stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş ve sözleşmeli erbaş/er, ile sivil memur haberleri

ŞUBATTA HANGİ FETÖ SANIKLARI HESAP VERECEK!

ŞUBATTA HANGİ  FETÖ SANIKLARI  HESAP VERECEK!
  • 03 Şubat 2020, Pazartesi 20:01

Şubatta hangi FETÖ sanıkları hesap verecek?

FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve örgütün yapılanmasına ilişkin şubat ayında yurt genelinde sanık sayılarıyla öne çıkan 32 dava görülecek. Başta İstanbul ve Ankara olmak üzere 7 ildeki davalarda 1973 sanığın yargılanmasına devam edilecek

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi ve örgütün yapılanmasına ilişkin şubat ayında 7 ildeki 32 davada 1973 sanık hakim karşısına çıkacak.

FETÖ'nün hain darbe girişimi sonrası yurt genelinde cumhuriyet başsavcılıklarınca başlatılan soruşturmaların ardından açılan davalardaki yargılamalar sürüyor.

Şubat ayında 7 ilde sanık sayılarıyla öne çıkan ve örgütün bazı kilit isimlerinin yargılandığı 32 dava görülecek. Bu davalarda 1973 sanık yargılanacak.

Darbe girişimine ilişkin sanık sayılarıyla öne çıkan 6 dava, örgütün yapılanmasına yönelik de 26 dava görülecek. Darbe teşebbüsüyle ilgili davalarda 1457, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan açılan davalarda ise 516 sanık hakim karşısına çıkacak.

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada 475 sanığın yargılanmasına 3 Şubat'ta Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesinde devam edilecek. Aynı gün, darbe girişimi sırasında Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe Karargahı'ndaki eylemlerle ilgili 243 sanığın yargılandığı dava Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesinde, Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki eylemlere ilişkin 142 sanığın yargılandığı dava ise Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesinde görülecek.

Şubat ayında görülecek davalardan bazıları şöyle:

3 Şubat

Dava adı: Akıncı Üssü'ndeki darbe girişimi davası (475 sanıklı)

Yer: Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 3-28 Şubat

Saat: 09.30

Dava adı: Jandarma Genel Komutanlığındaki darbe girişimi davası (243 sanıklı)

Yer: Ankara 23. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 3-28 Şubat


Saat: 09.30

Dava adı: Kara Kuvvetleri Komutanlığındaki darbe girişimi davası (142 sanıklı)

Yer: Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 3-7 Şubat

Saat: 09.30

Dava adı: FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davası (84 sanıklı)

Yer: İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi-Silivri

Tarih: 3-5 Şubat

Saat: 10.00

4 Şubat

Dava adı: "Maceracı" programının sunucusu Murat Yeni'nin yargılandığı FETÖ davası (1 sanıklı)

Yer: İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 4 Şubat

Saat: 11.00

Dava adı: Zonguldak'taki FETÖ/PDY davası (15 sanıklı)

Yer: Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 4 Şubat

Saat: 10.00

6 Şubat

Dava adı: Kaynak Holding kurucularından Kemal Başkaya'nın yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: İzmir 22. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 6 Şubat

Saat: 14.30

7 Şubat

Dava adı: Sakarya Emniyet Müdürlüğündeki yasa dışı dinleme davası (11 sanıklı)

Yer: Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 7 Şubat

Saat: 14.00

10 Şubat

Dava adı: FETÖ'nün yasa dışı dinleme davası (43 sanıklı)

Yer: İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 10-14 Şubat

Saat: 11.30

11 Şubat

Dava adı: Eski Hava Kuvvetleri Komutanı Akın Öztürk'ün emir astsubayının yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 11 Şubat

Saat: 09.30

Dava adı: Zonguldak'taki FETÖ/PDY davası (16 sanıklı)

Yer: Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 11 Şubat

Saat: 10.00

Dava adı: FETÖ'nün sözde "İzmir Adliyesi imamı"nın yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 11 Şubat

Saat: 10.00

12 Şubat

Dava adı: FETÖ'nün sözde "2. Ordu Komutanlığı imamı"nın yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: Ankara 20. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih 12 Şubat

Saat: 11.00

Dava adı: Faruk Güllü'nün yargılandığı FETÖ davası (1 sanıklı)

Yer: İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 12 Şubat

Saat: 11.30

13 Şubat

Dava adı: FETÖ'nün "Malezya İmamı" Arif Komiş'in yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: Ankara 14. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 13 Şubat

Saat: 16.00

Dava adı: FETÖ'nün İstanbul Üniversitesi yapılanması davası (6 sanıklı)

Yer: İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 13 Şubat

Saat: 14.00

Dava adı: FETÖ elebaşı Gülen'in yeğeninin yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 13 Şubat

Saat: 10.00

14 Şubat

Dava adı: Adana'daki FETÖ/PDY davası (25 sanıklı)

Yer: Adana 11. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 14 Şubat

Saat: 10.00

Dava adı: Eski Urla Belediye Başkanı İbrahim Burak Oğuz'un yargılandığı dava (1 sanıklı)

Tarih: 14 Şubat

Yer: İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesi

Saat: 09.30

17 Şubat

Dava adı: Muhafız Alayı'ndaki darbe girişimi davası (521 sanıklı)

Yer: Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 17-28 Şubat

Saat: 09.30

Dava adı: "Askeri casuslukta kumpas" davası (95 sanıklı)

Yer: İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 17 Şubat

Saat: 09.30

18 Şubat

Dava adı: Hrant Dink cinayetine ilişkin ana davadan ayrı görülen dava (76 sanıklı)

Yer: İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 18-20 Şubat

Saat: 10.00

19 Şubat

Dava adı: Kemal Batmaz'ın eşinin FETÖ davası (1 sanıklı)

Yer: İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 19 Şubat

Saat: 14.00

Dava adı: MİT tırlarının durdurulması davası (50 sanıklı)

Yer: Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 19 Şubat

Saat: 10.00

20 Şubat

Dava: Eski İstihbarat Daire Başkanı Sabri Uzun'un yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: Ankara 22. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 20 Şubat

Saat: 09.30

Dava adı: MİT'in Gabon'da yakaladığı FETÖ'cülerin davası (3 sanıklı)

Yer: İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 20 Şubat

Saat: 11.30

Dava adı: Kosova'dan getirilen FETÖ'cülerin davası (2 sanıklı)

Yer: İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi-Çağlayan

Tarih: 20 Şubat

Saat: 13.30

Dava adı: Sakarya'daki FETÖ/PDY davası (34 sanıklı)

Yer: Sakarya 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 20 Şubat

Saat: 14.00

Dava adı: FETÖ'nün sözde Türkiye imamının kızının yargılandığı dava (1 sanıklı)

Yer: İzmir 15. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 20 Şubat

Saat: 11.00

21 Şubat

Dava adı: AK Parti İstanbul İl Başkanlığı işgal girişimi davası (10 sanıklı)

Yer: İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi-Silivri

Tarih: 21-28 Şubat

Saat: 10.00

Dava adı: İzmir'deki darbe girişimi davasının istinaf duruşması (66 sanıklı)

Yer: İzmir Bölge Adliye Mahkemesi 18. Ceza Dairesi

Tarih: 21 Şubat

Saat: 14.00

25 Şubat

Dava adı: Zonguldak'taki FETÖ/PDY yapılanması davası (15 sanıklı)

Yer: Zonguldak 2. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 25 Şubat

Saat: 10.00

27 Şubat

Dava adı: Sakarya'daki FETÖ/PDY davası (30 sanıklı)

Yer: Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi

Tarih: 27 Şubat

Saat: 13.30




HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık