Türkiye'nin Askeri Haber Portalı, Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er, sivil memur haberleri..

TSK'NIN EN KRİTİK BİRİMİNDEN FETÖ'CÜ ÇIKTI ORTALIK KARIŞTI!

TSK'NIN EN KRİTİK BİRİMİNDEN FETÖ'CÜ ÇIKTI ORTALIK KARIŞTI!
  • 28 Haziran 2020, Pazar 7:01

İstihbarat başkanının emir subayı FETÖ'cü çıktı

TSK'nın en kritik birimlerinden Genelkurmay İstihbarat'ın başındaki Tümgeneral Ali Serin'in emir astsubayı M.K., FETÖ'cü çıktı. TSK'ya sızan FETÖ'cülerin halen görevde olduğunu ortaya koyan skandal, İzmir'deki 'Fevzi Öztürk' olayını hatırlattı.

Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki (TSK) kripto FETÖ'cülerin deşifresine yönelik soruşturmalar tüm hızıyla sürerken, operasyonlar en kritik görevdeki komutanların yakınındaki isimlere uzanmaya devam ediyor. Son olarak, Malatya Cumhuriyet Başsavcılığınca TSK'daki kripto FETÖ'cülerin deşifresine yönelik yürütülen soruşturmaya, halen Genelkurmay İstihbarat Başkanı olan Tümgeneral Ali Serin'in emir astsubaylığı görevini yürüten astsubay kıdemli başçavuş M.K. takıldı. Savcılık, FETÖ'cü olduğunu tespit ettiği M.K. hakkında, "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yakalama kararı çıkardı. Bunun üzerine polis ekipleri, M.K.'nın gözaltına alınması için harekete geçti. Şüpheli emir astsubayı, Ankara'da kaldığı lojmanda gözaltına alındı. M.K. daha sonra Malatya'ya götürüldü. Şüphelinin Emniyet'teki sorgusunun ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi.

GRUBUNDAKİ ASTSUBAY DA TEŞHİS ETTİ

Soruşturma kapsamında, yine FETÖ'den işlem gören bir astsubayın şüpheli M.K.'yi fotoğraflarından teşhis ettiği öğrenildi. Alınan bilgiye göre, söz konusu itirafçı asker, M.K. ile 2006-2013 yılları arasında aynı sohbet grubunda olduklarını belirtti.

BAĞLANTILARI ARAŞTIRILIYOR

TSK'nın en kritik birimi olarak nitelendirilen Genelkurmay İstihbarat Başkanı'nın en yakınındaki isimlerden birisi olan M.K.'nın bağlantıları mercek altına alındı. Savcılık, şüphelinin geçmiş dönemlerde aldığı görevleri, telefon irtibatlarını ve kimlerle bağlantılı olduğunu araştırıyor.

KRİTİK GÖREVLERİNDE YANINDAYDI

Şüpheli M.K.'nın, emir astsubaylığını yaptığı Tümgeneral Ali Serin, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Hava Kuvvetleri Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı görevine getirildi. Serin, 2019 Yüksek Askeri Şura (YAŞ) kararıyla da Genelkurmay İstihbarat Başkanı oldu. Şüpheli M.K.'nın, Serin'in söz konusu kritik görevleri üstlendiği bu dönemlerde emir astsubaylığını yaptığı öğrenildi.

HALA EN KRİTİK GÖREVDELER

Türlü oyun ve kumpaslarla TSK'daki mensuplarının önünü açan FETÖ'nün, özel kalem müdürlüğü ve yaverlik gibi kritik pozisyonları da ele geçirdiği ortaya çıkmıştı. 15 Temmuz darbe girişiminde de komuta kademesindeki birçok emir subay ve astsubayının FETÖ'cü olduğu anlaşılmıştı. Söz konusu FETÖ'cüler darbe girişimi sırasında da kritik görevler üstlenmişti. Son günlerde peş peşe gerçekleştirilen operasyonlar, kripto FETÖ'cülerin hala kritik görevlerde olduğunu ortaya koydu.

İZMİR'DE İKİNC ÖZTÜRK VAKASI

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı ile Milli İstihbarat Teşkilatı koordinesindeki çalışmalar sonucunda Ege Ordu Komutanı Korgeneral Ali Sivri'nin emir subaylığı görevini yürüten binbaşı Fevzi Öztürk de FETÖ'cü çıkmıştı. Bu tespit üzerine tutuklanan Öztürk hakkında, geçtiğimiz günlerde "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Öztürk, Sivri'nin 4. Kolordu ve Ankara Garnizon Komutanlığı ve Ege Ordu Komutanlığı görevleri de dahil 4 yıldır emir subaylığını yapıyordu.

DARBECİ GENERALİN EMİR ASTSUBAYI DA YAKALANMIŞTI

Yine darbeci eski tümgeneral Haluk Şahar'ın emir astsubaylığını yapan Engin Yıldız da geçtiğimiz günlerde Konya'da gözaltına alınmıştı. Üstçavuş Engin Yıldız, Şahar'dan sonra Konya 3. Ana Jet Üs Komutanlığına atanan emekli Tuğgeneral Ergün Eskici'nin de emir astsubaylığını yapmıştı.

KAYNAK : Osman Özgan / YENİŞAFAK

 

 

***

 

Soner Yalçın’ın Sisi yazısını okumadan anlayamazsınız... TSK'nın en kritik biriminde FETÖ'cü çıktı ortalık karıştı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en önemli birimlerinden olan Genelkurmay İstihbarat’ın başında olan Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı M.K’nın FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) en önemli birimlerinden olan Genelkurmay İstihbarat’ın başında olan Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı M.K’nın FETÖ mensubu olduğu ortaya çıktı.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın TSK’daki kripto FETÖ’cülerin deşifresine yönelik yürüttüğü soruşturmada, hâlen Genelkurmay İstihbarat Başkanı olan Tümgeneral Ali Serin’in emir astsubayı olan astsubay kıdemli başçavuş M.K’nın yer aldığı görüldü. Savcılık, FETÖ'cü olduğunu tespit ettiği M.K. hakkında, "Silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçundan yakalama kararı çıkardı.

FETÖ yapılanmasına ilişkin yaptığı haberler sık sık gündem yaratan Hürriyet gazetesi muhabiri Toygun Atilla soruşturmayla ilgili sosyal medya hesabından “Bugün Genelkurmay İstihbarat Başkanı’nın emir astsubayının FETÖ’cü çıktığını haberlerini görünce aklıma 8 Mayıs 2018’de attığım şu twit geldi; ‘FETÖ'cüler buhar olup uçtular mı, yoksa hava olup her yeri mi sardılar’” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Star gazetesi yazarı Ardan Zentürk de “Bir yıl önce hava kuvvetlerinde göreve başlamış teğmen P.Ö. FETÖ çıktı Ege Ordu Komutanı'nın emir subayı FETÖ çıktı Şimdi, Genelkurmay İstihbarat'ın emir astsubayı FETÖ FETÖMETRE diye tepinirken derdimiz buydu Manzara ortada Cihat Yaycı'nın kulaklarını çınlatıyor, çekiliyorum” yorumunda bulundu.

SONER YALÇIN’IN YAZISI AKILLARA GELDİ

TSK’nın en önemli birimlerinde hala FETÖ’cü isimlerin yer alması ise gazeteci-yazar Soner Yalçın’ın Sözcü gazetesinde 10 Haziran’da kaleme aldığı yazı akıllara getirdi.

15 Temmuz FETÖ darbe girişiminin ardından yaklaşık dört yıl geçmesine karşın, yüzlerce operasyon yapılırken, TSK’nın en kritik biriminde hala FETÖ’cülerin olması dikkat çekti. Öte yandan TSK’ya yeni giren subaylar arasında da hala FETÖ’cülerin çıkması, kafaları karıştırmaya devam ediyor.

Soner Yalçın yazısında, FETÖ’nün Askeri Casusluk gibi davalarla Türk Ordusu’nu nasıl ele geçirdiğini anlatırken, hayatını kaybeden Mısır’ın devrik lideri Muhammed Mursi’nin görevi döneminde Sisi’ye çok güvendiğini, onu hızlıca ordunun en tepesine yükselttiğini ve sonunda Sisi tarafından devrildiğini yazmıştı.

Soner Yalçın'ın o yazısı şöyle:

Siyasal görüşünüz, kültürünüz, önyargılarınız gibi pek çok faktör bakış açınızı belirler…

Hangi bakış açısının gerçeği en iyi şekilde yansıttığını bulabilmek için, yani olayları doğru okumak için mutlak dar bakış açınızı terk etmelisiniz. Yoksa “kukla” olursunuz; elde oynatılan…

“Useful idiot/kullanışlı aptal” olmamak için (dayatılan bilgiyi-haberi sorgulayan) analitik düşünceye sahip olmalısınız. Yoksa, farkında olmadığınız bir amaca yardım eden ve bu yönde propaganda yapan “faydalı şapşal” yapılırsınız.

Örneğin…

Sabah gazetesi dün birinci sayfasında kocaman haber yaptı:

“ODA TV'YE CASUSLUK OPERASYONU. Oda TV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız askeri casusluk suçlamasıyla gözaltına alındı.”

Medya, aynadır.

Aynanız kirli ise, her olayı lekeli gösterirsiniz!

Sabah gazetesini örnek göstermemin sebebi var. Aynı gazeteden köşe yazarı Haşmet Babaoğlu dün şu başlığı attı yazısına:

-“Dışımızdaki ve içimizdeki Mısır'a dikkat.”

Yazısında uyarıda bulundu:

-“Dikkat etmeliyiz, kesin! Ama bizim içerideki Sisi meftunlarının yanında gerçek Sisi üfürükten tayyare kalır.”

Güzel. Ancak Babaoğlu darbeci Sisi'yi salt muhalefet içinde arıyor. AKP içinde “Sisi” yok mu?

Ya da şunu sorayım:

Müyesser Yıldız'a “askeri casus” suçlamasının ana hedefi Yüksek Askeri Şura'da tasfiye yapmak mı?

Başlayabilirim:

İÇİNİZE BAKIN

Haşmet Babaoğlu şu gerçekten kaçamaz:

Sisi, dışarıda değil rahmetli Mursi'nin içindeydi!

Mursi iktidara gelir gelmez Sisi'yi Genelkurmay Başkanı ve Savunma Bakanı yaptı.

Mursi'nin tek kriteri neydi; Sisi'nin alnı secdeye değiyordu.

–Muhafazakâr ailenin çocuğuydu.

-Kahire'de El-Ezher Camii yakınlarındaki Gamaleya mahallesinde büyümüştü.

–Riyad'ta  askeri ataşe olarak görev yapmıştı.

-1992'de İngiltere ve 2006'da ABD'de kurslar almıştı; bu ülkeler ile ilişkileri iyiydi. Mursi sandı ki, “Sisi bu ülkelere beni iyi anlatır!”

Mursi hiç düşünmedi ki:

Nasıl oldu da Sisi, askeri kademeleri hızla atlayıp -istihbarat gibi- en kritik yerlerde görev yaptı?

Nasıl oldu da Sisi, Mısır Silahlı Kuvvetleri Yüksek Kurulu'nun en genç üyesi oldu?

Aslında Sisi, ta başından itibaren Mısır liderliğine -ılımlı gösterilerek- hazırlandırıldı; ve Mursi bunu görmek istemedi. Sandı ki, “Sisi sayesinde Mısır Ordusu'nu elimde tutarım.”

Zavallı Mursi! Özellikle yabancı basında çıkan, “Sisi, Müslüman Kardeşler örgütüne yakın” haberlerini gerçek sandı. (Pensilvanya'daki askeri kolejde Sisi'nin hocalığını yapan emekli albay Steve Gerras öğrencisinin nasıl dindar olduğuna dair röportajlar verdi!)

Mursi, dar bakış açısının kurbanı oldu; kandırıldı ve alnı secdeye değen Sisi'ye güvenmenin bedelini canıyla ödedi…

Bakın:

KAVRAYAMIYORLAR

Israrla yazıyorum:

Türkiye ya da Mısır gibi ülkelerde darbeler, iç değil dış politika yüzünden olur.

Mursi'nin, İran, Katar, Çin ile yakınlaşması ve Filistin-Gazze'ye açılan Refah sınır kapısını açması gibi politik tercihleri sonunu getirdi. ABD buna izin veremezdi. Vermedi.

Darbeden hemen sonra ne oldu:

“Al Shorouk” gibi Mursi destekçisi gazeteler, darbeci Sisi'yi alkışladı.

Prof. Khaled Fahmy gibi Mursi destekçisi sözde aydınlar, Sisi'yi alkışladı.

Mursi destekçisi (perde arkasında Sorosçu Otpor bulunan) 6 Nisan Hareketi Sisi'yi alkışladı.

Yani:

Sabah yazarı Babaoğlu'na önerim; “Sisi'yi salt muhalefet içinde aramayın!” –Sisi olayında olduğu gibi- ABD merkezli küresel algı çalışmalarına kanmayın. Analitik düşünce şart:

CIA kuruluşu Rand Corporation ne zaman “Türkiye'de darbe olabilir” raporu yayınladı. Bu rapor kripto FETÖ elemanları aracılığıyla “Kemalist subaylar darbe yapacak” yalanına dönüştürüldü.

İşte… Müyesser Yıldız'a yapılan “casusluk”  suçlamasını bu bakış açısıyla değerlendirmek gerekiyor.

FETÖ'nün Askeri Casusluk gibi davalarla Türk Ordusu'nu nasıl ele geçirdiğini anımsatmak isterim. FETÖ'nün yurtsever askerleri tasfiye ettiğini Müyesser Yıldız sürekli gözler önüne serdi.

Bugün… Hedef Müyesser Yıldız gözüküyor ama değildir.

Hedef, Müyesser Yıldız'ın davalar sürecinde tanıştığı muvazzaf tüm askerlerdir!

Hedef, Yüksek Askeri Şura'da tasfiye yapmaktır.

KAYNAK: ODA TV.

Kaynak: YENİŞAFAKHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 Ä°stanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık