DOLAR 8,0837
EURO 9,6757
ALTIN 453,52
BIST 1.399
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 18°C
Sağanak Yağışlı
Ankara
18°C
Sağanak Yağışlı
Per 18°C
Cum 16°C
Cts 20°C
Paz 25°C

TÜRKİYE ASSUBAY SENDİKASI (TAS-SEN)’İN BÜYÜK BAŞARISI

19.02.2018
42
A+
A-

07 Kasım 2014

 

TAS-SEN’İN EUROMIL ZAFERİ !

Türkiye Assubay Sendikası TAS-SEN)’nın European Organisation of Military Associations. (EUROMİL)’a  (Avrupa Asker Organizasyonları Örgütü)’ne kabul edilişinin yankıları sürüyor. 

Bilindiği üzere, 16/18 Ekim 2014 tarihinde İtalya Roma’da yapılan 110.Euromil yönetim kurulu toplantısında; Genel Başkan Ahmet ZENGİN ve yönetimde görevli Suat TELKES ve Mehmet AFACAN ile temsil edilen TAS-SEN, Avrupa’dan büyük bir başarıile ülkemize dönmüştü. 

İspanya, Sırbistan ve Türkiye’nin Euromil’e katılım üyeliklerinin karar verildiği toplantıya Kıbrıs Rum Kesimi Asker Organizasyonu Başkanı;Yüzbaşı Kyrou Stavros’un ön yargılı ve düşmanca tutumu damgasını vurmuştu. 

Yunanistan Temsilcisi; Panos Mertakas ve Güney Kıbrıs’ın yoğun lobi faaliyetleri yaptıkları toplantıda, Tas-Sen Genel Başkanı Ahmet ZENGİN ve ekibi, tüm üye ülkelerinin temsilcileri ile dostane görüşmeler yaptığı basına yansımıştı. 

Euromil Genel Başkanı; Türkiye ekibine özel ilgi gösterdi. Güney Kıbrıs temsilcisine “Euromil’in siyasi bir kurum olmadığını” söylemesi önemli bir ayrıntıydı.

TAS-SEN EUROMIL’E KABUL EDİLDİ!

18 Ekim günü;sabah TAS-SEN Genel başkanı yaklaşık 10 dakikalık İngilizce bir sunum yaptı. yapılan oylamada Türkiye Assubay Sendikası, büyük alkışlarla ve coşku ile Euromil Asker Organizasyonuna kabul edildi.

katilim-belgesi.jpg

Güney Kıbrıs Başkanı toplantıyı terk ederek protesto etti. Diğer ülke temsilcileri bu tutumu kınayarak ve tek tek gelerek Türk ekibini tebrik ettiler.

TAS-SEN ayrıca Montenegro(Karadağ),Slovenya,Makedonya ülkelerinin bulunduğu, Balkan Grubuna liderlik edecek. 

Toplantıda konferans veren, Avrupa Parlamentosu Üyesi,  Ana GOMES ile görüşen Genel Başkan Ahmet ZENGİN, Assubayların sorunlarının, EUROMIL tarafından AB de gündeme geleceğini ve yakında Nato ve Avrupa komisyonunun dikkatlerinin bu alana çekileceğini söyledi.

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANI TEBRİK ETTİ!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sn. Derviş EROĞLU,  TAS-SEN’in EUROMIL Toplantısındaki başarısından ve  Yunanistan ile  Güney Kıbrıs Rum kesimine yaşattığı hezimet nedeni ile, TAS-SEN Ankara Çalıştayına katılan, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü aracılığı ile bir tebrik mektubu gönderdi. 

cumhurbaskani-tebrik-kktc.jpg

İşte o mektup; 

KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANLIĞI 

Sn.  Ahmet ZENGİN
Türkiye Astsubaylar Sendikası 
Genel Başkanı 

Türkiye Astsubaylar Sendikası Avrupa Asker Organizasyonları (EUROMİL) örgütüne üyeliğinizin, Rum tarafının tüm engelleme girişimlerine rağmen gerçekleştiğini büyük bir memnuniyetle öğrenmiş bulunuyorum. 

Aldığım bilgilere göre Kıbrıs Emekli Astsubaylar Derneği’ni kendi bünyenize katarak, söz konusu örgütte, sesimizin duyurulmasını kararlaştırmış bulunuyorsunuz. 

Her iki konu için sizi tebrik eder, takdirlerimi ifade ederim. 

Her zaman belirttiğim üzere, Kıbrıs konusu hepimizin milli davasıdır.  Bu davada başarılı olabilmek için, gönül birliği içinde çok çalışmamız ve her platformu çok iyi değerlendirmemiz gerekir.  Rum tarafı bizim tüm barışçı,  iyi niyetli ve erken sonuç almaya yönelik  tutumumuza  rağmen Türk Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın KKTC Hükümetinin verdiği yetki ile Doğu Akdeniz’de sismik araştırma yapmaya başlamasını ileri sürerek görüşme masasından kaçmıştır. Öyle görünüyor ki, niyetleri bizim ile anlaşma yapmak değil, silah zoru ile ele geçirdikleri sözde Kıbrıs Cumhuriyeti’nin uluslararası tanınmışlığını kullanarak haklarımızı gasp etmeyi sürdürmektir. Hal böyleyken bize düşen görev, hakkımızı, hukukumuzu,  sone dek sabırla savunmak ve mutlak başarılı olmaktır. Birlik – beraberliğimiz devam ettiği sürece, Güçlü Anavatan Türkiye’nin önemli katkıları ile hedefimize mutlaka varacağız. 

Bu duygu ve düşüncelerle bize desteklerini hiç esirgemeyen,  Türkiye Astsubaylar Derneği’nin yönetici ve tüm üyelerini bir kez daha sevgiyle kucaklıyor, herkese sağlık ve nice nice başarılar diliyorum. 

Dr. Derviş Eroğlu
Cumhurbaşkanı

                                                                                   

KKTC EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ TAS-SEN’E KATILDI!

 KKTC Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Emekli Astsubaylar Derneği Genel Başkanı Esen Ömürlü 6 Kasım 2014 tarihinde yayınladığı basın açıklaması ile TAS-SEN’e üye olduklarını açıkladılar.  İşte o basın açıklaması;

                    m032.jpg

                                                 BASIN AÇIKLAMASI                                                       
      
           16-18 Ekim 2014’te İtalya’nın Roma kentinde yapılan, 110.’ncu Avrupa Asker Organizasyonu (EUROMİL)yönetim kurulu toplantısında, Türkiye Astsubay Sendikası(TAS-SEN), KKTC Devleti Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneği’nin de bu çatı altında, temsil edilmesi hususunda öneri sunmuştur. Ancak Rum ve Yunan Astsubay sendikaları bu öneriye karşı çıkarak KKTC’nin yasadışı olduğu iddiasıyla toplantıyı terk ettiler.
     
             Avrupa Asker organizasyonu ise, bu organizasyonun siyasi amaçlı olmadığını belirterek, Rum ve Yunan delegasyonunun bu tavrını eleştirerek, kınayıcı bir karar aldı. 
     
            16-18 Ekim 2014’te Roma’da yapılan EUROMİL toplantısında oylamaya sunarak, Türkiye Astsubaylar Sendikası(TAS-SEN) üyeliğe kabul edildi.
     
            Avrupa Asker organizasyonu (EUROMİL)’e katılan Türkiye Astsubaylar Sendikası (TAS-SEN) 1 Kasım 2014’te Ankara’da yaptığı genişletilmiş yönetim kurulu toplantısında, KKTC Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar Derneğimizi  oy birliği ile Türkiye Astsubaylar üyeliğine kabul etmiştir. 
       
             Rum ve Yunan temsilcilerinin, Bizans taktiği ile KKTC’yi ve Kıbrıs Türk halkını yok sayan tutumlarına rağmen derneğimiz, Avrupa Asker organizasyonda temsil hakkı kazanmıştır.
        
            Türkiye Astsubaylar Sendikası,  EUROMİL faaliyetlerinde, Karabağ, Slovenya ve Makedonya ülkelerinin bulunduğu Balkan ülkelerinin liderliğini yürütecektir.
   
            Güvenlik Kuvvetleri Emekli Astsubaylar derneğinin üyeliğinin oy birliği ile onaylanması sonrasında, Genel Başkan Esen ÖMÜRLÜ bir konuşma yaparak Kıbrıs’taki gerçeklere değinerek, Rum – Yunan tutumunu kınadı veKıbrıs’ta bir işgal ve işgalci varsa bunun da Yunanistan’ın teşvik ve desteği ile, 1960 Kıbrıs Cumhuriyetini silah zoruyla işgal etmiş olan Kıbrıs Rum tarafı olduğunu vurguladı. Yapılan konuşmada KKTC Bayrağı açılarak TAS-SEN Başkanına teslim edildi. Bu hareket katılımcılar tarafından ayakta alkışlandı.Daha sonra Türkiye Astsubaylar Sendikası Genel Başkanı Doç.Dr.Ahmet ZENGİN tarafından Genel Başkan Esen ÖMÜRLÜ ve beraberindeki Genel Başkan Yardımcısı İbrahim ARAP’ı Üstün Şeref Madalyasıyla onurlandırıldılar.
   
          Cumhurbaşkanı Dr, Derviş EROĞLU’nun mesajı okunduktan sonra Türkiye Astsubaylar Sendikası Başkanı Sn Doç.Dr. Ahmet ZENGİN bir konuşma yaparak Sn.Cumhurbaşkanımız Dr.Derviş EROĞLU’nun, Kıbrıs Türk halkının haklarının korunmasındaki kararlılığı ve başarılı çalışmalarından dolayı, yönetim kurulu kararıyla, Üstün Şeref Madalyasına layık görülmüştür. Madalyasını kendilerine takdim etmek üzere Genel Başkan Esen ÖMÜRLÜ’ye  verilmiştir. 

          Üyelerimize ve kamu oyumuza saygılarımızla duyurulur.

 

                                                                                                      Esen ÖMÜRLÜ                                                                                                                                                Genel Başkan

 

 

Sn. Esen Ömürlü ve diğer konuşmacıların görüntüleri ; 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.