Dolar 32,8148
Euro 35,0974
Altın 2.495,38
BİST 10.743,55
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Ankara 31°C
Açık
Ankara
31°C
Açık
Cts 32°C
Paz 33°C
Pts 34°C
Sal 32°C

GÖREV TAZMİNATI İÇİN TEKLİF VERİLDİ!

GÖREV TAZMİNATI İÇİN TEKLİF  VERİLDİ!
22 Şubat 2016 20:43
350

TEKLİF PLAN BÜTÇE KOMİSYONUNDA

 

3600 Göstergeye yükselen,  subay ve astsubaylara Görev Tazminatı Verilmesi, esas komisyon olarak,  Plan ve Bütçe, tali komisyon olarak ise Milli Savunma Komisyonuna geldi. 

 

Ankara Milletvekili Levent GÖK’ün  “ 3600 Ek Göstergeye hak kazanan Subay ve Astsubayların çalışırken  ve  emekli olduklarında Görev Tazminatı alabilmeleri amacıyla “ sunmuş olduğu Kanun Teklifi,  görüşülmek üzere 22 Şubat 2016 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna geldi. 

Ankara Milletvekili Levent GÖK;

 

“Zaman içinde yapılmış düzenlemelerle birçok kamu personeli makam ve görev tazminatı almaya hak kazanmış ve Ek Göstergeleri yükseltilmiştir.

 

Bu çerçevede, 1984 yılından itibaren tedricen çıkarılan kanunlarla General ve Amiral rütbelerinden Yarbay rütbesine kadar olan Üst Subay rütbelerine makam ve görev tazminatı verilerek maaşlarında iyileştirmeye gidilmiş, ancak 211 sayılı İç Hizmet Kanunun 3. Maddesinde Albay ve Yarbaylarla birlikte Üst Subay olarak tanımlanan Binbaşılar bu iyileştirmenin dışında tutulmuş olup bu durum azımsanmayacak sayıdaki bir kısım Üst Subay rütbeli personelin mağduriyeti sonucunu doğurmuştur.

 

Yanı sıra, 1 inci dereceye yükselen ve 3600 Ek Göstergeye hak kazanan Astsubaylar ve bunların emeklileri de, yaptıkları göreve ve sorumlulukların ağırlığı, hizmet yılları göz önüne alındığında, aynen Üst Subaylar gibi bir hak kaybına uğramış ve aynı mağduriyeti yaşamışlardır.

 

Bu durum askeri personel ile diğer kamu personeli ve askeri personelin de kendi arasındaki maaş dengesinin giderek bozulmasına neden olmuştur.

 

Bu Kanun Teklifi ile görevdeki ve emekli bir kısım Türk Silahlı Kuvvetleri Personelinin “Görev Tazminatı” alması suretiyle bozulan maaş dengesinin düzeltilmesi amaçlanmıştır.” Gerekçelerini sunmak suretiyle TBMM’ye sunmuş olduğu Kanun Teklifi görüşülmesi amacıyla 22 Şubat 2016 günü TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna gelmiştir. Kanun Teklifinin metnine göre; 

 

 

 

 

 

ANKARA MİLLETVEKİLİ ERKAN HABERAL’IN VERDİĞİ TAZMİNAT TEKLİFİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ…