Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17°C
Az Bulutlu
Ankara
17°C
Az Bulutlu
Paz 20°C
Pts 26°C
Sal 28°C
Çar 25°C

EMNİYET-SEN NE İSTİYOR?

EMNİYET-SEN NE İSTİYOR?
13 Şubat 2016 16:30
96

EMNİYET-SEN NE İSTİYOR? 

170 Yıl önce kurulan Polis Teşkilatının, sendikası  olan ve  2012  Yılı Kasım ayı içerisinde kurulan EMNİYET-SEN faaliyetlerine devam ediyor. 

Son olarak, dünyanın en büyük 20 ekonomisini oluşturan, G 20 Zirvesi üye ülkelerinin Devlet ve Hükûmet Başkanlarının katıldığı yıllık olağan toplantılarının sonuncusu, 15-16 Kasım 2015 tarihlerinde Antalya’da yapılmıştı. 

 

G 20 zirvesinde İl içinden ve İl dışından gelerek görev yapan,  toplamda 15.000 civarındaki  polis amir ve memur görevlilerinden, 12.000 tanesine dört ayrı derecede taltiflendirmede bulunulurken,  3166 görevliye ise ödül verilmediği gerekçesi ile kurumlarına basvuruda bulunup, “haksızlığa uğradıklarını” dile getirdikleri öğrenildi.  Ayrıca,  350 görevli personelin,  bu konudaki dilekçesini,  Emniyet Genel Müdürlüğüne gönderdiği gelen bilgiler arasında. 

 

Konu ile ilgili olarak,  daha önce de, Antalya’nın muhalefet partisine mensup milletvekillerince de, sorunun  çözümü için TBMM’ ne soru önergesi verilmisti.

Haksızlığa uğradığını belirterek, dilekçe yazan personele,  Emniyet Genel Müdürlüğünce verilen cevapta;  “Sorumluluğun Antalya Taltif Komisyonunda olduğu”  yazılı olarak  belirtildiginden,  Mücadeleci kişiliği ve emniyet teşkilatında azim ve kararlılığı ile tanınan,  EMNİYET-SEN   Genel Başkan Yardımcısı  Zeki KILINÇ,  11 Şubat 2016 tarihinde Antalya Adliyesine giderek Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu  ve bundan sonrasının  Adil Karar verici yargıçlarda olduğunu belirterek,  sıranın İdari Mahkemelere dava açmaya geldiğini sosyal medya hesabından yaptığı duyuru ile açıkladı. 

 

EMNİYET-SEN ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDA DA  ÇALIŞIYOR.

EMNİYET-SEN Genel Başkan Yardımcısı adına sosyal medya hesabından açıklama yapan Zeki KILINÇ,  Emniyet Teşkilatının öncelikli olarak yıllardır çözüm bekleyen konu başlıklarını da  gündeme getirdi. 

 

İşte  o konu başlıkları:

01- Ağır çalışma koşulları ve adil olmayan çalışma sistemi .

02- Temsil Mekanizmasının yetersizliği. Rütbe ve terfi komisyonunun daha adil ve objektif bir sekilde belirli Liyakat ve kriterlerlere dayandırılması.

 

03- Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği.

 

04- Acilen AYM tarafindan iptal edilen EÖDT nün yerine daha çağdaş günümüz sorunlarına ışık tutan ve uyarlanan Disiplin Kanunu çıkartılması. 

 

05- Adaletsiz taltif ve cezalandırma sistemi.

 

06-Amirler icin 4800 Memurlar için 3600 ek gösterge verilmesi

 

07- Adli ve idari davalarda hukuki yardım desteği.

 

08- Ek görevler ve ücretlendirilme. 

 

09- Polis Teşkilatının Müsteşarlık düzeyine getirilmesi.

 

10- Polis ve polis amiri yetiştirilmesi sistemi.

 

EMNİYET-SEN’İN KAPATILMA DAVASI RED EDİLDİ. 

2012 yılında kurulan EMNİYET SEN hakkında açılan kapatma davasına ilişkin karar, 16 Aralık 2015 tarihinde sonuçlanmış ve  Ankara 9 .İş Mahkemesi tarafından kapatma talebi reddedilmiş ve halen üyelik işlemleri  yapılmayan sendikanın kaderi Yargıtayın ilgili dairesinden çıkacak sonuca göre şekillenecegi öğrenildi.