Dolar 32,5004
Euro 34,6901
Altın 2.496,45
BİST 9.693,46
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 17°C
Az Bulutlu
Ankara
17°C
Az Bulutlu
Paz 20°C
Pts 26°C
Sal 28°C
Çar 25°C

PKK GAZETESİ, YENİ AKİT MATBAASINDA MI BASILIYOR?

PKK GAZETESİ, YENİ AKİT MATBAASINDA MI BASILIYOR?
15 Mart 2016 23:45
742

Özgür Gündem, Yeni Akit’in matbaasında basılıyor!

 
Yeni Akit’e yakınlığı ile bilinen ‘Habervaktim’ sitesi Özgür Gündem gazetesinin Yeni Akit matbaasında basıldığını söyledi.
 
 
Özgür Gündem, Yeni Akit’in matbaasında basılıyor!
 
 
Özgür Gündem, Yeni Akit’in matbaasında basılıyor!
 
 
 

Yeni Akit gazetesine yakınlığıyla bilinen kadro tarafından kurulan “habervaktim” sitesi, Özgür Gündem gazetesinin Yeni Akit’in matbaasında basıldığını belirterek, “Akit, bu hizmetinin karşılığı olarak Özgür Gündem yani PKK’dan para alıyor” diye yazdı. Özgür Gündem gazetesine, Ankara saldırısı sonrası “terör propagandası” yaptığı gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.

 

Oda TV’nin haberine göre, daha önce birçok kez gazeteyi uyardıklarını belirten Habervaktim, “Daha önce bu konuda birkaç kez haber yayınlamış ve bu patronu bu yanlıştan dönmesi için isim vermeden uyarmıştık. O patron kendini biliyordu ve gazetesinden en ufak bir yalanlama yapamadı. Diğer yandan ise PKK gazetesiyle ticari ilişkisini sürdürdü.” ifadelerini kullandı.

 

Habervaktim şunları yazdı:

 

“(…)Bu noktada Habervaktim.com olarak, bu bilgiyi açıklamaktan başka yol kalmadı.

 

Çünkü uyarılarımız dikkate alınmadı ve Özgür Gündem’e baskı hizmeti verilmeye bugün bile devam edildi.

 

Özgür Gündem, Akit’in matbaasında basılıyor; Ankara Pursaklar’da bulunan Akit matbaasında basılıyor.

 

Bunun en basit kanıtı Özgür Gündem ile Akit’in künyeleri.

 

Her ikisinde de baskı yeri aynı adres ve bu adresteki matbaa Akit’in patronu Mustafa Karahasanoğlu’na ait.

 

Son derece üzücü fakat bir gerçek ki, bu şu anlama geliyor: Akit, bu hizmetinin karşılığı olarak Özgür Gündem yani PKK’dan para alıyor.

 

AKİT OKURLARI İSYANDA: KANDIRILDIK

 

Akit gazetesinin bir taraftan PKK ve paralel karşıtı haberler yapıp, el altından ise Özgür Gündem ve Taraf’la ticari ilişki içinde olması bu kirli işbirliğini bilen okurları isyan ettirmiş durumda: “Bu nasıl iş, kandırılıyoruz”.

 

PKK yayın organı Özgür Gündem internet sitesi engelli fakat dün basılı gazetesinde dün örneğin, açık açık milleti ve AK Parti’yi katil ilan edip, tehditler savurdu.

 

Ve bu terör propagandası ile millete, devlete, hükümete meydan okuyan sayfalar Akit’in Başkent’in göbeğindeki matbaasında basıldı; basılmaya devam ediyor.

 

Haberde matbaanın tapusuna da yer verildi. İşte o belgeler:

 

 

 

 

HABERVAKTİM AKİT’İN BASKIYI KABUL ETTİĞİNİ DUYURDU! 

 

İşte o haber: 

 

Akit Matbaasında PKK Gazetesinin Basıldığını Kabul Etti
 

Akit haberimizdeki matbaanın kendilerine ait olduğunu, orada PKK gazetesi ile paralel tetikçisi Taraf’ın basıldığını itiraf edip, kendini şöyle savundu: “Ama o gazeteleri biz değil, kiracımız basıyor.”

PKK gazetesi ile paralel tetikçisi Taraf ve hergün dine imana küfreden Birgün ile CHP gazetesi Yurt’un, Akit’in patronu Mustafa Karahasanoğlu’na ait matbaada basıldığına dair haberimize sözkonusu gazeteden 48 saat sonra evlere şenlik bir açıklama geldi.

 

Akit, isim vermeden yaptığımız uyarılarımızı kaale almayıp, matbaasında sözkonusu gazetelerin basımına müsaade etmeyi sürdürünce, bunu açıklamak zorunda kalmıştık.

 

“Yalanlamış olma” adına yapıldığı her halinden belli olan açıklama, haber veya duyuru şeklinde değil Mustafa Karahasanoğlu’nun kardeşi Ali Karahasanoğlu Bey’in köşesinden yapıldı.

 

Okuyucuların santrallerini kilitlemesi ve “Sükut ikrardandır” şeklindeki haberimiz üzerine yapılan savuşturma amaçlı açıklama, ilk olarak şu iki soruyu akıllara getirdi:

 

“1-Akit haklı olduğu bir konuda bu kadar cılız bir açıklama ile yetinir miydi?

 

2-Hakkındaki en ufak bir yorum karşısında dokuz sütuna manşet atan Akit, böylesi önemli bir konuda kendisine iftira atılıyorsa neden ortalığı ayağa kaldırmıyor?”

 

MATBAAYI DA PKK GAZETESİNİ DE KABUL EDİP “KİRACI BASIYOR” DEDİ

 

Açıklamada Karahasanoğlu, önceleri ve iki gündür kendilerini arayan okuyucularına yaptığı “bizim matbaamız yok, iftira atılıyor” şeklindeki açıklamayı unutup, o matbaanın kendilerine ait olduğunu ve orada PKK gazetesi ile paralel tetikçisi Taraf’ın basıldığını kabul ettikten sonra, “Ama biz değil, matbaamızı kiraya verdiğimiz Arslan Güneydoğu Matbaacılık A.Ş. basıyor” diye kendilerini savundu.

 

Aslında Akit, o matbaanın kendilerine ait olmadığını ileri sürüp, dolayısıyla sözkonusu gazeteleri bastıkları iddiasının tümden iftira olduğunu iddia edecekti.

 

Habervaktim’in elinde o matbaanın Mustafa Karahasanoğlu’na ait olduğunu gösteren belgeler olduğunu ortaya koyması üzerine Akit, 48 saat düşündükten sonra çareyi “biz o matbaayı 5 yıllığına Arslan Güneydoğu Matbaacılık A.Ş.’ye kiralamıştık, bu gazeteleri biz değil kiracımız basıyor” demekte buldu!

 

Karahasanoğlu, uzun uzun demogoji yaptıktan sonra, o matbaanın kendilerinin olduğunu fakat Arslan Güneydoğu Matbaacılık A.Ş.’ye kiraya verdiklerini, Özgür Gündem, Taraf, Birgün ve Yurt’un kiracıları tarafından basıldığını şöyle itiraf etti:

 

“Dergah Ofset’in oradaki faaliyetini 2012’de bitirdiğini, o tarihten sonra, Arslan Güneydoğu Matbaacılık A.Ş.’nin burayı bizden 5 yıllığına kiraladığını, kira akdinin de 2017 yılında dolacağını belirteyim. Sonuçta o bahsedilen gazeteleri basan Akit de değil, Dergah Ofset de değil.. Adana, İzmir, Ankara ve İstanbul olmak üzere dört değişik ilde matbaası olan Arslan Güneydoğu Matbaacılık A.Ş.’dir.”

 

“YOK”TAN “VAR AMA KİRACI İŞLETİYOR”A

 

Akit’in “bizim matbaamız yok”tan, “bizim ama kiracı işletiyor” noktasına gelmesi tarafımızdan önemli bir kazanım olarak görülmekle birlikte, bu da gerçekleri tam olarak yansıtmıyor.

 

Mustafa Karahasanoğlu, kabul ettiği kendisine ait o matbaada bu gazetelerin basım işinden direk veya Arslan Güneydoğu Matbaacılık A.Ş. aracılığı ile tek kuruş kazanç elde etmediğine dair Kur’an üzerine yemin edebiliyor mu? Biz Habervaktim.com olarak buna hazırız, o da hazır mı?

 

“HABERVAKTİM DE O MATBAADA BASILIYOR”

 

Karahasanoğlu ayrıca, “Habervaktim gazetesi de o matbaada basılıyor” dedi. Ancak, Habervaktim gazetesinin kurucusunu açıklamadı. Biz açıklayalım: Habervaktim gazetesinin kurucusu ve ilk sahibi Mustafa Karahasanoğlu’dur. Dolayısıyla ilk günden itibaren bu matbaada basılmaktadır. Bugün de bu matbaada basılıyor olmasının nedeni, o matbaanın Karahasanoğlu’na ait olmasındandır. O matbaada daha sonra PKK gazetesi, Taraf vs. basılmaya başlanmıştır. Ve burada mesele, Habervaktim gazetesi değil, Karahasanoğlu’nun matbaasında PKK ve paralel gazetelerinin basımına müsaade ediyor olmasıdır.

 

HEPSİNİ GEÇTİK BUNA NASIL MÜSAADE EDİYOR?

 

Hepsini geçtik, Akit, kendisine ait olduğunu itiraf ettiği matbaada PKK gazetesinin, paralel tetikçisinin, Birgün ve Yurt’un basılmasına nasıl müsaade ediyor? Bu durumda PKK terörü ve paralel ihanet çetesinin propagandasına hizmete göz yummuş olmuyor mu?

 

Akit, İslam’ın “Bir işe vesile ve aracı olan o işi yapmış gibidir” hükmünü bilmiyor mu?

 

Günah keçisi ilan ettiği o kiracı, burada başka işler çevirse, Akit “bizi bağlamaz mı” diyecek?

 

KİRA SÖZLEŞMESİ DE MUAMMA

 

Diğer taraftan, adı verilen kiracı ile Akit arasında böyle bir kira sözleşmesinin yapıldığı açıklaması da iddiadan ibaret.

 

Ki öyle olsa bile, kiracın senin matbaanı terör ve paralel yapı propagandası merkezi haline getirmiş, sen buna nasıl müsaade ediyorsun?

 

Haberin mi yoktu?!

 

Bizden öğrendinse, bu rezilliğe son vermeyi düşünüyor musun?

 

Kiracın sana ödediği kirasını, PKK ve paralelcilere hizmet parasından ödüyor. Akit bunu caiz mi görüyor?

 

Öyle ise, PKK gazetesi ve paralel tetikçisi Taraf Akit’in matbaasında basılıyor haberlerinden zerre rahatsız olmayıp, bu ticaretle gurur duymanız gerekmez mi?

 

KENDİ GAZETESİNİ KENDİ MATBAASINDA KİRACIYA BASTIRIYOR!!!

 

Bu arada, Akit’in Ankara bölge baskısı da bu matbaada yapılıyor. Karahasanoğlu’nun açıklamasına göre, kendi gazetesini kendi matbaasında kiracıya bastırıyor!!! Buna inanmak mümkün mü? Bunun mantığı nedir?

 

BUNU BİR BAŞKASI YAPSA AKİT NE YAPAR

 

Bu meselede Akit’in yerinde başka bir gazete olsa, Mustafa Karahasanoğlu ne yapardı? Bu sorunun cevabı insanı ürpertiyor.

 

VE PARALEL YAFTASI

 

Bu arada, Akit’in haberimiz karşısında ne kadar sıkıştığının bir delili de Karahasanoğlu’nun sitemizi “paralelci” ilan etmesi oldu!

 

Karahasanoğlu, benzer bir iddiayı geçmişte paralel temsilcisi Adem Yavuz Aslan’ın ortaya attığından hareketle Habervaktim’e bu iftirayı atmaya kalkıştı.

 

Doğrudur. O şahıs geçmişte benzer iddialarda bulunmuş olabilir. Ama bu ne Adem Yavuz Aslan adlı paralel temsilciyi aklar ne de Habervaktim’i paralelci yapar?

 

PKK gazetesi bu matbaada yeni basılmaya başlamış, biz de bunu yakın zamanda öğrenmiş bulunuyoruz.

 

Paralel iftirası en fazla, Akit’in kendi bürosu içinde kurdurup, perde gerisinden sahipliğini yaptığı, çalışanlarının maaşlarını ödediği Habervaktim.com’u şimdi işine gelmeyince tanımayıp, paralelci ilan etmesi, acınası halini ortaya koyar.

 

Evet, Habervaktim.com 2008 yılında hem de bugün PKK gazetesi ve paralel tetikçisi Taraf’ın basıldığı Akit matbaasında kurulmuştur, o tarihte ne böyle bir kiracı vardı, ne de o gazeteler basılıyordu burada.

 

Habervaktim sonraki yıllar Akit’in Ankara Haber Merkezi Bürosu’ndan yayınını sürdürmüştür. Bunu tüm basın camiası ve siyasiler, STK’lar, okuyucular bilir.

 

Yoksa Akit bunu da inkar edecek derece mi köşeye sıkışmıştır?

 

Ama beklenmez de değil.

 

Akit, bir taraftan gazetesinde sürekli sitenin reklamlarını yayınlarken; yeri geldiğinde de “Habervaktim.com haber sitesi ile hiçbir organik bağımız yoktur” diye açıklamalar yapmıştır.

 

HADİ ORDAN

Ve Habervaktim.com’un ilk günden itibaren Feto’cu paralel çeteye karşı duruşu net bir şekilde ortadadır; bunu en iyi Akit bilir, okurlarımız bilir; paralelci çevreler bilir; bu konuda eğilmeyen, tehditlere boyun eğmeyen nadir sitelerden biridir.

 

Eğer bir paralelci aranıyorsa, sahibi olduğu matbaada paralel ihanet şebekesinin gazetesinin basımına müsaade edenlerde aranmalıdır.

 

ASLINDA AKİT DE SENİN DEĞİL, DEĞİL Mİ?

 

Ayrıca, Habervaktim.com’da olduğu gibi kağıt üzerinde Akit’in sahibi de başkası gözüküyor. Patronu Mustafa Karahasanoğlu dilediği zaman rahatlıkla “Akit’le herhangi bir organik bağım yoktur” deyip, kenara çekilebilir, şuan Habervaktim’de yaptığı gibi.

 

Habervaktim’in bir yanlışın önüne geçme adına önce uyarıp, ardından açıkladığı bilgiler de ortada; Akit’in geçiştirmelik açıklaması da. Takdir okuyucuların.