Dolar 33,0372
Euro 35,9878
Altın 2.559,61
BİST 11.064,85
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 30°C
Hafif Yağmurlu
Ankara
30°C
Hafif Yağmurlu
Paz 30°C
Pts 31°C
Sal 32°C
Çar 33°C

EMEKLİ ASTSUBAYLAR BU KEZ İSTANBUL’DA MEYDANA İNİYOR!

EMEKLİ ASTSUBAYLAR BU KEZ İSTANBUL’DA MEYDANA  İNİYOR!
3 Mayıs 2016 22:48
216

 

 

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun KONYA ve MALATYA Mitinginlerinde “Astsubayların makam ve görev tazminatını vereceğiz, tüm sorunlarını çözeceğiz” minvalindeki sözlerinden sonra, tazminat talepleri giderilmeyen emekli astsubaylar, yurt sathında basın açıklaması yapmaya devam ediyor. 
 

 

 

ASTSUBAYLAR İLK OLARAK BANDIRMA’DA BASIN AÇIKLAMASI YAPTI!

 

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, emekli Jandarma Astsubay Özay Can, astsubayların özlük hakları için ilk  basın açıklamasını yaptı.

Astsubayların haklarının artırılması için Edremit Cumhuriyet Meydanı’nda bir basın açıklaması yapan emekli Jandarma Astsubay Özay Can, “Bu ülkede en zor şartlarda bize verilen görevleri yapıp karşılığını alamayan bir astsubay emeklisi olarak bu basın açıklamasını yapmak zorundayım. TSK’de hiyerarşiye saygı içinde verilen görevleri canı pahasına yerine getiren astsubaylara ön yargılarla haksızlık yapılmaktadır. Bizler, sadece şehit cenazelerinde ve göreve gönderilirken hatırlanmak değil, kurumumuzla gurur duymak, aile olduğumuzu hissetmek, adaletin gerçekleştiğini görmek, aidiyet duygumuzu en üst noktaya çıkartmak istiyoruz” dedi.
 

 

 

 

ASTSUBAYLAR  İKİNCİ BASIN AÇIKLAMASI İÇİN İZMİR GÜNDOĞDU MEYDANINDA TOPLANDI!

 

İzmir’de, bir araya gelen emekli astsubaylar, hem özlük haklarını dile getirmek, hem de son zamanlardaki terör saldırılarını protesto etmek içini basın açıklaması yaptı.

 

 Emekli astsubaylar adına konuşan Uçar Eğer, ‘Çok zor ve ağır şartlar altında, mesai mefhumu gözetmeden görev yapan, gereğinde milyonlarca liralık zimmetlere imza atan astsubayların, göreve başlangıç derecelerinin, 9/2 olması ile hakkettikleri makam ve görev tazminatlarının verilmesi talebimizdir” dedi.

 

Gündoğdu Meydanı’nda toplanan emekli astsubaylar, son zamanlarda yaşanan terör olaylarını protesto edip yaşadıkları sorunları da anlattı.

 

Emekli astsubaylar adına basın açıklamasını da Uçar Eğer yaptı. Türkiye’nin zor ve sancılı bir süreçten geçtiğini söyleyen Uçar Eğer, ‘Bu ülkenin vatandaşları, etnik kökenleri, dini inançları ve siyasi tercihleri ne olursa olsun eşittir, vatandaşlık haklarından eşit yararlanırlar. Buna rağmen ülkemiz üzerinde, tarihten beri emelleri olan emperyalistlerin Serv’i yeniden hortlatmak içini satın aldığı hain terör örgütü PKK ve yandaşları, kahpe tuzaklarla evlatlarımızı şehit ediyor. Hainler mutlaka hüsrana uğrayacaklardır. Tarih hiçbir ihanete affetmemiştir” dedi.

 

 

Emekli olsalar da görev yapmaya her zaman hazır olduklarını vurgulayan Uçar Eğer, ‘Ettiğimiz yemin doğrultusunda, kanımız, canımız vatanımıza milletimize feda olsun. Bu ülkeye sadakatini, ettiği yemin doğrultusunda, teri, kanı ve canı ile kanıtlamış olan astsubaylar, yıllardır önyargılarla, sosyal, ekonomik ve insani haksızlıklara uğratılmaktadır. Astsubaylara verilen sözler, yerine getirilmemiştir.

 

Bu durum, görevdeki meslektaşlarımızın, moral ve hizmet verimliliğini olumsuz etkilemekte, emekli astsubayların kuruma olan aidiyet duygusunu zedelemektedir.

 

Çok zor ve ağır şartlar altında, mesai mefhumu gözetmeden görev yapan, gereğinde milyonlarca liralık zimmetlere imza atan astsubayların, göreve başlangıç derecelerinin, 9/2 olması ile hakkettikleri makam ve görev tazminatlarının verilmesi talebimizdir. Bizler ayrıcalık ya da imtiyaz değil, sadece adaletin sağlanmasını istiyoruz” dedi. Basın açıklamasından sonra emekli astsubaylar, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, kendileriyle ilgili düzenleme vaatlerine ilişkin konuşmayı da dinletti.

 

İSTANBUL DEMOKRASİ MEYDANINDA OLACAKLAR! 

 

İSTANBUL EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ (İSTEMAD) Genel Başkanı İbrahim KOLDAMCA, sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama ile 13 Mayıs 2016 Cuma günü, saat: 09.00’da Beşiktaş Demokrasi Meydanında “ŞEHİTLERİ ANMA VE ASTSUBAYLARIN ÖZLÜK HAKLARI” konusunda basın açıklaması yapacağını duyurdu. 

 

 

İSTANBUL EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ (İSTEMAD) NEDİR?

 

Temad İstanbul İl Başkanlığını başarıyla yürüten ve Türkiyenin en faal Temad şubesi olma özelliğini taşıyan İstanbul Temad İl başkanlığı seçimlerinin ardınan İbrahim KOLDAMCA ve ekibinin seçimleri yeniden  kazanması üzerine,  Koldamca ve yönetiminin seçimlerden önce dernekten ihraç edilmiş olmarı nedeniyle, seçme ve seçilme ehliyetlerinin olamdığından bahisle, Temad Genel Merkezince İl başkanlığı feshedildi ve seçimler yargı kararıyla geçersiz sayıldı.

 

Temad İstanbul İl Başkanlığının, Genel Merkezce fesh edilmesi ve yöneticilerinin Temad’dan ihraç edilmesi üzerine İbrahim Koldamca ve  ekibi çalışmalarını devam ettirebilmek adına yeni bir dernek çatısı altında birleşmeye karar verdi.  Yeni kurulan derneğin, geçtiğimiz günlerde yapılan Genel kurulunda İbrahim Koldamca ve ekibi yeniden seçildi. Daha 3 ayını doldurmayan İSTEMAD’ın hemen sahaya inmesi ve yoğun çalışmalara başlaması dikkat çekti.

 

TEMAD İstanbul İl Başkanlığının kapatılması, yöneticlerinin ise  İhraç edilmesi  ve seçimlerin iptal cedilmesi konusundaki hukuksal süreç  halen Yargıtay aşamasında.  

 

SIRADA HANGİ İLLER VAR? 

 

Emekli astsubayların, sosyal medyadan örgütlenerek bir araya gelmeleri sonucu yaptıkları basın açıklaması serisinin devam edeceği ve sırada başka illerin de olduğu öğrenildi.  BANDIRMA  ve  İZMİR’den sonra basın açıklaması yapılacak iller sosyal medyada konuşulmaya başlandı. 
 

Gelen bilgilere göre, emekli assubaylar, bağımsız olarak, İSTANBUL’dan sonra  ANTALYA,  KONYA ve ismi henüz açıklanmayan diğer bazı ilerde de benzer basın açıklamaları yapacakları, daha sonra ise  ANKARA’da toplanarak geniş katılımlı bir organizsayon yapacağı öğrenildi. 

 

PES24 ÖZEL HABER