stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş ve sözleşmeli erbaş/er, ile sivil memur haberleri

SUR GAZİSİ JANDARMA ÜSTEĞMENE SKANDAL MUAMELE!

SUR GAZİSİ JANDARMA ÜSTEĞMENE SKANDAL MUAMELE!
  • 11 Eylül 2019, Çarşamba 9:07

Gaziden doktora hakaret iddiasıyla suç duyurusu

BURSA'da yaşayan Gazi Jandarma Üsteğmen Bahaddin Seçgin, gittiği hastanede tedavi önceliği bulunduğunu söylediği doktor Mutlu A.'nın kendisine "Burada herkes eşit, sende herkes gibi bekleyeceksin" diyerek, hakaret ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu.

BURSA'da yaşayan Gazi Jandarma Üsteğmen Bahaddin Seçgin, gittiği hastanede tedavi önceliği bulunduğunu söylediği doktor Mutlu A.'nın kendisine "Burada herkes eşit, sende herkes gibi bekleyeceksin" diyerek, hakaret ettiği iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Gazi Seçgin, "Bu durum, sadece bana değil, tüm gazilere yapılan yanlıştır. Bu muamelenin yapılmasını istemiyoruz" dedi. 

2016 yılında Diyarbakır Sur'daki Hendek operasyonunda omuriliğine mermi isabet etmesi sonucu yaralanarak gazi olan Jandarma Üsteğmen Bahaddin Seçgin, 3 ay yoğun bakımda kaldıktan sonra fizik tedaviye başladı. Fizik tedavi raporu için önceki gün Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne randevu alarak giden Seçgin, doktor Mutlu A.'nın odasına girerek, gazi olduğunu ve tedavi önceliği bulunduğunu söyledi. İddiaya göre doktor Mutlu A., "Burada herkes eşit, sen de herkes gibi sıra bekleyeceksin. Sana bu hakkı kim verdi? Öncelik yok, bekleyeceksin" diyerek, yanıt verdi. Kısa süreli tartışmada doktorun kendisine hakaret ettiğini öne süren Bahaddin Seçgin, Bursa Cumhuriyet Savcılığı'na giderek, suç duyurusunda bulundu.

'SADECE BANA DEĞİL, TÜM GAZİLERE YAPILAN YANLIŞTIR'

Gazi Jandarma Üsteğmen Bahaddin Seçgin, "Hastaneye fizik tedavi için rapor almaya gitim. Sıramı bekliyordum, normalde beklememem gerekiyor çünkü muayene önceliğim var. Daha sonra doktora giderek, öncelik hakkımın olduğunu söyledim. Önceliğimi kabul etmedi ve beni bir saat bekletti. Tekrar doktorun odasına girerek, acil hastası olmadığını, beni muayeneye alması gerektiğini belirttim. Ancak yüksek sesle bağırıp, beni kapı dışarı etti. Bu sadece bana değil, tüm gazilere yapılan bir yanlıştır. Maalesef gaziler, bu muamelelere maruz kalıyor. Artık bu muamelelerin yapılmasını istemiyoruz. Bursa Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundum. Her türlü hakkımı arayacağım. Gaziler, özellikle son yıllarda şiddete maruz kalıyor. 'Ben gaziyim' dediğimiz zaman, neden rahatsız oluyorlar? Gazi olduğumuzu söylemek bizim için onur. Ama insanlarımızın da gazilere hassas olmasını istiyoruz. Kimisi kolunu, kimisi bacağını, kimisi gözlerini kaybetti. Bizler, hayatlarını hiçe sayıp, ülkeyi ayakta tutmaya çalışan insanlarız" dedi. 

Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği'nin doktor Mutlu A. hakkında idari soruşturma başlattığı öğrenildi.

 

Bu nasıl doktor? Sur Gazisi'ne skandal muamele!

Son dönemde gazilere yapılan çirkin saldırılara yenisi eklendi. Bursa’da devlet hastanesine muayene olmaya gelen bir gazi, kendisinin öncelik sırası olmasına rağmen doktordan çirkin bir muamele gördüğü ortaya çıktı. Valilik, soruşturma başlattı.

Bursa Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir doktorun “Muayene için öncelik sırası olduğunu” beyan eden bir gaziye, “Kim ne hakkı verdi sana, sıranı bekle, çık dışarı, o genelge beni bağlamaz” diyerek muamele ettiği ortaya çıktı. Doktorun Gazinin istediği rapor ile ilgili de “O raporu bu hastane vermiyor” dediği, ancak raporun söz konusu hastane tarafından verildiği ileri sürüldü.

Olay Hendek çatışmalarında gazi olmuş Gazi Jandarma Üsteğmen Bahaddin Seçgin’in doktor hakkında Bursa Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunmasıyla ortaya çıktı. Seçgin ifadesinde, “Bana kötü muamelede bulunan ‘Gazi’ olduğumu söylememe rağmen onurumu ve şerefimi zedeleyen, beni insanlar içinde küçük düşüren, görevi olmasına karşın bana rapor vermeyerek görevini yapmayan Dr. M. A’dan şikayetçiyim” dedi.

Gazi Jandarma Üsteğmen Bahaddin Seçgin Hendek çatışmalarında Diyarbakır Sur’da yaralandı.

Gazi Seçgin, veryansintv.com’a yaptığı açıklamada, “Gazilere şiddet her geçen gün artıyor, bu şiddet neden?” diyerek isyan etti.

Doktorda Gazi'ye: Sıranı bekleyeceksin!

Bursa’da bir hastanede skandal bir olay yaşandı. Olay şu şekilde gerçekleşti.

Gazi Jandarma Üsteğmen olan Bahaddin Seçgin, 2016 yılında Diyarbakır’ın Sur ilçesinde yaşanan Hendek çatışmalarında omuriliğinden kurşun aldı. Bu kurşun nedeniyle vücudunun yüzde 99’u felç kalan gazi üsteğmen Seçgin, doktor ve hemşirelerin çabasıyla hayatta kaldı. Uzun yıllardır tedavi gören Seçgin, Bursa’ya yerleşti. Burada sürekli fizik tedaviye giden ve raporlar alan Seçgin, 5 Eylül 2019 tarihinde daha önce iki kez gittiği Bursa Şevket Yılmaz Eğitim Araştırma Hastanesinde saat 11.45’te Fizik Tedavi polikliğine geldi. Hastaneye 09.30’da gelen ve doktorun kapısını çalan Gazi, hiç beklemediği bir muamele ile karşılaştı. Karşısındaki M. A. Adlı doktora kendisini gazi olarak tanıtan Seçgin, muayene öncelik hakkı olduğunu, buna ilişkin Sağlık Bakanlığının bir genelge çıkardığını söyleyerek genelgeyi gösterdi. Ancak doktor M. A. Gazi Seçgin’i tersleyerek, “Yok burada herkes eşit. Öncelik yok. Herkes gibi sen de sıranı bekleyeceksin” dedi.

Doktor: O genelge beni bağlamaz

Gazi Seçgin bundan sonra yaşananları şu ifadelerle anlattı:

“Ben ikinci defa tekrarlayınca aynı şekilde yanıt verdi: ‘Ne hakkı verdi sana? Bunu size kim öğretiyor? Önceliğini saymıyorum. Yok, o genelge beni bağlamaz’ oradaki hastaya yönelerek ‘Sıranı veriyor musun?’ diye sordu. Hastanın sessiz kalması üzerine ‘Bak sana sırasını da vermiyor. Çık dışarı bekle’ şeklinde söylemlerde bulundu. Ben ve yakınım çıktık. 11.45’e kadar dışarıda bekledik. Sıram geldiğinde doktor odasına girdiğimde de rapor almak istediğimi beyan ettim. M. A. Bu sefer ‘Artık bu işlem bu hastanede olmuyor. Şehir hastanesi açıldı. Orada yapman gerekiyor’ dedi. Ben doktora neden negatif davrandığını, neden terslediğini sordum. Bunun üzerine, ‘Ben olması gerekeni anlatıyorum’ dedi. Ben odadan çıkarken kendisi hakkında şikayetçi olacağımı söyledim. Daha sonra öğrendiğim kadarıyla bu işlemler o hastanede yapılmaya devam ediyormuş.”

‘Kıt akıllılar, gerizekalılar!’

Gazi Seçgin, refakatçisi ve yakını Nusret Başol’un başından geçen skandal bir olay daha anlattı. Seçgin, ifadesinde şunları söyledi:

“Biz oradan çıktıktan sonra refakatçim olan Nusret, bana sekreter olarak çalışan bayanla yaşadığı problemi anlattı. Doktor M. A.’nın sekreteri benim refakatçime hitaben (çerez yerken) ‘Kıt akıllılar. Ha bire gelip duruyorsunuz. Yemin ederim gerizekalı bunlar’ demiş. Refakatçim bu konuyla ilgili ayrıca şikayetçi olacak.”

Yaşanan olayla ilgili kendisine ulaştığımız Gazi Üsteğmen Bahaddin Seçgin, veryansintv.com’a konuştu. ‘Gazilere ve engellilere yapılan muameleleri kabul etmiyoruz’ diyen Seçgin şöyle devam etti:

“Gazilere karşı şiddet olayları katlandı. Gazilerin sesi olmak için böyle bir şikâyette bulundum. Doktorları ve hastaneyi kötülemek gibi bir niyetim yoktur.

Doktorlara ve hemşirelere sonsuz saygımız var. Sadece gazi ve engellilere bu muamelenin yapılmasına karşıyız. Beni doktorlar yaşattı.

Şevket Yılmaz Hastanesine 2 defa daha gittim. Her seferinde bu işlem halledildi. Sorun hastaneden kaynaklı olsaydı bu işlemleri yapamazdım. Sorun demek ki o doktor kaynaklı. Ben hakkımı savundum.”

‘Gazilere bu şiddet neden?’

Gazi Seçgin, gazilere ve engellilere yapılan muameleye şu sözlerle isyan etti:

“Bu toplumu ve sizleri ayakta tutmaya çalışan, hayatını bu yolda feda eden insanlara karşı bu öfke ve bu şiddet neden? Ben bunu anlamıyorum. Toplum olarak nereye gidiyoruz? Yapılan bu şiddetin önüne geçmeliyiz. Gazi ve engellilerin haklarını savunmalıyız. Engelliler de Gaziler de insan.”

 

Terörü yenen aşk

Üsteğmen Bahattin Seçgin (26) ve Astsubay Çavuş Aysun Seçgin (26), 2013’te Ankara’da Jandarma Okulu’nda tanıştı. Âşık olup mezuniyetten 1 yıl sonra 2015’te evlendiler. 1 hafta sonra tayinleri Diyarbakır Hani’ye çıktı.

Bahattin Üsteğmen, 8 Şubat 2016’da Sur’da pusuda 4 kurşunla ağır yaralandı, 3 ay tedavi gördü, aşkla yaşama tutundu. Ama göğsünden aşağısı felç kaldı. Sadece dudaklarını oynatabiliyordu. Komutanları, Aysun Astsubay’a “Onu ayağa kaldır” diyerek izin verdi. 1 yıl eşini her gün tedaviye götürdü, Bahattin Üsteğmen, kollarını da hareket ettirdi. Aysun Astsubay, şimdi eşini ayağa kaldırmak için savaşıyor. Bahattin Üsteğmen: “O olmasaydı ölmüştüm.”


Kaynak: DHAHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık