Türkiye'nin Askeri Haber Portalı, Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er, sivil memur haberleri..

ÖNCE DOLAR ALMIŞ SONRA OPERASYON YAPMIŞ!

ÖNCE DOLAR ALMIŞ SONRA OPERASYON YAPMIŞ!
  • 14 Haziran 2020, Pazar 20:02

Önce dolar almış, sonra operasyon yapmış… Zekeriya Öz’ün milyon dolarlık para trafiği

FETÖ'cü eski savcı Zekeriya Öz'ün banka hesaplarında 18 ayda 10 milyon doların üzerinde para hareketliliği yaşandığı ortaya çıktı. Ayrıca Öz'ün kritik FETÖ operasyonları öncesi kur artışını hesap ederek dolar aldığı da öğrenildi.

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Türkiye’den kaçan FETÖ’cü firari eski savcı Zekeriya Öz’ün Almanya’nın Speyer kentindeki Ren Nehri yanındaki lüks villada kaldığı öne sürülmüştü. Zekeriya Öz’ün savcı olarak görev yaptığı dönemdeki mal varlığı ve banka hesap hareketlerine ulaşıldı.

Uyuşturucu baronu Naci Şerifi Zindaşti ile ilişkisi mercek altına alınan soruşturmada, Zekeriya Öz’ün Bursa’da biri kendi üzerine, 3’ü eşinin üzerine kayıtlı toplam 4 evi çıktı.

Habertürk muhabiri Mustafa Şekeroğlu’nun haberine göre, soruşturmada tüm bankalara yazı gönderilerek, Zekeriya Öz ile ilgili açılan hesapların dokümanları ve hesap hareketleri de istendi. Banka hesap dökümleri normal görünürken, gelen bir yatırım hesabındaki hareketlilik ise dikkat çekti. Zekeriya Öz’ün milyon dolarlık yatırım hesabı olduğu ortaya çıktı.

10 MİLYON DOLARI AŞKIN PARA AKIŞI

Zekeriya Öz, 17-25 Aralık operasyonlarından 7 ay önce 57 bin dolar satın alarak ilk işlemini yapmış. 18 ay devam eden hesap hareketlerinde 10 milyon dolar üzerinde para akışı olduğu belirlendi. Zekeriya Öz’ün yurt dışına çıkış işlemleri de incelemeye alındı.

Zekeriya Öz’ün, 17 Aralık operasyonundan bir gün önce 800 bin liralık dolar satın aldığı da ortaya çıktı. Öz, 25 Aralık operasyonundan bir gün önce de 850 bin liralık dolar satın almış.

KAÇMADAN ÖNCE HESABINI BOŞALTTI

Bir başka dikkat çeken ayrıntı da Zekeriya Öz’ün hesabını boşalttığı tarih… Görevden alınmadan bir ay önce hesabını boşalttığı görülen Zekeriya Öz, 8 ay sonra ise yurt dışına kaçtı.

KRİTİK OPERASYONLAR ÖNCESİ DOLAR ALMIŞ

Zekeriya Öz’ün milyonluk hesap hareketlerini avukat Zekeriya Çetin yorumladı. Bir savcının 2013’te maaşının 7 bin lira olduğunu vurgulayan avukat Çetin “Hakim ve savcılar birinci sınıf olanlar yaklaşık 7 bin lira aylık ücret alıyorlardı. O yıllarda eşi de hakim savcı olsa dahi bu denli yüksek miktarlı dolar satın alma ihtimali yoktur. O dönem bu tür özellikle etkili makamlarda bulunan kişiler ayrıca kanunsuz işlere bulaşmış olma ihtimalleri yüksektir” dedi.

Çetin, Öz’ün kritik operasyonlar öncesinden dolar satın alması için de “17-25 Aralık operasyonları ile sansasyonel birtakım olayların gerçekleşebileceğini ve doların artacağını düşünerek yüksek miktarda dolar satın almıştır” diye konuştu.

 

JANDARMA KURMAY ALBAY BİR MAHARETİNİ DAHA YAZDI!

Zekeriya Öz’ün yaptığı ahlaksız teklif ve o ses kaydının perde arkası!
 

 Hasan Atilla Uğur  

Uluslararası casusluk ve ihanet şebekesi FETÖ ile mücadelemiz 90’lı yıllarda başlamıştı. Gittikçe yaklaşan facia gözümüzün önünde büyüyordu. Hazırladığımız kapsamlı raporları devletimizin etkili ve yetkili makamlarına sunduğumuzda ya hiç dikkate alınmıyor ya da bize kötü gözle bakılmasına neden oluyordu. Jandarma, Emniyet ve MİT olarak “Dikkat edin bu yapılanmaya, bunlar Cumhuriyetin altını oymaya, devleti ele geçirmeye çalışan bir dış odaklı şebeke, tedbir alın” diye feryat etmemize rağmen HİÇBİR ŞEY yapılmadığı gibi, destek de veriliyordu.

Bütün terör örgütlerinin yaptığı gibi FETÖ de kendilerine engel gördükleri her kuruma, her kişiye her türlü rezilliğin sergilendiği saldırılarına başlamıştı.

Neyse fazla uzatmayayım. 1 Temmuz 2008 günü FETÖ’cü savcıların talimatı ile FETÖ’cü polisler beni gözaltına aldılar. İki gün sonra da bugün kaçak olan, o gün savcılık yaptırılan, altına zırhlı makam arabaları tahsis edilen, kullanılmaya her daim elverişli gazeteci kılıklı omurgasız piyonlar tarafından kendisine methiyeler düzülen, hatta daha da ileri gidilerek “heykeli dikilecek” denilen Zekeriya ÖZ adlı şahsın yanına “sorgu” için götürdüler.

Savcı koltuğunda oturan kişi, tavrı, oturuşu, konuşması ile bir Cumhuriyet Savcısına benzemiyordu. “Albayım senin dosyan burada, bir çok ödülün var, hepsi terörle ilgili, sen bana Hurşit, Şener gibiler hakkında bir şeyler anlat ben de seni bırakayım” gibi aşağılık sözler söyledi. Sonra çekmeceden 100 sayfalık bir yarım kapak dosya çıkardı. El yazısı ile yazılmış notları bana gösterdi. “Bu kimin yazısı biliyor musun” diye sordu. İmralı’da sorgu ve mülakat esnasında defalarca ev ödevi(!) verdiğim terörist başının yazısını hemen tanıdım.

Meğerse “Ergenekon” davasının altını doldurmak için FETÖ’cü Zeko, PKK’lı Apo’dan görüş sormuş. Bebek katili bir de liste yapmış “saf dışı bırakılması gerekenler” diye. Baktım benim adımı yazmış hem de kocaman. Görevimizin kutsallığı ve hassasiyeti gereği adımızı bilmesinin mümkün olmadığı bir terörist benim adımı da FETÖ’cülerden öğrenmişti. Casusluğun gereğini yapıp aynı zamanda beni deşifre etmişlerdi.

Savcılık makamını işgal eden şahsa, burada okuyucuya saygımdan dolayı söyleyemeyeceğim cümleleri sarf ettikten sonra korkudan kıpkırmızı olan ve kapıdaki FETÖ’cü korumalara “bana saldıracak” şeklinde bağıran kişiye hitaben “Bu yaptıklarınız hesabı sorulacak, Türk milleti sizi unutmayacak” dedim. FETÖ’cü polisler eşliğinde kapıdan çıkarken savcılık makamında oturan FETÖ’cü tekrardan bağırdı: “Göreceksin seni iddianamede Ergenekon yöneticisi yapacağım”. İddianame açıklandığında baktım “Ergenekon örgütü yöneticisi H. Atilla Uğur” diye yazmışlar.

Henüz duruşmalar başlamamıştı. Silivri Cezaevi’nde rahatsızlığım nedeniyle revire götürdüler. Doktor beni ileri tetkik için o zamanki adıyla GATA Haydarpaşa Asker Hastanesi’ne sevk etti. O dönemde bir Ergenekon tutuklusunu GATA’ya sevk etmek cesaret işiydi. O doktorun adını hatırlamıyorum ama buradan ona selamlarımı gönderiyorum.

Hastane muayenesi sonucunda tetkik ve tedavi için yatırılmama karar verdiler. Elbette mahkûm odasında ve kapısında güvenlik güçlerinin nöbet tutuğu bir yere yatırıldım.

Benim rahatsızlığım ile ilgilenen branş doktorlarının dışında da hastane personeli doktorlar benimle tanışmak için gelmeye başladılar. İşte o ziyaretlerden birinde ikisi albay biri yarbay üç askeri doktor odamda idi. Biraz tedavi sürecinden bahsettikten sonra, Albay “komutanım sizin gibi bir kahramana devlet bunu nasıl yapar” filan diye konu açtı. Huzursuzluğu ve kıpranışı dikkatimi çekmişti, ama sonra umursamadım ve işte o malum ses kaydındaki sohbet gerçekleşti. Bir süre sonra FETÖ’nün baş yayın organı Zaman Gazetesi ve Samanyolu TV günlerce yayın yaptılar. Youtube’de hâlâ duruyor.

Hemen şunu söyleyeyim o gün ne dediysem bugün de onu söylerim. Zekeriya’nın kaçacağı, Genelkurmay Başkanının da tutuklanacağını ta 2009’da bilmiş ve söylemiş olmam benim müneccimliğim veya kahramanlığımdan değildir. Geçmişte de günümüzde de vatan ve milletini karışılıksız seven, gündemi yakından takip eden milyonlarca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşından sadece birisiyim. Türk milletini, bu aziz vatanı sevmemin, M. Kemal Atatürk ve O’nun kurduğu Cumhuriyete sıkısıkıya bağlı olmamın dışında hiç bir özelliğim yoktur.

Bugünlerde FETÖ yine kıpırdanmaya başladı. Müthiş bir mücadele sergileyen Savcı, Polis ve Jandarmalara bir Türk vatandaşı olarak teşekkür ediyorum. Çok zor koşullarda büyük mücadele verdiklerini biliyor ve görüyorum. Ama kripto FETÖ’cülerin her yerde olduklarını da belirtmem gerekir. Onlar bugün başka başka maskelerin ardındalar. Dikkati elden bırakmak, mücadeleyi sulandırmak çok tehlikelidir. Onların istedikleri de budur. FETÖ tipi terör örgütleri, her zaman engel gördükleri kurum ve kişilere saldırırlar demiştim. Önce, Mavi Vatan teorisyenlerinden, Balyoz kumpası ile cezaevine konulan vatansever arkadaşım (E) Amiral Cem Gürdeniz’i hedefe koydular. Her zaman olduğu gibi uyduruk ses kayıtlarıyla başladılar. Sonra benimle ilgili özellikle sosyal medyada belden aşağı hamleler yapmaya başladılar. Hiç şaşırmadım. Aksine sevindim. Dik duruş, Cumhuriyet değerleri ve M. Kemal Atatürk’e bağlılığımız alçakları yine rahatsız etmiş demek ki. Ben bütün ömrümü vatan ve millet düşmanları ile mücadeleye vermişim. Tam bağımsızlık ve Cumhuriyetimiz için canını hiçe sayan milyonlardan sadece biriyim. Bu nedenle FETÖ, PKK, vs. hangi ihanet örgütü var ise hayatımın sonuna kadar mücadele edeceğim. 2013 yılında Silivri duruşma salonunda FETÖ’cü mahkeme üyeleri ve FETÖ’cü savcılara söylediklerim ortadadır…


Kaynak: HABERTÜRKHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 Ä°stanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık