Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17°C
Az Bulutlu
Ankara
17°C
Az Bulutlu
Paz 20°C
Pts 26°C
Sal 28°C
Çar 25°C

ASTSUBAYLARIN TEPKİSİ DİNMEK BİLMİYOR!

ASTSUBAYLARIN TEPKİSİ DİNMEK BİLMİYOR!
21 Mayıs 2016 11:19
235

ASTSUBAYLAR ORDU’DAN SESLENDİ!

 

Emekli astsubaylar, artan terör olaylarını protesto etmek, şehitler ve özlük haklarını tekrar gündeme getirmek için  yurt sathında basın açıklaması yapmaya devam ediyor.  

 

Başbakan Ahmet DAVUTOĞLU’nun KONYA ve MALATYA Mitinginlerinde “Astsubayların makam ve görev tazminatını vereceğiz, tüm sorunlarını çözeceğiz” minvalindeki sözlerinden sonra, tazminat talepleri giderilmeyen emekli astsubaylar, artan terör olaylarını protesto etmek, şehitler ve özlük haklarını tekrar gündeme getirmek için  yurt sathında basın açıklaması yapmaya devam ediyor. 
 
 
Emekli astsubayların basın açıklaması faaliyeti bu kez Ordu’dan!
 

İlk önce EDREMİT”de  “Şehitler, Terör Olaylarını Protesto ve  Özlük Hakları” için basın açıklaması yapan emekli astsubaylar, daha sonra basın açıklamalarını, İZMİR’de Gündoğdu Meydanında yaptı. 
 
Daha sonra, İstanbul Emekli Astsubaylar Derneği  (İSTEMAD)  önderliğinde, İSTANBUL, Beşiktaş Demorasi Meydanında açıklama yapan astsubaylar, bu kez ORDU’da sahaya indi. 
 
1981 mezunu, emekli Jandarma Astsubay, Mehmet Ziya ODABAŞ,   bir grup emekli astsubay ve  ailelerinin katılımı ile Ordu kent merkezi, Akbank Arkası, Tahılpazarı Meydanında, 20 Mayıs Cuma günü saat: 14.00’da “Şehitler, Terör Olaylarını Protesto ve  Özlük Hakları” için basın açıklaması yaptı. 

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra, ellerindeki  Türk Bayrakları ile basın açıklaması yapan emekli astsubaylara, ailelerinden ve   vatandaşlarından da  destek verildiği  görüldü. 

 

Emekli Jandarma Astsubay Mehmet Ziya ODABAŞ, basın açıklamasında;

 

” Basın açıklamamızın konusu, trörö olaylarını protesto etmek, şehitlerimizi anmak, gazilerimize vefamızı göstermek ve emekli astsubayların sorunlarını dile getirmektir…

“Son günlerde artan terör olayları milletimizi derin üzüntüye boğmaktadır. Böyle haince saldırılardan medet bekleyenler, sonuç alacaklarını umanlar gaflet içerisindedirler. Bu vatan hainleri hedeflerine hiçbir zaman ulaşmakta Muvaffak olamayacaklardır” 

“Hainler bilmelidir ki, vatan savunması için canlarını feda eden aziz şehitlerimiz Türk Ulusunun yüreğinde sonsuza dek yaşacaklardır. Milletimiz, tarihini kahramanlık destanlarıyla yazmış, bağımsızlığını kahramanca mücadele veren, bu uğurda gözünü bile kırpmadan canını veren şehitleriyle kazanmıştır. Hiçbir kalleş saldırı, hiçbir hain pusu milletimizi beraber yaşama kararlığından, bölünmez bütünlüğünden döndüremeyecektir.
Unutulmamalıdır ki, terörden beslenenler yine terörün döktüğü kanlarda boğulacaktır.

Bizleri tarifsiz acılar yaşatan bu hain saldırıları şiddet ve nefretle kınıyoruz. Vatan uğruna bir an bile tereddüt etmeden canını ortaya koyan Aziz Şehitlerimizi rahmetle anıyor, kederli ailelerine sabır diliyorum. Ayrıca çıkan çatışmalarda yaralanan tüm Güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyor, karşılarında saygı ile eğiliyoruz

Bu ülkenin vatandaşları etnik kökenleri, dini İnançları ve Siyasi tercihleri ne olursa olsun eşittir. ve vatandaşlık haklarından eşit yararlanırlar.

Buna rağmen ülkemiz üzerinde tarihten beri emelleri olan emperyalistlerin SEVR’İ yeniden hortlatmak için satın aldığı hain terör örgütü PKK ve yandaşları kahpe tuzaklarla evlatlarımızı şehit ediyor.

Şehit haberleri ile yanan Yüreğimizdeki Ateş Sönmeden yeni Acılarla karşılaşıyoruz. Ancak hainler mutlaka hüsrana uğrayacaklardır.

 


 

Tarih hiçbir İhaneti Affetmemiştir.

 

Bu vesile ile hiçbir değerin geri getiremeyeceği canlarını ve uzuvlarını feda eden kahraman şehitlerimiz ve gazilerimiz ile onların ailelerine minnettarız.

Şehitlerimize rahmet, yaralı gazilerimize acil şifalar, ailelerine ve milletimize de sabırlar diliyoruz. Yüce Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ve Atalarımızın insan üstü çabaları ile kurduğu Mukaddes TÜRKİYE CUMHURİYETİ’nin ve onun mukaddes TÜRK Ordusunun Bir mensubu olmaktan her zaman Gurur ve Onur Duyan EMEKLİ ASSUBAYLAR olarak Mustafa Kemal ATATÜRK ve silaharkadaşlarını YAD ediyoruz.

Vatan sevgisi hiçbir değer ile Ölçülemez.

Ancak Bu ülkeye Sadakatini Teri, Kanı ve Canı ile Kanıtlamış olan Assubaylar yıllardır ön Yargılarla Sosyal, Ekonomik ve İnsani Haksızlıklara Uğratılmaktadırlar Haksızlıklarımızı kısa bir açıklama ile ifade etmek Mümkün değildir.

Örneğin Üniformalarından biri de KEFENİ olan, bir Emirle ölüme gönderilen Astsubaylar ; ayni tahsilde Olmalarına rağmen, Görev Koşulları ve Sorumlulukları kendileri ile kıyaslanamayacak birçok kamu görevlisinden daha alt derece ve Kademeden Göreve başlatılmakta ;

HAK ettikleri MAKAM ve GÖREV TAZMİNATLARI verilmemektedir. Sayın Başbakanımızın, Sayın Genelkurmay Başkanımızın ve MSB’ımızın vaatlerine, açıklamalarına rağmen, Hükümetimizin  Eylem Planında “ASSUBAYLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK” Taahhüdüne rağmen  sorunlarımız devam etmektedir.

Bu durum görevdeki meslektaşlarımızın moral ve hizmet verimliliğini olumsuz etkilemektedir..

Çok zor ve ağır şartlar altında, mesai mefhumu gözetmeden görev yapan, gereğinde milyonlarca liralık zimmetlere imza atan Assubayların göreve başlangıç dereceleri, hak ettikleri MAKAM ve GÖREV tazminatlarının verilmesi,TSK’da görev yapamaz raporu ile resen emekli edilenlerin mağduriyetleri ve sadece askeri personelden esirgenen sicil affı talepleri hiçbir zaman ayrıcalık ve imtiyaz olmamıştır.

 

Talebimiz sadece adaletin sağlanmasıdır.

Adaletin olmadığı yerde karmaşanın olacağı malumlarınızdır.

Sayın Başbakanımız, Genelkurmay Başkanımız ve Milli Savunma Bakanımızın ADALETİN gerçekleşeceği konusunda verdikleri sözleri yerine getireceklerine inanıyoruz ve gerçekleşmesini bir kez daha talep ediyoruz.

Kahraman GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ; 

SİZİN YERİNİZ Ebediyen boş kalmayacak.

SİZLERİN SAYESİNDE bu vatan Türk”ün oldu, Türk”ün kalacak.

SİZLERİN kanınla yoğrulan bu kutsal topraklar,
YEMİN EDİYORUZ !!!
GÖZ DİKENLERE MEZAR OLACAK.
SELAM OLSUN TERÖR OLAYLARI KARŞISINDA VATAN VE NAMUSLARRI İÇİN CAN VEREN ŞEHİTLERE
SELAM OLSUNGAZİLERİMİZE
ŞEHİTLER ÖLMEZ
İki fidandı onlar.
İki arkadaş.
Hakkari de yaşıyorlardı.
Çünkü görev yerleri Hakkari’ydi.
İki kahraman sabah olup kalktılar.
İş yerlerine gidiyorlardı.
Köpek soyu kahpe PKK, sinsice arkadan yaklaştı.
Elleri kırılasıya deyyuslar iki fidanın başlarına iki kurşun sıktılar.
O an can verdi fidanlar.
Sere serpe yerde yatıyorlardı.
Yer kan gölüne dönmüştür.
Dün Türk kanı şerefsizdir diyen Hırant DİNK katledildiğin de,
Hepimiz Ermeni’yiz diyenler, bugün saklanıyorlardı kuytu köşelerde.
Can değilmliydi bu gencecik insanların ki.
Kimin kılı kıpırdadı.
Kim hüzünlendi şehitlere.
Ama ben biliyorum ve diyorum ki,
Ağlama anam, ağlama şehidimin sevdası, ağlama şehidimin evladı,
Ağlama Türkiye’m.
Şehitler bir ölür, bin doğarlar.
Şehitler ölmez, dualarla yaşarlar.
Şehitlerin kanıyla yıkanan bayraklarımızı asalım.
Asalım ki sahip çıkalım şehitlere.
Aynen şehitlerimin dediği gibi,
”Vatan sana canım feda”.
Kanlarının son damlasına kadar verdiler vatana.
Çünkü, peygamberler ocağı kışlalarında öğrenmişlerdi,
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.
Geride kalanlar söz vermeli.
Siyasileri, askerleri, polisi, herkes ama herkes söz vermeli.
Vatan seni satmayacağız, seni böldürmeyeceğiz.
Canımız uğruna bu kutsal topraklardan bayrağımızı indirmeyeceğiz.
VATAN UĞRUNA
Çalıştık didindik vatan uğruna,
Bir gün PKK da gelir ya vatana
İşte o an vatanda kopar bir fırtına,
Vatan Türkündür Türkün kalacak
Anadolu çocuğu temiz, ak, dürüst,
Mücadelesini sürdürür v atan uğruna,
Ezer geçer PKK yı silindir misali,
Cennet vatanı yaşatır bağırlarda,
Vatan Türkündür Türkün kalacak
15 Ağustos 1984 ten beri, nifak tohumu ektin,
Yettin be yettin kahpe PKK,
Geliyor askerim, geliyor polisim göğsü siperde,
Anadolu’mun toprağı emin ellerde,
Vatan Türkündür Türkün kalacak
Askerim,polisim girmiş kol kola, cesaret üstüne,
Mardin’de, Şırnak’ta, Eruh’ta.
Vatanın bölünmez bütünlüğünü sağlamak amacıyla,
Vatan Türkündür Türkün kalacak
Dağlarında yürüdük izimiz kaldı,
Uğrunda şehitler verdik adımız kaldı,
Geride gözü yaşlı yetimler kaldı,
Ama, ama bölünmedi toprağım, bölünmedi Türkiye’m
.Vatan Türkündür Türkün kalacak
Mehmet’im askerim belki şehit olacak,
Kanları akacak toprağı sulayacak,
Ağlama anam, ağlama sevdam, ağlama Türkiye’m,
Şehitler ölmez dualarla yaşayacak,
Vatan Türkündür Türkün kalacak” dedi. 

 

SIRADA KAÇ İL VAR? 

 
Basın açıklaması yapmak üzere,  sırada 6 ilin beklediği, KONYA ve ANTALYA’dan emeklli astsubayların basın açıklaması yapacağını duyurduğu gelen bilgiler arasında. 
 
Konya ve Antalya dışındaki illerin, basın açıklamalarının engellenebileceği gerekçesi ile yasal izinleri aldıktan sonra duyuru yapacakları öğrenildi.
 
Basın açıklaması yapan astsubaylar, sosyal medya üzerinden haberleşerek, bağımsız ve bağlantısız bir şekilde basın açıklaması yaptığı daha önce açıklanmıştı. 
 

 

EDREMİT BASIN AÇIKLAMASI (Okumak İçin Tıklayınız…) 

 

İZMİR BASIN AÇIKLAMASI ( Okumak İçin Tıklayınız…)

 

İSTANBUL BASIN AÇIKLAMASI (Okumak İçin Tıklayınız…)