stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...

İŞTE ASTSUBAY VE UZMAN JANDARMA KAYNAKLI MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI

Astsubay ve uzman jandarma kaynaklı milletvekili aday adaylarını tanıtıyoruz...

İŞTE ASTSUBAY VE UZMAN JANDARMA KAYNAKLI MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI
  • 04 Mayıs 2018, Cuma 11:09

PES24 olarak astsubay ve uzman jandarma kaynaklı milletvekili aday adayları hakkında edindiğimiz bilgileri sizlere sunuyoruz.

Yaptığımız araştırma ve görüşmeler neticesinde, 7 Emekli Astsubayın AK Partiden, 3 Emekli Astsubayın CHP'den, 1 Emekli Astsubayın İYİ Partiden ve 2 Emekli Astsubayın MHP'den  aday adayı olduğu öğrenildi. 

Uzman Jandarmalardan ise 2 Emekli Uzman jandarmanın AK Partiden, 1 Emekli Uzman Jandarmanın ise MHP'den aday olduğu gelen bilgiler arasında. 

Uzman çavuşlardan ise bir son dakika haberi geldi. Haber yayınlandıktan yakalşık yarım saat sonra,  1 Uzman Çavuş MHP'den aday oldu.  

Bu duruma göre, AKP'den 7, CHP'den 3,  İYİ Partiden 1 ve MHP'den 2 emekli astsubay milletvekili aday adayı olurken, emekli uzman jandarmalarda ise AKP'den 2 emekli uzman jandarma ve MHP'den de 1 uzman jandarma aday adayı oldu. 1 Gazi Uzman çavuş ise MHP'den aday oldu. 

Haber yayınlandıktan sonra 1 gazi uzman çavuşun aday adayı olduğu bilgisi geldi. 

 

İŞTE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI OLAN EMEKLİ ASTSUBAY VE UZMAN JANDARMALAR

 

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ÖMER BAYRAM 

1989 Mezunu hava astsubayı olan Ömer BAYRAM CHP, İzmir 2'!nci bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Ömer BAYRAM 1970 Bolu Mudurnu doğumlu olup babasının memuriyetinden dolayı farklı ilçelerde eğitimini tamamlamış 1989 yılında  çok sevdiği Hava kuvvetlerine Asb olarak katılmıştır. Hava kuvvetlerinde farklı birliklerde görev yapmış 2012 yılı itibarıyla meslek hayatına emekli olarak son vermiştir.

Emeklilik sonrasında siyasete atılmış bir yandanda sivil toplum örgütlerinde görev almıştır. Özellikle meslek birlikteliğinin derneği T.E.M.A.D. derneğinde izmir il başkan yardımcı olarak gönüllü görev almıştır.

Mesleki sorunların ve hak gasplarının düzeltilmesi için etkin olarak mücadele etmiş eylem bazından yazılı görsel basında meslektaşlarının sorunlarını dile getirmiştir. Hiçbir baskı karşısında korkmadan her plartformda haksızlıkları dile getirmiştir.

Aynı zamanda üyesi olduğu ve siyasi mücadele ettiği siyasi partide Cumhuriyet Halk Partilisinde Şehit yakını ve Gazilerimizin sorunlarını dile getiren bu konuda çalışmalar yapmıştır. T.S.K içinde uzman çavuş ve erbaşların sorunlarınıda sahiplenmiş çalışmalarını sadece kendi meslektaş sorunları sınırlandırmamıştır. Bu durum onun yaşam felsefesi haksızlıklar karşısında susan dilsiz şeytandır ilkesinden gelmektedir.

Aidiyet duygusu artmış Türk silahlı kuvvetler mensuplarını çoğaltmak ve hayata geçirmek için yasal zeminde emin adımlarla ilerlemektedir. Hatta herkesin görmezden geldiği adi malul emekli personelinde hamiliğini yapmaktadır. Bitmek bilmeyen enerjisi ve  engin deneyimi uzman olarak gördüğü bu sahada alanlara yansıtmak katkı sağlamak onun en büyük idealidir.

Sayın Ömer BAYRAM'ın bu kalabalık yelbaze ile sınırlı çalışmaları yoktur. Kendisi Cumhuriyet Tarihi Uzmanı oluşu akedemik eğitimini Dokuz Eylül Ünşversitisende tamamlaması onu bu alandada uzman yapmış insanlara Atatürk sevgisini aşılamak Cumhuriyet hafızamızı diri tutmak için Atatürkçü Düşünce derneklerinde dergilerinde araştırmacı yazılarıyla katkı vermektedir konferans veya  sunumlarda bulunmaktadır evli bir kız babası olan Ömer bey yaptığı hizmetleri etki alanını genişletmek ve kanun yapıcılarla bizzat içinde olmak için parlementoya aday ve bu konuda uğruna mücadele ettiği meslektaşlarından, şehit yakını ve Gazilerimizden uzman Çavuş ve erbaşlardan malul olarak emekli personelden ve ulusalcı olduğunu düşünen herkesten kendisine destek vermesini bekliyor aydınlık yarınları birlikte inşaa edelim diyor.

Kendisine çıktığı bu yolda başarılar diler partisi tarafından atanır umuduyla kolaygelsin diyoruz . Ömer BAYRAM in şu sözüyle yazımızı bitiriyoruz. Partime Bana güvenen insanlara yarınlar için verdiğimiz sözler var bugün için yapmamız gereken işlerimiz var sizden tek istediğim vereceğiniz destektir

Evli ve bir çocuk babası olan BAYRAM, aynı zamanda Cumhuriyet Tarihi uzmanı olup,  ingilizce bilmektedir. 

 

 

AK PARTİ AYDIN MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI BAHRİ KANAT

1966 yılında Aydın’da Doğan Bahri Kanat 1984 yılında Hava Teknik Okullarından mezun olarak, bilgisayar uzmanlığı branşında ihtisaslaşarak 23 yıl Türk Hava Kuvvetleri’nde bir fiil görev yaptı.

 

 Mesleğinin ilk yıllarında Hava Lisan Okulu’nda 11 aylık İngilizce eğitimini tamamladı. Emekli olduktan sonra Aydın ilinde 10 yıldır gazete ve haber sitelerinde, Aydın yerel siyasetinde yorum ve analizler yaparak Aydın kamuoyunda siyaset konusunda 1 milyon 50 bin kişinin yaşadığı şehirde köşe yazılarıyla siyasetçilerin ilgi alanında oldu.

Aktif siyaset hayatının içine fazla girmek istemedi,  10 kusür yıldır Aydın ilinin CHP’ye teslim edilmesini içine sindiremedi ve bu dönem süresindeki Ak Parti ekiplerinin içine girmek istemedi, fakat köşe yazısı ve analizleriyle Aydın Yerelinde bir türlü başarılı olamayan Ak Parti üyesi olan Bahri Kanat Aydın merkez ve 17 ilçede başarılı stratejilerin uygulanmamasına büyük tepki gösteren Ak Parti tabanı tarafından sevilen ve güvenilen bir isim.

2011 yılında Aydın İli İl Başkanlığı sürecinde adaylığını koydu, o dönemde seçim olmadan eski İl Başkanı ile devam kararı alındığı için seçim yarışına da giremedi.

24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak olan erken genel seçimde Ak Parti Aydın Milletvekili Aday Adayı olarak sevenleri ve tabandan gelen istekle Milletvekili aday adayı oldu..


AK PARTİ HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI FERHAT HALK

Ferhat HALK, Hatay ili, Kırıkhan ilçesinde 1972 yılında doğumlu. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Kırıkhan’da tamamladı. 1990 yılında Jandarma Astsubay sınıf okuluna başlayıp 1991 yılında mezun oldu.  6 değişik ilde görev aldıktan sonra, mecburi hizmetimi tamamlamaya müteakip 2008 yılında istifaen emekliye ayrıldı.

2012 yılında AK Parti Hatay Kırıkhan Kurtlusoğuksu Belde Başkanlığı görevine başladı. Hatay’ın Büyükşehir statüsüne geçmiş olmasından dolayı Beldenin kapanması üzerine Belde Başkanlığ görevi  sona erdi.  

2014 Yerel seçimlerinde AK Parti Kırıkhan Belediye Meclis Üyesi aday adayı, 2014 yılında AK Parti Kırıkhan İlçe Başkanı aday adayı,

2015 Genel Seçimlerinde AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı oldu.

Şu anda 24 Haziran 2018 Genel Seçimleri için yeniden AK Parti Hatay Milletvekili aday adayı.

Anadolu Üniversitesi Jandarma Meslek Önlisans Eğitim Programı(JMÖEP) ve Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi/İşletme Bölümü mezunu olan HALK, halen Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi / Uluslararası İlişkiler Bölümü son sönem öğrencisiyim.
Şu anda, özel bir şirkette Yöneticilik ve Uzman Eğitimcilik yapan HALK; Hatay yerel gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.
Aynı zamanda şair olan Ferhat HALK'ın 2017 yılında “Kollarıma Ruhun Değdi” isimli Milli ve Manevi duyguları anlaan bir şiir kitabı yayınlandı.

Ferhat HALK yaptığı açıklamada; 

Şehit/Vazife malulü Astsb.Faruk HALK'ı kardeşi olan Ferhat HALK, birinci önceliğinin  tek Millet, tek Vatan, tek Devlet, tek Bayrak çizgisinden sapmadan Adalet, Kalkınma, Demokrasi’yi daha sağlam temeller üzerine oturtma gayreti içerisinde olmayı hedeflediğini açıkladı. 

"Astsubay rütbesi ile görev yapmış olmanın onur ve gururunu halen yaşayan bir meslekdaşımınız olarak, tüm Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının özlük haklarını da koruyup, intibak hususunda ise elzem olan gayreti de elimden geldiğince geriye bırakmayacağım.
Bizlere hayatı ve insanlığı öğreten rütbe, makam ve imkan veren Devletimize ve Milletimize olan borcumuz asla bitmeyecektir." sözlerine yer verdi. 
    
 

AK PARTİ ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUSA KÖKSOY 

1963 yılında  Karaman İli,  Ermenek İlçesi , Kazancı Köyünde doğan Musa KÖKSOY, İlk  okulu Mersin Anamur Atatürk ilkokulunda, Orta okulu, Anamur  Lisesi Ortaokulunda okudu.

 

1978 Yılında  Jandarma Astsubay hazırlama okulunda lise eğitimini gören KÖKSOY, 1981 yılında sınıf okuluna girerek 1982 yılında mezun oldu. Ankara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde lisans eğitimini tamamlayan KÖKSOY, Yüksek lisans eğitimini Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesinde Halkla İlişkiler ve tanıtım Bölümü Halkla ilişkiler Bölümünde  tamamladı.

Yüksek lisans tezini  ‘ SEÇİM KAMPANYALARI BASKI GURUPLARININ ÇALIŞMA YÖNTEMLERİ ‘ konusunda yapmıştır. 

2004 yılında emekli olan Musa KÖKSOY, 2005 Yılında Mersin Anamur İlçesi,  ANAP İlçe Başkan Yardımcısı olarak teşkilatı kurdu ve çalışmaya başladı, 23. Dönem Mersin Milletvekili Adayı oldu.

2008 – 2009 yıllarında ANKARA ANAP İl  Sekreterliği ve İl Bşk.Vek. MKY üyelği görevlerinde bulundu. 2009 yılında ANAP üyeliği dahil  bu görevlerden istifa ederek ayrıldı. Bu süreçte MERSİN ve ANKARA’da çeşitli siyasi çalışmalarda bulundu.

2010 yılında Mersin ili Anamur  ilçe AK PARTİ İlçe Teşkilatına üye olarak çalışmalara başladı ve edinimleri ve birikimlerini milletin hizmetine sunmak için 24. Dönem Milletvekili Aday Adayı oldu.Mersin bölgesinde seçim çalışmlarında bulundu.

2004 yılından bu yana ikamet ettiği, ANKARA Etimesgut AK Parti  İlçe Başkanlığı,  Güzelkent Mahalle Komisyonunda  Seçim işleri ,Yerel Yönetimler  ve Teşkilat Başkanılıklarını yürüttü, Halen Güzelken MAHALLE BAŞKANI OLARAK  siyasi çalışmalarına  devam etmektedir. Nisan 2018 tarihinde 27 nci dönem Ankara II,III bölge ve mersin II nci bölge mv.aday adayı müracaatında bulunmuştur.

Kamu yararına çalışan sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) ANKARA Genel Merkez aktif üyesi ve Yönetim Kurulu Üyesi , Genel muhasiplik görevini yürütmekte iken 27 nci dönem  ANKARA Milletvekili Aday Adayı olması nedeni ile bu görevden istifa etmiştir.

Musa KÖKSOY, yaptığı açıklamada; 

Öncelikli olarak; vatanımızın bölünmez bütünlüğü için, vatandaşlarımızın refahı için,mensubu olduğum TSK mensupları için en önemlisi her konusuna vakıf olduğun astsubay toplum ve uzman cvş.ların ve aileleri ile şehit ve dul-yetim ailelernin sorunlarını stk temsilcileri ile birlikte el ele verip sorunlarını çözeceğiz.temsilcisi olacağız. dedi. 

Evli, 2 Cocuklu olan Musa KÖKSOY ingilizce bilmektedir. 

 

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MURAT DEMİRKIRAN 

 

Emekli astsubay Murat DEMİRKIRAN, CHP izmir 1'nci bölgeden milletvekili aday adayı oldu.  

 

CHP ŞANL HATAY MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI BESATMİ TÜRKMEN 

1990 yılı mezunun emekli Jandarma Astsubay Bestami TÜRKMEN, Hatay'dan milletvekili aday adayı olmuştur. 

 

 

İYİ PARTİ KAYSERİ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI DURSUN ATAÇ

1987 mezunu astsubay olan Dursun ATAÇ, Kayseri İli Pınarbaşı İlçesi Belediye başkanlığını 2 dönem üst üste yürütmekteyken, 24 Haziran 2018 seçimlerinde İYİ; Parti'den Milletvekili adayı olmak için Belediye Başkanlığı görevinden istifa etmiştir. 

 

KARS MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI İMBAT MUĞLU

Yine astsubay kaynaklı adaylardan biri de, İmbat MUĞLU oldu. Muğlu AK Partiden Kars Milletvekili aday adayı oldu. 

 

 

AKPARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ÖZEN KIYAK

1990 Mezunu emekli Jandarma Astsubay Özen KIYAK, AKP'den Manisa milletvekili aday adaylığı için başvurmuştur. 

 

MHP MUŞ MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI SADILLAH TETİK

Daha önce MHP Muş İl Başkanlığını yapan Sadullah TETİK, AK Parti Milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı.

 

Başvuru dosyasını teslim ettikten sonra açıklamada bulunan Tetik, “Değerli basın mensupları, saygıdeğer İl Başkanım, değerli beni yakinen takip eden dostlarım, bütün Muş halkını kucaklayarak, sözlerime başlıyorum.”dedi.

1966 yılında Muş Merkeze Bağlı Ulukaya Köyünde doğduğunu hatırtalan Tetik, şöyle konuştu: “İlk ve orta öğrenimini Muş yatılı bölge okulunda tamamladım.1982 yılında Ankara Askeri Mızıka Hazırlama okulunu bitirdim. Evli 3 Çocuk Babasıyım.1987-2007 yılları arasında Türkiye´nin değişik illerinde astsubay olarak görevimi ifa ettim. Türk Silahlı Kuvvetlerinde 1993 yılında görevi başında yaralanarak Gazi Unvanına kavuştum. Mesleğime devam ederek 2007 yılında Elazığ Kolordu da emekliye ayrıldım. 2007-2008 yılları arasında Muş Çimento fabrikasında İç hizmetler şefliğini yaptım. 2008-2012 yılları arasında Muş MHP İl başkanlığı görevini yaptım. 2012 de istifa ederek Ak partiye ailemle birlikte geçtim. 2012-2018 yılları arasında Özaltın-Cengiz Firması Kalehan Enerji (Elazığ-Bingöl- Muş- Bitlis-Batman-Diyarbakır-Malatya) Kamu Kurum Kuruluşları Halkla İlişkiler Görevini ifa ettim. Ak Parti de Milletvekili aday adayı olmak istememin nedeni Ülkemizin zor şartlar altında yapılan haksızlıklara tahammül etmediğim için AK Parti Milletvekili Aday Adayı olmaktan gurur duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın 15 yıldır Ülkemiz için yaptığı gerçek dostane çalışmalarına inandığım için Ak parti Milletvekili Aday adayıyım. 15 Temmuz 2016 Ülkemiz üzerinde kahpece, sinsice dış güçlerin saldırmaları beni derinden üzdüğü için milletimin yanında yer alarak ülkemizin felakete sürüklenmesini isteyen Dış mihraklar için Cumhurbaşkanımıza inandığım için Ak parti Milletvekili Aday Adayıyım. Muşumuzun insanları yoksul, fakir, kürdüyle lazıyla, çerkeziyle, alevisiyle, zazasıyla birleştirmek için Millet vekili Aday Adayıyım. Ülkemin Dini, Minareleri,Bayrağı,Birlik Beraberliği için Ak parti Milletvekili Aday adayıyım. Fakir babasıyım. O meclis sadece zengin yeri olmaması gerekir. Fakir Halkın içinde ben veya benim gibi değerli kardeşlerimin olması için Ak parti Milletvekili Aday adayıyım. Burada beni yalnız bırakmayan bütün dostlarımı saygıyla selamlıyor hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

 

MHP AMASYA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ERGANİ CANBOLAT

Emekli Jandarma astsubay Ergani VANPOLAT, MHP Amasya İlinden milletvekili aday adaylığı için başvuru yaptı. 

 

AKPARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ÜMİT TAYDAŞ

Gazi Astsubay Ümit Taydaş, Ak parti Manisa Milletvekili aday adayı olarak resmi başvuru yapmıştır. TAYDAŞ aynı zaman Manisa Şehit Aileleri Derneği Başkanı. 

 

MHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAYI MUSTAFA CİNTAŞ

1987 mezunu emekli Tankçı Astsubay Mustafa CİNTAŞ, 27. Dönem MHP İzmir  Milletvekili aday adayı olarak resmi başvuru yapmıştır. 

 

Geçtiğimiz günlerde TEMAD Genel merkezini ziyaret eden CİNTAŞ, sosyal medyadan yaptığı açıklamada; "Mensubu olmaktan her zaman onur ve gurur duyduğum TÜRKİYE EMEKLİ ASTSUBAYLAR DERNEĞİ GENEL MERKEZİ ziyaretinde bulındum. Kendi Bünyesinden vatan ve millet sevdalı Ömer Halis DEMİR ve nice kahramanlar çıkaran Arkadaşlarımın özlük hakları ile ilgili problemlerin çözümünde katkı sağlayacağımı birkez daha ifade ettim" sözlerine yer verdi. 

 

MHP  ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI VEHBİ ÇOKAN

1989 mezunu Emeli Uzman Jandarma olan Vehbi ÇOKAN, 27. Dönem MHP Şanlıurfa Milletvekili Aday Adayı olarak resmi başvuru yapmıştır.

ÇOKAN yaptığı açıklamada Tün Uzman Jandarmaların TBMM Sesi olmak için var güçümle çalışmaya devam edeceğim. dedi. 

 

 

AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI GÜLTEKİN ÖNAL 

2001 Mezunu Uzman Jandarma olan ÖNAL, 27. Dönem Ak Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı olarak resmi başvuru yapmşıtır.

 

 

 

AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI TEKİN ALPTEKİN

1989 mezunu Gazi Emekli Uzman Jandarma olan  Tekin ALPTEKİN,  Ak Parti İZMİR millet vekili Aday Adaylığı için müracatın yapmıştır.

 

MHP MANİSA MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI CELALETTİN ÇABUK 

Gazi Uzman Çavuş Celalettin ÇABUK , Manisa'dan  MHP Milletvekili aday adalığı başvurusunda bulunmuştur. 

 

ŞEHİT JANDARMA  ÜSTEĞMENİN KIZKARDEŞİ NURTEN KARADAĞ KOÇ MHP'DEN ADAY ADAYI OLDU

Erzurum ili, Ilıca (Aziziye) ilçesinde, 1971 yılında 6 kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. 

 

İlk, Orta ve Lise tahsilini Ilıca’da tamamladı. 1987 yılında Hatay-İskenderun’da şehit olan J. Kd. Ütğm. Erol KARADAĞ’ın kardeşidir.
1993 yılında Astsubay Yaşar KOÇ ile hayatını birleştiren, Nurten KARADAĞ KOÇ 1994 yılında Konya’da oğlu Umur Baturhan’ı, 1998 yılında Edirne’de kızı Yağmur Ece’yi dünyaya getirdi. İki çocuk annesi olan Nurten KARADAĞ KOÇ 1999 yılında böbrek yetmezliği hastalığı geçirerek, 4,5 yıl dializ tedavisi gördü. 2003 yılında Rusya Federasyonu Moskova’da böbrek nakli oldu. Organ kaybı nedeniyle % 80 “engelli” konumundadır.


2001 yılından beri Ankara’da ikamet eden, Nurten KARADAĞ KOÇ, çalışma hayatına devam etmek için Sağlık Bakanlığı’nda, 2011 yılından itibaren engelli kadrosunda çalışmaya başladı. Yasal malullük süresini tamamlamasına müteakip 2014 yılında malulen emekli oldu.
 

 

NOT: BAŞKA ASTSUBAY VE UZMAN JANDARMALAR İLE UZMAN ÇAVUŞLARDAN ADAY BİLGİSİ GELDİKÇE HABER GÜNCELLENECEKTİR. 
HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık