DOLAR 8,4705
EURO 10,2921
ALTIN 502,04
BIST 1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 25°C
Gök Gürültülü
Ankara
25°C
Gök Gürültülü
Pts 24°C
Sal 29°C
Çar 28°C
Per 29°C

ÇOK SAYIDA ATAMA KARARNAMESİ YAYINLANDI!

ÇOK SAYIDA ATAMA KARARNAMESİ YAYINLANDI!
01.02.2021
98
A+
A-

2 bakan yardımcısı görevden alındı… Çok sayıda atama kararnamesi yayımlandı

2 bakan yardımcısı görevden alındı… Çok sayıda atama kararnamesi Resmi Gazete’de yayımlandı

30 Ocak 2021 tarihli atama kararlar Resmi Gazetede yayımlandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman DİNÇBAŞ ile Bülent Aksu görevden alındı. Yerlerine Cengiz Yavilioğlu ve Şakir Ercan Gül atandı

ATAMA KARARLARI

Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü, 12 nci ve 13 üncü maddeleri gereğince, Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığına Feridun Hadi SİNİRLİOĞLU atanmış ve kendisine Büyükelçi unvanı verilerek Birleşmiş Milletler Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Daimi Temsilciliği Özel Temsilcisi olarak görevlendirilmiştir.

TÜRKİVE VARLIK FONU

Yönetimi Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğine, 19/8/2016 tarihli ve 6741 sayılı Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Anonim Şirketinin Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun 2 nci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeler gereğince Prof. Dr. Erişah ARICAN atanmıştır.

MADEN TETKİK ARAMA

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürü Cengiz ERDEM, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 4 üncü maddesi gereğince görevden alınmıştır.

TÜRKİYE ENERJİ, NÜKLEER VE MADEN ARAŞTIRMA KURUMU

Yürütme Kurulu Başkanlığına, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 38 inci maddesi, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ve 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 683 üncü maddesi gereğince Prof. Dr. Abdulkadir BALIKÇI görevlendirilmiştir.
Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Yürütme Kurulu Üyeliklerine, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri ile 4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 683 üncü maddesi gereğince Kadim BUDAK ve Prof. Dr. İbrahim DİNCER atanmıştır.

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI

Karar: 2021/89 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Osman DİNÇBAŞ görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Cengiz YAVİLİOĞLU atanmıştır.
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı Bülent AKSU görevden alınmış ve Bakan Yardımcılığına Şakir Ercan GÜL atanmıştır.

DEVLET MALZEME OFİSİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İsmet KESKİN atanmıştır.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

– Ardahan İl Müdürlüğüne Ersin ARSLAN,
– Aydın İl Müdürlüğüne, Muğla İl Müdürü Ahmet BAYRAMER,
– Muğla İl Müdürlüğüne, KIrklareli İl Müdürü Muzaffer AKGÜL,
– Kırklareli İl Müdürlüğüne Osman Yeter SOMER,
– Kastamonu İl Müdürlüğüne, Karabük İl Müdürü Selahattin EMİRSÜLEYMANOĞLU,
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı
3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Mahmut Sami ŞAHİN atanmıştır.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI

Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Ferhat ÇOLAK atanmıştır.

TİCARET BAKANLIĞI

İç Ticaret Genel Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Gümrükler Genel Müdür Yardımcısı Hüseyin ALTINDAL atanmıştır.

KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

– Genel Müdür Yardımcısı Mehmet TUTAŞ,
– 5. Bölge Müdürü Yakup DOST,
– 8. Bölge Müdürü Kenan KESKİN,
– 9. Bölge Müdürü Şefik SOLMAZ,
– 11. Bölge Müdürü Ahmet Turan GÜLHAŞ,
-13. Bölge Müdürü Arif ÇOBANOĞLU,
– 18. Bölge Müdürü Recep Yener BİRLİKER,
görevden alınmış,

– 5. Bölge Müdürlüğüne Mehmet FİDAN,
– 6. Bölge Müdürlüğüne Erhan ÖZKAYA,
– 8. Bölge Müdürlüğüne Ökkeş CEYLAN,
– 10. Bölge Müdürlüğüne Mehmet AŞIK,
– 11. Bölge Müdürlüğüne Haşan Ali ARSLAN,
– 13. Bölge Müdürlüğüne Salih CENGİZ,
– 15. Bölge Müdürlüğüne Yüksel OĞUZHAN,
atanmıştır.

YÜKSEKÖĞRETİM KURULU

Yükseköğretim Kurulu Üyeliğine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 6 ncı maddesinin b/5 bendi ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 nci ve 7 nci maddeleri gereğince, Üniversitelerarası Kurulca seçilen Prof. Dr. Mustafa ÇİÇEKLER yeniden atanmıştır.

Kaynak:

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.