Dolar 30,9250
Euro 33,4803
Altın 2.019,95
BİST 9.344,97
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 9°C
Açık
Ankara
9°C
Açık
Per 12°C
Cum 14°C
Cts 15°C
Paz 14°C

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İYİ HABER!

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA İYİ HABER!
12 Mart 2016 19:40
90

Sağlık çalışanları için yeni paket

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Hekimlerin emekli maaşı arttırılacak. Emeklilik yaşı 67’ye çıkarılacak” dedi.

Sağlık çalışanlarına tehdit ve hakaret edenler artık tutuklanacak. Başbakan Ahmet Davutoğlu Van’da sağlık çalışanları ile ilgili açıklama yaptı. Davutoğlu “Sağlık çalışanlarına tehdit ve hakaret edenler artık tutuklanacak” dedi. Başbakan, hekimlerin emeklilik yaşının da 67′ye çıkarılacağını duyurdu.

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Hekimlerin emekli maaşı arttırılacak. Emeklilik yaşı 67′ye çıkarılacak” dedi.

 

İşte Başbakan Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları;

 

Van benim aşkla bağlı olduğum şehrimdir. Bu benim Başbakan olarak Van’a 5. gelişim. Ne zaman fırsat bulsam, ruhum daralsa, Van’a gelmeye devam edeceğim. Hafta sonlarını terörden canı yanan vatandaşlarımızla geçirmeye çalışıyoruz. Geçen hafta Silopi’deyim. Silopi, bu terör olaylarından en çok etkilenen yerlerden biriydi. Hiçbir şey Silopilinin başının eğilmesine sebep olmayacak. Hepsinin yüzü gülüyordu, hepsinin başı dikti.

 

“DEVLETİN HALKLA KUCAKLAŞMASINA ENGEL OLAMAYAMACAKLAR”

 

Bu bahar bazılarının hesap ettiği gibi kanın, gözyaşının aktığı bir bahar değil, huzurun yaşandığı bir bahar olacak. Aramıza hendek ve barikat koyamayacak, devletin halkla kucaklaşmasına engel olamayacaklar.

 

“BİZİM İÇİN İZMİR NEYSE VAN DA ODUR”

 

Van, özel bir yerdir. Van bütün geçiş yollarının merkezindedir. Bütün yollar burada kesişiyor. Bugün de Türkiye’nin sembol şehirlerinden bir tanesi, bizim için İzmir neyse Van da odur. 4 gün önce İzmir’deydim, şimdi Van’dayım. Batı’nın derdi sıkıntısı bizi ne kadar ilgilendiriyorsa Doğu’nunki de o kadar ilgilendiriyor. Türkiye, özgürlükten, barıştan, adaletten asla vazgeçmeyecek. Kazanılmış haklardan geri adım atılmayacak.

 

“BÜTÜN SAĞLIK ÇALIŞANLARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”

 

Bütün sağlık çalışanlarımızın tıp bayramlarını kutluyorum. Doktorlarımız hem bu özel gün nedeniyle hem de terörle mücadele kapsamında destansı fedakarlıktan dolayı tebrik ediyorum. Buradaki doktor kardeşlerime çok şanslı bir mesleği icra ettiklerini söylemek istiyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Anne baba nasıl unutulmazsa, şifa veren doktor da asla unutulmaz. Onun için tıp bayramında gerek bu salondaki gerekse dışarıdaki bütün doktorlarımızı buradan tebrik ediyorum.

 

Sağlık personelinimiz ülkemizin her köşesinde hizmet vermeye devam ediyorlar. 7 Haziran’dan beri halkımıza sağlık hizmeti götürürken hayatını kaybeden arkadaşlarımız oldu. Hain terörist saldırıda şehit olan bu kardeşlerimizin hatıralarını asla unutmayacağız.

 

“AMBULANSA ATEŞ AÇAN İNSAN MIDIR?”

 

Ambulansın bizim dilimizdeki karşılığı can kurtarandır. Ambulansa ateş açan biri insan mıdır? Hastaneye saldıran kişi insan mıdır? Cizre Devlet Hastanesi’ne 1 günde 20 roket atılıyor. Hekime, hemşireye kurşun sıkan insan mıdır? Bu alçaklar hangi insani değerleri savunuyor olabilir? Eminim bunları önce bölgemizin halkı mahkum edecek ve onlara en doğru mesajı o bölgenin halkı verecek. Benim hangi vatandaşım ambulansa ateş açan birine destek verebilir.

 

“YARALANANLARA SAĞLIK HİZMETİ VERİLMEDİĞİ YALAN”

 

Sağlık personelimizin güvenliği için tedbirler alıyoruz. Bizim bütün bu gayretimize rağmen, geçen günlerde yaralananlara sağlık hizmeti vermediğimizi söylediler. Bu, bölgedeki halkımızın aklını karıştırmak için atılan bir yalan. Biz yaralıyı sağlığına kavuşturur, bir suçu varsa adalete teslim ederiz. Bölge halkı teröriste hiçbir zaman geçit vermedi.

 

“KUVVETLİ DEVLET TERÖRE HADDİNİ BİLDİRİR”

 

Kuvvetli devlet hem teröre haddini bildirir, hem de vatandaşı dünyanın neresinde olursa olsun vatandaşını tedavi için ülkesine getirir.

 

“SAĞLIK ÇALIŞANLARINA ŞİDDET UYGULAYANLAR GÖZALTINA ALINACAKLAR”

 

En büyük yatırımlarımızı sağlık sektörüne yaptık. Geçen 14 yıl içinde sağlıkta bir devrim gerçekleştirdik. Sağlık çalışanlarına yönelik şiddete önlemler alıyoruz. Sağlık çalışanlarına şiddet uygulayanlar gözaltına alınacaklar. Son derece azami özen gösterilecek. Sağlık tesislerinden ve özel güvenlik personeli koordinasyonundan polisimiz sorumlu olacak. Sağlık çalışanlarına tehdit ve hakaret edenler de tutuklama cezası alacaklar. Kesinlikle doktorlarımız ve sağlık çalışanlarımız işlerini huzurlu şekilde yapacaklar.

 

“SAĞLIK ÇALIŞANLARININ ÖZLÜK HAKLARINA DÜZENLEME”

 

Sağlık çalışanlarımızın özlük haklarına ilişkin düzenleme yapacağız. Sağlık çalışanlarının emekli maaşları için de düzenleme yapacağız. Sağlık çalışanlarının şartlarının zorluğunu bir hekim eşi olarak en iyi bilenlerden biriyim. Hekimlik, aynen siyaset gibi aile ile birlikte yapılan işlerdir. Hekim eşlerini de unutmayalım, onlar da bir teşekkürü hak ediyor.

 

Sağlık çalışanlarının ünvanına bakılmaksızın 15 gün ile 90 gün arasında bu haktan yararlanacaklar.