD’ın internet sitesinde 2. Temsilciler Kurulunda alınan kararlar kamuoyuna duyuruldu. 

TEMAD TEMSİLCİLER KURULU FAALİYET RAPORU        

TEMAD Tüzüğü’nün 14’ncü maddesi gereği, Genel Başkan, Genel Merkez Yönetim Kurulu, Yüksek Denetleme Kurulu, Yüksek Disiplin Kurulu, il ve ilçe Şube Başkanlarından oluşan TEMAD TEMSİLCİLER KURULU, Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun 27.11.2018 gün ve 54 numaralı kararı doğrultusunda, 25-26-27 Aralık 2018 tarihlerinde Afyon/Sandıklı’da toplanmıştır.

Genel Merkez Yönetim Kurulu adına Genel Başkan tarafından 24 Aralık 2018 tarihinde aramızdan ayrılan merhum 3. Genel Başkanımız Orhan ÖZKAN’ın hizmetleri dile getirilmiş, dua edilmiş ve müteakiben TEMAD Genel Merkezi’nin teslim alındığı durum, 2018 yılı faaliyetleri ile 2019 yılı planları, sorunlar ve çözüm yöntemleri konusundaki görüş ve önerileri görsel bir sunumla dile getirilmiştir.

 Yüksek Denetleme Kurulu Başkanı tarafından 2018 yılı faaliyetleri sunulmuştur.

 Yüksek Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı tarafından 2018 yılı faaliyetleri sunulmuştur.

TEMAD Şubeleri, 2018 yılı faaliyetlerini, üye durumunu, bütçesini, 2019 yılı planlarını, sorunlar hakkındaki görüş ve önerilerini hazırladıkları görsel sunumlarla sunmuşlardır. Bu sunumlarda genel olarak başta tazminat konusu olmak üzere, özlük hakları konusunda Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun ilgili makamlarla yaptığı görüşmelerin olumlu bir süreçte devam ettiği, bu konudaki azim ve kararlılığın sürdürülmesinin önemli olduğu da vurgulanmıştır.

Temsilciler Kurulu toplantısı sonucunda, Tüzüğün 53. madde a) bendi uyarınca Genel Merkez Yönetim Kuruluna tavsiye niteliğinde alınan kararlar şunlardır;

Tüzük Değişikliği için; Tüzük Komisyonu kurulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

TEMAD şubelerinde Şehit ve Gazi komisyonu kurulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

TEMAD şubelerinde Kadınlar Kolu Komisyonu kurulmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

TEMAD üye kimlik kartlarının yenilenmesine oy birliğiyle karar verilmiştir.

TEMAD tanıtım materyallerinin standart hale getirilmesi için komisyon oluşturulması ve komisyonun standartlığın sağlanması için çalışmalar yapmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

Burs konusunda mevcut uygulamaların devam etmesi ve Genel Merkezin bu konuda kapsamlı çalışma yapmasına oy birliğiyle karar verilmiştir..

TEMAD dergisine öncelikle Şube Yönetim Kurulu üyelerinin abone olmasına oy birliğiyle karar verilmiştir.

Huzurevi/bakımevi yapılmasına, oy birliğiyle karar verilmiştir.

         Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur.

 

ULUSAL BASIN LİNKLERİ;

http://www.milliyet.com.tr/temad-afyonkarahisar-da-toplandi-afyonkarahisar-yerelhaber-3219173/

https://www.haberturk.com/afyonkarahisar-haberleri/65685544-temad-sandiklida-toplandi

https://www.haberler.com/temad-afyonkarahisar-da-toplandi-11581104-haberi/

http://www.karar.com/afyonkarahisar/temad-sandiklida-toplandi-1072574

https://www.iha.com.tr/afyon-haberleri/temad-sandiklida-toplandi-2191457/

 

Kaynak:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.