DOLAR 8,1550
EURO 9,7089
ALTIN 457,33
BIST 1.393
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 6°C
Çok Bulutlu
Ankara
6°C
Çok Bulutlu
Paz 5°C
Pts 4°C
Sal 12°C
Çar 14°C

TSK. BİZİM KURUMUMUZ VE YUVAMIZDIR

21.02.2018
26
A+
A-

Çarşamba, 09 Aralık 2015 01:38

 

TSK. BİZİM KURUMUMUZ VE YUVAMIZDIR

 

Kıymetli meslektaşlarım;

Ortalık çok hareketli,  Güney komşularımız olan,  Suriye ve Irak’ta ortalığı yakıp kavuran yangının ülkemize sıçramasına ramak kaldığı bir dönemde, Rusya ile savaşın eşiğinde olduğumuz  bu günlerde, TSK’yı yıpratma amaçlı yazılar yazılmakta ve  özlük hakları ile ilgili, büyük bilgi kirliği yaşanmaktadır.

Her zaman şunu belirttim, bir devletin çekirdeği silahlı kuvvetlerdir. Silahlı kuvvetlerin de çekirdeği Genelkurmay’dır.

Hal böyle iken,  bazı meslektaşlarımızca, amacını aşan, sırf TSK’yı yıpratma amaçlı yazılar yazılmaktadır.  “Yok, diz  çöktürdük”,”Yok Genelkurmay lağv edilmelidir”, “yok Sefer Görev Emrini kapısında yakacağım”, “yok mezarınıza tüküreceğim”, “yok Genelkurmaya hesap sor”  gibi, adeta düşman  Genelkurmayından  bahsedercesine yazılar yazanlar, kime neye hizmet ettiklerini, bir kez daha düşünmelidir.

Unutmayalım, askerine düşmanlık eden, düşmana askerlik eder.

 

Bu tip, marjinal insanların yazdığı yazılar, hem meslek grubumuza, hem de  TSK’nın birlik ve bütünlüğüne zarar vermektedir. *** Daha önce bir çok yazımda belirtmiştim; ” haksızlıkları eleştireceğiz, ancak askerimize düşmanlık edemeyiz. ” Başarısızlıklarını kişisel hesaplarını kamufle etmek adına kurumumuzu yıpratmamalıyız; Lütfen bu tip insanlara itibar etmeyiniz. Kısacası, haklıyken haksız konuma düşmemeliyiz.

 

www.emekliassubaylar.org sitesinde yayımlanan, bir önceki yazımın son paragrafında aynen şunları yazmıştım;

(*) TSK YIPRATILMAMALIDIR

 

” Temeli yıllar önce atılan ve 2012 yılından itibaren sergilenen, TSK’yı yıpratma amaçlı faaliyetlerin yeniden başlandığını sezinliyorum. Buna müsaade edilmemelidir.  Bunlar çok hassas konulardır.  Kesinlikle, bu konuda oyuna gelinmemeli ve tahriklere kapılmamalıyız. Maksadını aşar derecede konuşan, yazan çizen, TSK düşmanlarına itibar edilmemelidir.  Başka Türk Silahlı Kuvvetleri yoktur.  Dikkatli olmakta büyük fayda vardır.

 

TSK’ya, yeni bir nefes ve güven getirdiğine inandığımız,  Sn. Hulusi AKAR paşanın bunlara müsaade etmeyeceğine inanmak istiyoruz. Emekliler olarak, kendisinden beklentimiz bu yöndedir.

 

Subay , assubay, uzm.j.çvş. ve uzman  erbaşların, bir bütün olarak ele alınmasını, bir ailenin fertleri gibi görülerek, hiç bir meslek grubunu mağdur edilmeden,  düzenlemelerin yapılması gerektiğine inanıyoruz.”

 

***

 

Evet bu sözlerimin arkasındayım. Suriye, Irak, ve Rusya krizi önümüzdeyken, 2012 yılında sergilen, “TSK’yı yıpratma oyunu”  yeniden başlıyor.

 

Şahsen bu dönemde, şu anki mevcut komuta kademesine inancım var. Ülkemiz ve bizler için çalıştığına inanıyorum. Sn. Hulusi AKAR Paşanın, ne kadar kararlı ve  sözünün eri olduğunu, bizzat meslektaşlarımdan duydum.

 

 Hatta Tunceli’de kendisi ile görev yapan bir ağabeyimizin,  Sn. Hulusi AKAR Paşaya “SERİ PAŞA” dendiğini, bir karar verilmesi gerektiğinde veya bir işlem yapılması gerektiğinde karar mekanizmasını ve  bürokratik mekanizmayı çok seri şekilde çalıştırdığını meslektaşlarımız anlattı.

 

Bu bağlamda, Özellikle 29 Ekim resepsiyonundan sonra, ETİLER Assubay Orduevinde, her kuvvetten 5 assubay ile yaptığı görüşmeyi, çok önemsiyorum.

 

 

Kendisinden, emekli astlar olarak isteğimiz; haklı taleplerimizin yine “SERİ” bir şekilde çıkmasını sağlaması ve hepimizi kucaklayarak, aidiyet duygusunun  çok daha ilerilerde olmasına vesile olmasıdır.

 

Aksi türlü; neye kime hizmet ettiği belli olmayan, uzlaşı kültürü yerine, tek adam yönetimi ile çatışma kültürünü körükleyen,   kendini parlatıp, koltuktaki yerini sağlamlaştırmaya çalışan bir güruh,  prim yapmaya  devam eder.

Bu tip kişilerin, istismara devam etmesine en büyük engel, taleplerimizin karşılanması olacaktır.

Özellikle, tazminat ve intibaklar ile ilgili düzenlemeler, hükümet ile uyum içinde, adil bir şekilde çıkarılırsa, bu durumu sömürerek, makamını mevkisini idame ettirmeye çalışanların,  hevesleri kursaklarında kalacak, yıllardır baş ağrıtan iki önemli konu kapanacaktır.

 

Biz assubayların yıllardır ötelenen, çözülmeyen sorunlarını çözmek için, çalışan kim var ise kendilerine  teşekkür ediyor ve en kısa sürede sonuç bekliyoruz.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

TSK BİZİM KURUMUMUZ VE YUVAMIZDIR!

18.06.2017
7
A+
A-

 

 

TSK BİZİM KURUMUMUZ VE YUVAMIZDIR!

 

Kıymetli Dostlarım;

 

Bir çoğumuz emekli asker olarak yıllarca ordumuza, devletimize milletimize hizmet ettik. 

 

Fakir milletimiz, emeğimizin karşılığı olarak ödediği vergilerle bize maaş verdi. 

 

Çoluğumuzu çocuğumuzu okuttuk, evimizi, arabamızı aldık,  emekli olduk. Emekli olarak da   hala devletimizden, fakir milletimizin ödediği vergiler ile  maaş almaktayız. 

 

Her kurumda olduğu gibi, bizim kurumumuzda da çürük elma çıkması normaldir. Asssubaylar içinde darbecilere iş birliği yapan, ilişiği kesilen toplam miktar  şimdilik % 0,5 civarında, subaylarda bu oran %5 civarında, generallerde ise % 40 civarındadır. 

 

 

Maalesef TSK’da gelebileceği en iyi yere gelenler, imtiyazlardan faydalanalar, bol tazminatlı maaş alanlar, makam arabası, klimalı ofis, lüks konut üçlüsünde gezenler, darbecilere en fazla destek verenler çıktı!

 

 

Onlara sormak isterim; 

 

 

Bu fakir millet onlara ne istedi de vermedi?

 

Maaş, makam, saltanat, tazminat orduevi, kamp, sosyal tesis, ayrıcalık, imtiyaz, vb.? 

 

Yani neleri eksikti de darbe girişiminde bulunup, ekmeğini yedikleri devlete, millete ihanet ettiler? 

 

Bunlar, yabancı güçlerin maşası olmuş kuklalara köle olup, devletini milletini satan insanlar. Ekmeğini yedikleri millete ihanet eden alçaklar gibi, bizler de bu günlerde imajı büyük yara almış TSK’ya ihanet etmemeliyiz.

 

 

TSK sadece darbeci generallerden, bir kısım subaylardan, assubaylardan, uzmanlardan  oluşmuyor. TSK belki de Türkiye’nin en büyük kurumu, yaklaşık 600 Bine yakın personeli var. Söz konusu personelin içinde subay, assubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sivil memur, sivil işçi, erbaş ve erler var. 

 

 

TSK  bizleriz, hepimiziz. 

 

 

Bu gün subaya, asssubaya kiralık ev vermeyen vatandaşları duyuyoruz, askeri birliklerin yoğun olduğu bölgelerde askere mal satmak istemeyen esnafı duyuyoruz. Şu anda vatandaşlarımızın çok az bir bölümü, sanki tüm subayları, assubayları, uzmanları darbeciymiş gibi görüyor. 

 

 Etrafımızdaki komşu devletlere bakın, hangisinin gerçekten Türkiye’ye gerçek dost olduğu söylenebilir. Bu coğrafyada her zaman güçlü TSK’ya ihtiyaç var. Bu gün bir Irak, Suriye gibi olmuyorsak bunu TSK’ya ve onun caydırıcılığına borçluyuz. 

 

 

İşte tüm bu nedenlerden dolayı,  darbeci alçaklar yüzünden imajı iyice bozulmuş TSK’ya, “Genelkurmaya İlk ben vurdum” diyen sözde assubaylar gibi, bir tekme de biz atmamalıyız. Yoksa onlardan bir farkımız kalmaz. 

 

 

Dostlarım, TSK’nın imajı hepimiz için önemli. Başka TSK yok çünkü. TSK giderse sadece bizler değil, tüm ülke gider.

 

TSK DÜŞMANI İŞBİRLİKÇİLER  SAHNEDE!

 

 

TSK’nın en çok yıpratıldığı, ERGENEKON ve BALYOZ Davaları döneminde televizyon televizyon gezip, assubayların masum hak taleplerini bahane ederek, TSK’ya çakmaya çalışanlar, yine sazı eline aldı ve “güya darbecileri eleştiriyormuş” modunda TSK’ya olan kinini ve ihanetini tekrar kusmaya başladı. 

 

 

Biz bunları eleştirdik. Eleştirmeye de devam edeceğiz.

 

Aşağıda yazdığım  satırlar nedeni ile 2 yıl önce bu günlerde basında revaçta olan Deniz Kurmay Albay Ali TÜRKŞEN ile beraber aynı listede şahsıma 3 yıl, bazı assubay arkadaşlara da değişik sürelerde  orduevi  ve sosyal tesis yasağı verildi. Bu yasaklara rağmen bizler TSK’ya düşman olmadık, ihanet etmedik. TSK bizim kurumumuz ve yuvamızdır dedik. 

 

 

Yazılarımızdan dolayı bizlere yasak veren emekli  Genelkurmay Başkanı ise bu gün milletten özür dileme derdinde. “Hepimiz özür dilemeliyiz” filan diyor.  Kusura bakma paşam, bizim özür dileyecek birşeyimiz yok!  Zamanında güç elindeyken,  yazılarımızla, insanlara, uyarılara kulak assaydın,  TSK  belki de bu durumda olmazdı. Bu gün özür dilemek zorunda kalmazdın. 

 

 

YÖNETİLEBİLİR İSTİKRARSIZLIK  MODELİ İÇİN UĞRAŞIYORLAR!

 

 

Dostlarım 3 yıldır yazıyorum, uyarıyorum, bakın yine uyarıyorum;

 

“İstikrarsızlığın sürmesini isteyen işbirlikçi karanlık eller, oyuna devam ediyor! 

 
Neden? 
 

Malum, Ortadoğuda’yız ve bu coğrafyanın en güçlü ordusuyuz.  Bu bölgede istikrarlı ve güçlü bir ordu, Türkiye Cumhuriyetinin düşmanlarının işine gelmiyor. 

 

 
Maalesef, geçmişe baktığımızda,  Türk devletleri  tarihte savaşarak değil, hep içten yıkılmıştır. Şimdi de aynı oyun TSK üzerinde oynanıyor. 

 

Assubaylar, TSK’nın belki de en çabuk organize olan birimi. Assubaylar, Sosyal medya aracılığı ile çok hızlı bir şekilde organize olup, tepki verebilmektedir. 

 

 
İşte assubayların bu özelliğini, başka devletler, yabancı istihbarat örgütleri, TSK’nın yumuşak karnı olarak görmek isteyebilir ve sosyal medya yolu ile  yönlendirmelere çok açık olan bu meslek grubunu farklı yönlere kanalize etmek isteyebilir. 

  
Testi kırılmadan tedbir almak gerekir.
 

Assubayların masum talepleri, yönetilebilir istikrarsızlık modeli ile TSK’nın yumuşak karnı haline gelmeden, çözüm getirilmelidir. Anladığımız kadarı ile bu durum, karanlık eller tarafından yönetilebilir risk kapsamında  sürdürülmeye çalışılıyor. ” 

 

 

Hainler, Assubayları “TSK’nın yumuşak karnı olarak görmek ve öyle olmasını sağlamak” istiyor. Assubaylar TSK’nın yumuşak karnı değil, en sert kaslarıdır. Onlar TSK’nın asli unsurudur. 

 
 

Bizler her zaman devletimizin ve milletimizin yanındayız. TSK biz emekli askerilerin de kurumu ve yuvasıdır.  Devletimizin ve milletimizin zarar görmemesi için, endişelerimizi dile getireceğiz ve  uyarı görevimizi yapmaya devam edeceğiz. 

 

Ancak kimse şunu unutmasın, bu tip olaylar, bizi bölmekten ziyada güçlendirir ve  birbirimize daha güçlü kenetleniriz. 

 

 

 

 

 

“BİRLİK OLMADAN, DİRLİK OLMAZ! 

 

Her zaman şunu belirttim, bir devletin çekirdeği silahlı kuvvetlerdir. Silahlı kuvvetlerin de çekirdeği Genelkurmay’dır.

 

Basından öğrendiğimiz kadarı ile TSK’dan ihraç edilen subay, assubay, uzman çavuş  sayısı 3725 kişi. İhraç edilenlerin tümü  600 Bin kişilik TSK’nın %1’i bile değil. Rakamlar ortadayken kimse TSK’ya düşman olmamalıdır. 

 

Unutmayalım, askerine düşmanlık eden, düşmana askerlik eder. Askere değil, darbecilere düşman olun! 

 

 Daha önce bir çok yazımda belirtmiştim; ” haksızlıkları eleştireceğiz, ancak askerimize düşmanlık edemeyiz. ” Başarısızlıklarını kişisel hesaplarını kamufle etmek adına kurumumuzu yıpratmamalıyız; Lütfen bu tip insanlara itibar etmeyiniz. Kısacası, haklıyken haksız konuma düşmemeliyiz.

 

Bu tip, marjinal insanların yaptığı açıklamalar, yazdığı yazılar, hem meslek grubumuza, hem de  TSK’nın birlik ve bütünlüğüne zarar vermektedir.
 

” Temeli yıllar önce atılan ve 2012 yılından itibaren sergilenen, TSK’yı yıpratma amaçlı faaliyetler darbe girişimi sonrası  yeniden hız kazandı. .  Buna müsaade edilmemelidir.  Bunlar çok hassas konulardır.  Kesinlikle, bu konuda oyuna gelinmemeli ve tahriklere kapılmamalıyız. Maksadını aşar derecede konuşan, yazan çizen, TSK düşmanlarına itibar edilmemelidir.  Başka Türk Silahlı Kuvvetleri yoktur.  Dikkatli olmakta büyük fayda vardır. İçerideki hainler tek tek tespit edilip, gereği yapılmalı ancak TSK bütünlüğüne zarar verilmemelidir. 

 

 
Aksi türlü; neye kime hizmet ettiği belli olmayan, uzlaşı kültürü yerine, tek adam yönetimi ile çatışma kültürünü körükleyen,   kendini parlatıp, koltuktaki yerini sağlamlaştırmaya çalışan bir güruh,  prim yapmaya  devam eder.

 

Bu tip kişilerin, istismara devam etmesine en büyük engel, taleplerimizin karşılanması olacaktır.

 

Sonuç olarak, bu günlerde çıkan Kanun Hükmündeki Kararnamelerde Subay, assubay, uzm.j.çvş. ve uzman  erbaşların, bir bütün olarak ele alınmasını, bir ailenin fertleri gibi görülerek, hiç bir meslek grubunu mağdur edilmeden,  bu günlerde yapılan düzenlemeler ile sorunların giderilmesi  gerektiğine inanıyoruz.”

 

 

 

 

TEMAD NEREDE?

 

 

Sevgili  Dostlarım,

 

Çıldırmamak elde değil!

 

Malum her kurum kendi personelini koruyup kollarken, tek temsilcimiz dediğimiz TEMAD kahraman astsubay Ömer HALİSDEMİR’in anısına bile sahip çıkmaktan aciz.

 

TEMAD Başkanı,  jandarmaların, assubayların bilmem ne kadarı FETÖ’cü diye açıklama yapa dursun, diğer tarafta merhum Assubayımızı 100 Binden fazla kişi ziyaret etti. 

 

Dünyanın öbür ucunda, 2016 Rio Olimpiyatları’nda milli güreşçimiz Taha AKGÜL, Türkiye’ye ilk altın madalyasını kazandırarak şampiyon oldu. Şampiyon güreşçimiz AKGÜL,  Şehit Assubay Ömer HALİSDEMİR’in fotoğrafı önünde asker selamı verdi. Hepimizi onure etti. Kendisine teşekkür ederiz. 

 

 

Trilyonlarca bütçesi olan,  5 yıldızlı otellerde milyarlarca lira harcayarak, konser, kokteyl kutlamalar yapan TEMAD,   şehit Astsubayımızın köyünde, mezarının yayında bir stand kurup, ziyarete gelenlere, soğuk su, çay kahve, kolonya ikram etmekten aciz midir? 

 

100 Binden fazla, hatta yurtdışından bile insanların ziyaret ettiği kahraman astsubayımızın ailesini, mezarını TEMAD başkanı Ahmet KESER ve yönetim kurulu neden ziyaret etmez? Yoksa, Kayseri şubesinin ziyaretini,  “biz organize ettik” kolaycılığıyla vaziyeti idare etmeye devam mı edecekler? 

 

Bu günlerde, İZMİR Şubesini,  Balıkesir’de kayınpederi vefat eden şube başkanını, yönetim kurulu olarak ziyaret eden TEMAD, kahramanımızın mezarını ne zaman ziyaret edecek? 

 

Paran mı yok? Araban mı yok? VIP döşeli minibüsün, lüks jeep’in mi yok?  

 

Neyin eksik arkadaş? 

 

Sağda solda, facebookta, youtubede millete laf yetiştireceğine, meslektaşlarını facebook sayfalarından,  muhbir, jurnalci sitelerde fetöcü ilan edeceğine, insanları videolarda ifşa etmekle dolaylı olarak gözdağı vermeye kalkacağına,  git kahraman assubayımız Ömer HALİSDEMİR’in ailesine bir ziyarette bulun, mezarında bir Fatiha oku. 

 

Bu arada Balıkesir TEMAD Şube Başkanına baş sağlığı dilerim. Amacım kendisinin ziyaret edilmesini eleştirmek değildir. Pek tabi ki TEMAD merkezi bu tip cenaze faaliyetlerine katılacak ama asıl katılması gereken yerleri de ihmal etmeyecek! 

 

Ahmet KESER ve koca TEMAD yönetimi, kahraman assubayımız Ömer HALİSDEMİR’in mezarını ailesini ziyaret etmeyecek de kimi ziyaret edecek? 

 

Ahmet KESER’e tavsiyem, “dişi deve, erkek deve muhabeetini, goygoyculuğu bırakıp”, iddia ettiği gibi assubayların temsilcisisi ise esas işini yapmasıdır. Zaten jandarmalara atfen söylediği sözler nedeni ile  yerle bir olmuş şahsının ve TEMAD’ın imajını, daha da batırmaması dır. 

 

 

 

 

 

 

YAZARIMIZI TAKİP ETMEK İÇİN;
 

FACEBOOK :https://www.facebook.com/dedeersel.aksu.1

TWITTER: https://twitter.com/DedeErselAksu

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.