Dolar 27,1665
Euro 28,9664
Altın 1.683,89
BİST 8.033,08
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 29°C
Açık
Ankara
29°C
Açık
Cts 30°C
Paz 30°C
Pts 30°C
Sal 29°C

HULUSİ AKAR DİRENİRSE İSTİFASINI VERİR!

HULUSİ AKAR DİRENİRSE İSTİFASINI VERİR!
28 Mart 2016 00:51
108

 

Rasim Ozan Kütahyalı, Hulusi Akar’ı uyardı: Rus uçağını Fethullahçılar düşürdü!

 

AKP’ye yakın Sabah gazetesi yazarı Rasim Ozan Kütahyalı, TSK’daki ‘cemaatçilerin’ “temizleneceğini”, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın buna direnmesi durumunda istifasını vermesi gerektiğini yazdı.

 

Rasim Ozan Kütahyalı, Hulusi Akar'ı uyardı: Rus uçağını Fethullahçılar düşürdü!
 131 0 
  
Rasim Ozan Kütahyalı, bugünkü “Türkiye ve Erdoğan’ı hedef alan operasyonlar” başlıklı yazısında “Hiç lafı eğip bükmeye gerek yok. ABD’nin başlattığı operasyon çok nettir. Hedef Türkiye ve Tayyip Erdoğan. Reza Zarrab yemden ibarettir” dedi.
 
“Erdoğan’sız AK Parti ve Erdoğan’sız Türkiye planları 3 yıldır çok aktif operasyonlarla sürekli işleme konmaya çalışılıyor” diyen Kütahyalı Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ı şu sözlerle uyardı:
 
“HULUSİ AKAR DİRENMEYE KALKARSA…”
 
“Türkiye coğrafyası tarihinde olmadığı kadar kuşatılmış durumda. Bir Fethullahçı F-16 subayı tarafından düşürülen Rus uçağı operasyonu da kuşatmayı derinleştirmek amaçlı bir operasyondu ve çok da başarılı oldu. Adımın Rasim Ozan olduğu gibi Rus uçağının düşürülmesi olayının bir Fethullahçı provokasyonu olduğunu biliyorum. Açık itiraf etmek gerekirse Fethullahçı örgütün bu Rus uçağı operasyonu Türkiye’ye ciddi zararlar vererek yalnızlaşmayı artırdı. F-16 pilotlarının bile en az yüzde 50’sinin Fethullahçı olduğuna dair çok sağlam raporlar var. 2016 yılında TSK’dan toplu şekilde atılacak bunlar. Hulusi Akar direnmeye kalkarsa da istifasını verir. Bu kadar basit. Fethullahçılar kaybetti ve Türkiye kazandı. Bu işin geri dönüşü yok…”
 
 
***
 
 
GENELKURMAY BAŞKANLIĞI HULUSİ AKAR’IN KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI DÖNEMİNDE AÇIKLAMA YAPMIŞTI! 
 

Genelkurmay’dan Hulusi Akar açıklaması

Genelkurmay Başkanlığı Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar hakkında çıkan ‘Cemaatle bağlantısı var’ yorumlarını yalanlayarak sert açıklamalar yaptı.

 

Genelkurmay Başkanlığı Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar haberlerini ilişkin açıklama yaptı.

 

Medyada geçtiğimiz günlerde çıkan haberlere göre Subay Sicil Yönetmeliği’nde yapılan değişiklikle, orgenerallerin kıta hizmeti yapma zorunluluğu kalktı. Haberlere göre Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na gelen Hulusi Akar’ın da Genelkurmay Başkanlığı’nın önündeki “mevzuat engeli” bu kararla kalkmış oluyordu.

 

Bu değişiklik bazı haber sitelerinde 27 Haziran’da Hükümet’e yakın Akşam Gazetesi’nde, “Karargâhta 40 Paralel Paşa” başlıklı tartışma yaratan habere atıfta bulunularak yayınlandı.

 

O haberlerin birinde bir kuvvet komutanının Cemaat’le ilişkisinden söz ediliyordu. Hükümet’in gazetesi Akşam isim vermese de bu haberden yola çıklarak o komutanın Kara Kuvvetleri Komutanı Hulusi Akar olduğu yorumları yapıldı.

 

Orgeneral Akar’ın henüz kuvvet komutanı değilken Erdoğan’ın ABD gezilerine eşlik ettiğini, BM 66 Genel Kurul görüşmelerinde de eşi Şule Akar ile birlikte de Erdoğan’ın yanında yer aldığını hatırlatan bazı internet siteleri, son Şura’da alınan kararların arından “Ağustos ayının ardından Genelkurmay Başkanlığı Cemaat-Hükümet tartışmalarının merkezi olacak gibi görülüyor.”  gibi yorumlarda bulundular.

 

Bu iddiaların ardından bugün Genelkurmay’dan açıklama geldi. Açıklamada Akar’ın Cemaat’le bağlantısı olduğu reddedilirken Orgeneral Hulusi Akar’ın generallik safahatı süresince 9 yıl (108 ay) kıta görevi bulunduğu ifade edildi.

 

Genelkurmay açıklamasında Akşam gazetesinin söz konusu manşeti de eleştiriliyordu.

 

İşte Genelkurmay Basın Daire Başkanı Tuğgeneral Ertuğrulgazi Özkürkçü imzalı o açıklama:

 

1.    İnternet sayfanızda, 28 Aralık 2014 tarihinde, “Önü Açılan Yeni Genelkurmay Başkanı Cemaatle İşbirliği mi Yapıyor?” başlıklı bir haber yer almıştır.

 

2.    Söz konusu haberde,

 

a.       27 Haziran 2014 tarihinde bir gazetede yayımlanan “Karargahta 40 Paralel Paşa” başlıklı habere atfen, paralel yapılanmayla birlikte hareket eden Kuvvet Komutanından kastedilenin, Sn. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi AKAR olduğu, bu durumun herkesin bildiği bir sır olduğu, gazetenin Sn. Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi AKAR’ı cemaatle işbirliğiyle suçladığı iddia edilmiş,

 

b.       Subay Sicil Yönetmeliğinde yapılan değişiklikle, K.K.K. Org.Hulusi AKAR’ın Genelkurmay Başkanlığı önündeki mevzuat engelinin kalktığı şeklindeki değerlendirmeye yer verilmiştir.

 

3.   27 Haziran 2014 tarihinde gündeme gelen iddiaların gerçek olmadığı, sorumsuzluk örneği olduğu ve karalama maksadı taşıdığı; 27 Haziran 2014’de Cumhurbaşkanlığı, 28 Haziran 2014’de de Başbakanlık ve Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamalarda belirtilmiştir.

 

4.     Aynı konuyla ilgili gerçek dışı ve karalama maksatlı yorumlar içeren; 04 Temmuz, 05 Temmuz, 27 Ekim ve 21 Kasım tarihli benzer makale ve programlardan sonra da, cevap ve düzeltme hakkı kullanılmak suretiyle açıklamalar yapılmış, gönderilen tekzipler ilgili gazete, site ve TV kanallarında yayınlanmış ve ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur. Ancak bu açıklamaların, haber yapılırken tarafınızca dikkate alınmadığı tespit edilmiştir.

 

5.    Bu kadar açıklamaya rağmen, hiçbir somut bilgi ve belgeye dayanmayan hayal mahsulü ve defalarca yalanlanmış iddiaların kullanılması, basın ahlakıyla bağdaşmamaktadır.

 

6.    Ayrıca, 26 Aralık 2014 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Subay Sicil Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ile, Genelkurmay Başkanlığına ve Kuvvet Komutanlığına atanma ile ilgili yeni bir durum ya da değişiklik meydana getirilmemektedir. Resmi Gazete’de yayınlanan değişikliğin incelenmesi neticesinde hemen anlaşılabilecek olan bu durumun, çarpıtılarak kamuoyunu yanıltacak şekilde haber yapılmasının maksadını anlamakta güçlük çekmekteyiz. Kaldı ki, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi AKAR’ın generallik safahatı süresince 9 yıl (108 ay) kıta görevi bulunmaktadır.

 

7.    Bu açıklamalar çerçevesinde, son zamanlarda karalama amacı güttüğü açık olan ve K.K.K. Org.Hulusi AKAR’ın kişilik haklarına yönelik haksız saldırı teşkil eden yayınların yapılması, evrensel habercilik ilkelerine de uygun düşmemektedir.

 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…