stats
Engelleyiciyi kapattım!
Reklamı Geç
10 saniye kaldı
Site Saniyeli Reklam Maksimum 1024px Genişliğinde

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...

O ÖĞRETMEN KONUŞTU! VE O POLİS HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI...

O ÖĞRETMEN KONUŞTU! VE O POLİS HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI...
  • 01 Aralık 2018, Cumartesi 19:24

Özlem Atan: Ömrümde ilk kez sinir krizi geçirdim

Polisin, sinir krizi geçiren Özlem Atan'ın görüntülerini izinsiz çekmesi sonrasında, Atan yaşananları Odatv'ye anlattı.

Haliç Üniversitesi Strateji ve İş Geliştirme Daire Başkanı Özlem Atan’ın, sinir krizi geçirdiği anların görüntüsü iki gün önce haber kanallarında, internet sitelerinde ve gazetelerde haber olmuştu. 1 Kasım Perşembe günü Fatih'in Balat Sahili'nde polis çevirmesi sonrasında Özlem Atan’a 578 lira para cezası kesilmiş ve otomobili trafikten men edilmişti. Bu durum nedeniyle üniversitedeki yönetim kurulu toplantısına gidemeyen akademisyen Özlem Atan sinir krizi geçirmişti. Özlem Atan’ın o anları ise, bir polis memuru tarafından izinsizce çekilmiş ve sosyal medyada paylaşılmıştı.

Bu paylaşım üzerine akademisyen Özlem Atan hakkında, “Ehliyetsiz araç kullanan kadının çığlıkları” şeklinde başlıklı haberler yapıldı. Ancak kimse, sinir krizi geçiren bir kişinin izinsiz görüntülerinin çekilmesini ve sosyal medyada servis edilmesini sorgulamadı.

Konuyla ilgili akademisyen Özlem Atan Odatv’ye konuştu. Özlem Atan, konuşmasının başında, “1 Kasım tarihinde gerçekleşerek yaklaşık 1 ay sonra basına ve sosyal medya kanallarına kötü niyetle bilinçli ve kasti servis edilerek şahsiyetimin hiçe sayılarak ciddiyetimin kundaklanmasını, itibarımın zedelenmek istenmesini, kişilik haklarıma, onuruma ve haysiyetime yapılmak istenen haksız, vicdana aykırı ve çarpıtılmış saldırıyı şiddetle kınıyorum ve neticesinde büyük üzüntümü sizlerle öncelikli olarak paylaşmak istiyorum” ifadelerini kullandı.

“EHLİYETİ YOK” DİYE YAZANLARA EHLİYET YANITI

TV kanallarının, gazetelerin ve bazı haber sitelerinin yazdığının aksine ehliyetin olduğunu söyleyen Özlem Atan, polis çevirmesinden sonra yaşananlarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Benden istedikleri ehliyet, ruhsat ve trafik sigortası belgelerini kendilerine eksiksiz olarak sundum. Ancak 20 yıldır kullandığım ehliyetimde bant takarak onardığım, kırılmadan dolayı şüpheli ya da sahte olabileceği bu nedenle sistemden sorgulama yapılması gerektiği gerekçesiyle bekletmeye alındım. Bu esnada daha birçok arabanın kontrol ve trafik çevirme işlemleri devam etmekteydi. Uzun süren bir bekletilme neticesinde trafik polislerine ‘eğitimci ve idareci olduğumu ve görev yaptığım eğitim kurumunda geniş katılımlı çok önemli bir toplantıda tepe yönetim tarafından beklendiğimi ve gecikme yaşamak istemediğimi’ beyan ettim. Ancak sorgulama sisteminde problem olduğu ve daha fazla beklememin gerektiği söylendi. O esnada eğitimci ve idareci olarak 25 yıldır görev yaptığımı, daha önce herhangi bir trafik cezası almadığımı ve toplantıya geç kalırsam mesleki görevimi aksatarak sıkıntı yaşayabileceğimi nazik bir dille anlatmaya çalıştım.”

POLİS UYARMAMA RAĞMEN İZİNSİZ GÖRÜNTÜLERİMİ ÇEKTİ

Polis tarafından görüntülerinin izinsiz çekildiğini ve yaklaşık bir ay sonra çarpıtılarak servis edildiğini ifade eden Özlem Atan, olaya sebebiyet veren polis memurları ile kendisi hakkında yanıltıcı haber yapanlarla ilgili hukuki süreç başlatacağını söyledi.

Özlem Atan’ın açıklamalarının tamamı şöyle:

“1 Kasım tarihinde gerçekleşerek yaklaşık 1 ay sonra basına ve sosyal medya kanallarına kötü niyetle bilinçli ve kasti servis edilerek şahsiyetimin hiçe sayılarak ciddiyetimin kundaklanmasını, itibarımın zedelenmek istenmesini, kişilik haklarıma, onuruma ve haysiyetime yapılmak istenen haksız, vicdana aykırı ve çarpıtılmış saldırıyı şiddetle kınıyorum ve neticesinde büyük üzüntümü sizlerle öncelikli olarak paylaşmak istiyorum..

Yaşadığım olayın ayrıntılarını yanlış manipülasyonları önlemek ve bilgilendirmek amacıyla sizlerle paylaşmam gerektiğini düşünüyorum.

Emekli öğretmen ve eğitimci anne ve babanın tek evladı olarak aile yanında yetiştirildim. Tamamı birincilikle istinasız her dönem sonunda takdir belgeleri alarak bitirdiğim ilk, orta ve lise öğrenim hayatımdan sonra Türkiye’nin yüzde bir ile öğrenci alan İTÜ, Boğaziçi ve Marmara olmak üzere en iyi devlet üniversitelerinden 5 ayrı bölümden birincilikle mezun oldum. Yine büyük başarılara ve üstün performans ödüllerine imza atarak geçirdiğim ve kendimi adadığım 25 yıllık hem akademik hem özel sektör ulusal ve uluslararası kuruluşlardaki meslek yaşantımda her zaman onurumu ve haysiyetimi, insana ve göreve saygı, nezaket kurallarını en üst seviyede tutarak ve muhafaza ederek üstün hizmet anlayışıyla görev yaptım. Gerek öğrencilik gerekse 25 yıllık meslek yaşantımda meslektaşlarımla ve öğrencilerimle önemli sayılabilecek hiçbir uyumsuzluk ve anlaşmazlık yaşamadım. Her zaman özveriyle ve yalnızca hizmet anlayışıyla gece gündüz ve hafta sonu demeden sürekli çalışarak özel yaşantımı erteledim.

1 Kasım 2018 tarihinde eğitmen ve idareci olarak görev yaptığım eğitim kurumunda çok önemli olduğunu düşündüğüm üst düzey yönetici toplantısına yetişme gayretinde olduğum sabah ailemle birlikte ikamet ettiğim evimden çok kısa bir mesafe uzaklıkta bir mevkide trafik polisi otosu yanında bulunan bir grup polis ekibi tarafından rutin evrak kontrolü amacıyla durduruldum. Benden istedikleri ehliyet, ruhsat ve trafik sigortası belgelerini kendilerine eksiksiz olarak sundum. Ancak 20 yıldır kullandığım ehliyetimde bant takarak onardığım kırılmadan dolayı şüpheli ya da sahte olabileceği bu nedenle sistemden sorgulama yapılması gerektiği gerekçesiyle bekletmeye alındım. Bu esnada daha birçok arabanın kontrol ve trafik çevirme işlemleri devam etmekteydi. Uzun süren bir bekletilme neticesinde trafik polislerine 'eğitimci ve idareci olduğumu ve görev yaptığım eğitim kurumunda geniş katılımlı çok önemli bir toplantıda tepe yönetim tarafından beklendiğimi ve gecikme yaşamak istemediğimi'beyan ettim. Ancak sorgulama sisteminde problem olduğu ve daha fazla beklememin gerektiği söylendi. O esnada eğitimci ve idareci olarak 25 yıldır görev yaptığımı, daha önce herhangi bir trafik cezası almadığımı ve toplantıya geç kalırsam mesleki görevimi aksatarak sıkıntı yaşayabileceğimi nazik bir dille anlatmaya çalıştım.

Bu esnada bir polis memuru tarafından cep telefonuyla görüntülerimin izinsiz kaydedildiğini farkettim. Gerekçesini sorduğumda herhangi bir açıklama yapılmadı. Bu duruma itiraz ettiğimde sert ve nezaketsiz bir dille karşılık verilerek beklemeye devam etmem konusunda uyarıldım. Bu durum tüm yaşantım boyunca insana saygı ve nezaketi her zaman ön plana alan hassas, duyarlı, sakin ve uyumlu bir kişilik yapısına sahip olmama ve çevremde her zaman böyle anılmama rağmen ömrümde ilk kez sinir krizi geçirmeme neden olmuştur. Geçirdiğim sinir krizi görüntüleri polis memuru tarafından tüm karşı uyarılarıma rağmen cep telefonu yüzüme yansıtılarak kayıt altına alınmaya devam edilmiştir. Bu durumun kişilik haklarıma, onuruma ve haysiyetime yapılmış kasti ve bilinçli bir saldırı olduğunu ve gerekli mercilere şikayette bulunmak istediğimi kendilerine beyan ettim. Ben de cep telefonuyla kayıt yapan polis memurunun birkaç görüntüsü ile polis ekibinin görüntülerini cep telefonumla çektim.

25 yıldır insana ve görevine saygı ve sorumluluk anlayışıyla onur ve haysiyetimi en üst derecede gözeterek sayısız başarılar ve ödüllerle üstün performans sergileyerek geçirdiğim eğitim, öğretim ve meslek yaşantımda ilk defa geçirdiğim sinir krizi sonucunda görüntülerimin kanuna, hukuka ve insan haklarına aykırı bir şekilde ve olay tarihinden yaklaşık 1 ay sonrasında trafik polis memuru tarafından (görüntüleri ve oto plakası tarafımda kayıtlı olan) tüm sosyal medya ve basın kanallarına kötü niyet gözeterek kasti ve bilinçli olarak yanlış ve çarpıtılmış haber yaparak servis edilmesi neticesinde olaya sebebiyet veren kişi ya da kişilerden, aleyhime asılsız haber ve yorum yaparak itibarımı ve ciddiyetimi zedeleyen kişi ya da kuruluşlardan şikayetçi olduğumu, yaşadığım haksızlığın, adaletsizliğin ve mağduriyetin giderilmesi için Cumhuriyet Savcılığı Ceza ve Sulh hakimliği ile Basın Savcılığında şikayetçi olarak suç duyurusunda bulunduğumu ve haklarımı sonuna kadar arayacağımı beyan ederim.”

 

O POLİS HAKKINDA İNCELEME BAŞLATILDI

Odatv yazdı o polis hakkında inceleme başlatıldı

Çığlık atan öğretim görevlisi kadınla ilgili videoyu çeken ve paylaşan kişinin bulunması için inceleme başlatıldı.

 
Trafik polislerince durdurulunca çığlık atan öğretim görevlisi kadınla ilgili videoyu çeken ve paylaşan kişinin bulunması için inceleme başlatıldı. Odatv dün Türkiye'nin konuştuğu çığlık atan öğretim görevlisi Özlem Atan'la görüşmüştü. Atan, Odatv'ye anlattığı olayla ilgili ehliyetinin olduğunu ve görüntüsünü çekenlerle ilgili hukuki süreç başlatacağını söylemişti.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de yaptığı açıklamada, "sürücü belgesiz araç kullanmaktan dolayı herhangi bir işlem yapılmamıştır" ifadelerini kullandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Trafik Denetleme Şube Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından 01.11.2018 günü saat 10.00 sıralarında Ayvansaray Caddesi Balat Hastanesi önü Eyüp İlçesi istikameti üzerinde yapılan denetimlerde sürücü Özlem Atan T. sevk ve idaresindeki araç, sürücüsü seyir halinde cep telefonu ile konuştuğundan dolayı durdurulmuş, yapılan denetim ve kontroller sonucunda sürücüye emniyet kemeri takmamaktan, seyir halinde cep telefonu ile konuşmaktan ve aracının fenni muayenesi bulunmadığından dolayı cezai işlem uygulanmış olup, sürücü belgesiz araç kullanmaktan dolayı herhangi bir işlem yapılmamıştır" denildi.

Açıklamada, "Ayrıca, kamera görüntülerinin sosyal medyada yayınlanması ile ilgili müfettiş araştırması istenilmiş, konu tetkik edilmektedir" denildi.

 

OLAY BİR AY ÖNCE OLMUŞ

Özlem öğretmen olayın iç yüzünü anlattı!

İstanbul'da ehliyetsiz araç kullandığı iddia edilen bir öğretmen, ceza kesilince çığlık atarak kendinden geçmişti. Günün en çok konuşulan görüntülerinden birine konu olan öğretmenin kimliği belli oldu. Öğretmen, sosyal paylaşım platformunda öğrencisi aracılığıyla bir açıklama yayınladı.

  
Çığlıklarıyla gündeme oturan öğretim görevlisi Özlem Atan Tarlacı; internetteki popüler bir paylaşım platformunda öğrencisi aracılığıyla bir açıklama yaptı.

İşte o paylaşım;

"Üniversitede gerçekleşen önemli bir toplantıya yetişmek üzere aracımı sürüyordum. Bu esnada trafik polisi durmamı istedi, ehliyet ve ruhsatı kendilerine verdiğimde ehliyetimin kırık olduğunu öne sürerek bu ehliyeti kabul etmeyeceklerini bildirdiler. Kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim, önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim. Kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler. Kendimi tanıtarak sizin gibi birçok polis öğrencim var, bana saygıda kusur etmezler, ben sizleri onlardan ayırmıyorum dedim. O sırada polis "Bana ne öğretmensen, hocaysan" dedi ve ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti. Uzlaşmacı bir tavırla memur olduğumu, sabit bir gelire sahip olduğumu, bu cezanın hem ağır hem de lüzumsuz olduğunu söyledim. Diğer polis cebinden çıkardığı telefonla beni videoya kaydetmeye başlayınca sinir krizi geçirdim. Ben de polis memurlarının ve polis arabasının fotoğraflarını çektim, toplantıya gitmek üzere yola koyuldum. Aradan 1 ay geçtikten sonra video görüntülerinin basına servis edildiğini üzülerek öğrendim, hukuki olarak sürecin takipçisi olacağım."

 


Kaynak: ODA TV

ÇIĞLIKLARI GÜNDEM OLAN ÖĞRETMEN SUSKUNLUĞUNU BOZDU! ÇIĞLIKLARI GÜNDEM OLAN ÖĞRETMEN SUSKUNLUĞUNU BOZDU!
HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
1 İstanbul Başakşehir 13 9 3 1 14 30
2 Kasımpaşa 13 8 1 4 10 25
3 Galatasaray 13 7 3 3 8 24
4 Beşiktaş 13 6 3 4 7 21
5 Yeni Malatyaspor 13 6 3 4 6 21
6 Atiker Konyaspor 14 5 6 3 5 21
7 MKE Ankaragücü 14 6 2 6 -1 20
8 Antalyaspor 13 6 2 5 -3 20
9 Trabzonspor 13 5 4 4 2 19
10 Göztepe 13 6 0 7 -1 18
11 Bursaspor 13 3 7 3 1 16
12 Demir Grup Sivasspor 13 3 6 4 -4 15
13 Aytemiz Alanyaspor 14 5 0 9 -9 15
14 Erzurum BB 13 3 5 5 -3 14
15 Fenerbahçe 13 3 4 6 -5 13
16 Akhisarspor 13 3 3 7 -9 12
17 Kayserispor 13 3 3 7 -12 12
18 Çaykur Rizespor 14 1 7 6 -6 10
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık