stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...

FETÖ'DEN HÜKÜMLÜ ESKİ TUĞGENERALE 17 ŞEHİT İÇİN DAVA!

FETÖ'DEN HÜKÜMLÜ ESKİ TUĞGENERALE 17 ŞEHİT İÇİN DAVA!
  • 15 Mart 2019, Cuma 18:40

Siirt Pervari’de 7 yıl önce meydana gelen ve 17 Jandarma Özel Harekât mensubunun hayatını kaybettiği helikopter kazasıyla ilgili, dönemin Siirt 3. Komando Tugay Komutanı Mehmet Şükrü Eken hakkında 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Eken'in FETÖ’den cezaevinde olduğu belirtildi.

10 Kasım 2012 Cumartesi sabahı Siirt 3. Komando Tugayı'nda helikopter ilk kalkışını saat 06.57'de yaptı. 13 personel taşıyan helikopter saat 07.15'te Pervari ilçesi Herekol Dağı mevkisine indi. Aynı helikopter, ikinci kez tugaya geldi ve bu kez 17 personel aldı. Saat 07.29'da kalkan helikopter ile olan irtibat saat 07.45 gibi kesildi. Saat 08.28'de ise helikopterin enkazına ulaşıldı.

Hürriyet'ten Dinçer Gökçe'nin haberine göre, 17 personelin yaşamını yitirdiği kazayla ilgili ilk soruşturma Diyarbakır 2. Hava Kuvvetleri Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından yapıldı. Askeri savcılık, soruşturma ile ilgili takipsizlik kararı verdi. Bu karara itirazı, Diyarbakır Sulh Ceza Hâkimliği değerlendirdi. Hâkimlik, takipsizlik kararını kaldırdı. Bu karar sonrası dosya önce Pervari Cumhuriyet Başsavcılığı'na daha sonra Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı'na geldi.

'TEDBİRSİZ DAVRANDI'

Savcılık, iki yıl önce başlattığı soruşturmayı tamamladı. Soruşturmanın tek şüphelisi olan dönemin Siirt 3'üncü Komando Tugayı Komutanı Mehmet Şükrü Eken'le ilgili yapılan değerlendirmede şöyle denildi:

"Bölgede sis olabileceği, idari tahkikat raporlarıyla tespit edilmiş. Bölgenin konumuyla ilgili hakkında gerekli araştırmalar yapılmamış. İkinci bir helikopterin temin edilmesi veya operasyonun ertelenmesi yeterince değerlendirilmemiş. Meydana gelen olayda dikkatsizliği, tedbirsizliği ve kurallara aykırı hareketleriyle kaza kırım raporuna göre de kusurlu olduğu değerlendiriliyor."

 

‘İPTAL TALEBİ GELMEDİ'

Şükrü Eken ise soruşturma kapsamında verdiği ifadede, pilotun kararıyla uçuşun gerçekleştiğini öne sürdü. Eken ifadesinin devamında, uçuşun iptal edilmemesine ilişkin kendisine herhangi bir talep gelmediğini belirtti. 2 yıldan 15 yıla hapis istemiyle hazırlanan iddianame Siirt Ağır Ceza Mahkemesi'nde kabul edildi. Davanın ilk duruşması 20 Mayıs'ta yapılacak. FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Eken, müebbet hapis cezası almıştı.

'DERE YATAĞINDAN SİS GELİYORDU'

Soruşturma kapsamında Jandarma Özel Harekât personeli S.Ş. ve E.E. de tanık sıfatı ile ifade verdi. İki isim ifadelerinde "Gece saat 04.00 gibi 13 kişi olarak piste geldik. Aşırı yağan yağmur nedeni ile saat 06.30'a kadar bekledik. Düşen helikopter ilk olarak bizi aldı ve Köprüköyü Hasantepe mevkisine götürdü. Helikopter bizi bıraktıktan sonra yağmur azaldı. Ancak 20 dakika sonra dere yatağından sis geldiğini gördük. Görüş mesafesi 10 metreye kadar inmişti. Durumu, tabur idari işlerde görevli kişiye bildirdik" dedi.

YETKİ TUĞGENERAL EKEN'DEYDİ

Dönemin Tabur Komutanı Binbaşı B.İ.İ. ise soruşturma kapsamında talimatla alınan ifadesinde şunları söyledi:

"Askeri taktik gereği helikopterler kol halinde hareket eder. Bir kol iki helikopterden oluşur. Özellikle böyle kritik operasyonlarda ve acil durum olmadığı şartlarda tek helikopterle hareket icra etmek askeri taktiklere ters bir durumdur. Buna rağmen Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken, diğer birliklerden takviye helikopter istemeksizin, tek helikopter ile operasyon yapılmasına karar vermiştir. Buna, şundan dolayı kanaat getirmekteyim; bu operasyonu iptal etme veya erteleme kararı yetkisi sadece Tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken'deydi."

 

Şüpheli Eken hakkında, iddianamede şu değerlendirmede bulunuldu:

"Bölgenin konumu, arazinin yapısı, indirme yapılacak yer hakkında gerekli araştırmalar ve gerekli görülmesi halinde bu yerin sonradan değiştirilmesi, ikinci bir helikopterin temin edilmesi, kara yoluyla ulaşım ya da operasyonun ertelenmesi hakkında yeterince değerlendirme ve araştırma yapılmadan operasyon gerçekleştirilmiştir. Eken'in söz konusu operasyon hakkında yeterli bilgi ve donanıma sahip olduğunun kabul edilmesine rağmen meydana gelen olayda dikkatsizliği, tedbirsizliği ve kurallara aykırı hareketleriyle kaza kırım raporuna göre kusurlu olduğu değerlendirilmiştir. Şüpheli zorlama ve ısrara gerek duymadan şehit askerleri riske atmadan operasyonu erteleyebilecek bir hal içerisinde olması gerekirdi."


7 yıl sonra dava açılması şehit yakınlarını sevindirdi

Şehit uzman çavuş Kürşat Güneş'in eşi Hatice Güneş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 yıldır verdikleri mücadelenin adaletli şekilde sonuçlanacağına inandığını söyledi.

O günkü iklim koşullarında o helikopterin kalkış yapmaması gerektiğini hep savunduklarını ifade eden Güneş, "Ama hiçbir şekilde kimseye bir şey ispatlayamıyorduk. 15 Temmuz'daki darbe girişiminin ardından, eşimin de içinde bulunduğu helikopterin düşmesiyle alakalı komutanın tutuklanması sonucu taşlar biraz da olsa yerine oturmaya başladı. Umarım bu dava sonucu 17 askerimizin kanı yerde kalmaz ve ayrıca bir ceza alır." dedi.

Daha önce kovuşturmaya yer olmadığına dair karar çıktığını hatırlatan Güneş, şehit yakınlarının itirazı sonucu dava açıldığını aktardı.

Güneş, adaletin yerini bulmasını istediklerini dile getirerek, "Eşimin şehadetinden önce profesyonel ve seçkin bir tim oluşturulmuştu. Bu seçkin timi ortadan kaldırmaya yönelik bir kasıt olduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

"Kim suçluysa cezasını çeksin"

Şehit uzman çavuş Eren Kızılgedik'in Mersin'de yaşayan babası Ergün Kızılgedik de helikopterin kaza sonucu düşmediğini düşündüğünü belirtti.

Sorumluların adalet karşısına çıkacak olmasından memnuniyet duyduğunu anlatan Kızılgedik, "Bu olayda kim suçluysa cezasını çeksin. Hava şartlarına bağladılar. Hava bozuksa benim çocuğumu göndermeyin. Neden benim çocuğumu gönderdiniz? Hepsi de bizim çocuğumuz. Hiçbirini göndermeselerdi. Bizi bu duruma düşürenlerin cezalandırılmasını istiyorum." şeklinde konuştu.

 

OLAYIN GEÇMİŞİ 

Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda teknik arıza ve sis nedeniyle düşen helikopterde şehit olan 17 askerin kimlikleri belirlendi.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda sis nedeniyle düştüğünü söyledi. Vali Aydın, helikopterde bulunan 3 subay, 4 astsubay, 1 uzman çavuş ve 9 uzman erbaş olmak üzere 17 askerin şehit olduğunu açıkladı. Helikopter kazasında şehit olan askerlerin isimleri ise şöyle:

''Jandarma Üsteğmen Ersan Yenici (Kırklareli), 

Jandarma Kıdemli Çavuş Hakan Gemici (Giresun), 

Jandarma Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın (Bartın), 

Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Çelik (Kayseri), 

Jandarma Uzman Çavuş Murat Yıldızhan (Diyarbakır), 

Jandarma Uzman Çavuş Eren Kızılgedik (Kars), 

Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Güneş (Erzurum), 

Jandarma Uzman Çavuş Erdal Tekin (Adana), 

Jandarma Uzman Onbaşı Dinçer Ersoy (Tokat), 

Jandarma Uzman Çavuş Ömer Büyükköse (Kahramanmaraş), 

Jandarma Uzman Çavuş Onur Karasungur (Kayseri), 

Jandarma Uzman Çavuş Serkan Perişan (Gaziantep), 

Jandarma Uzman Onbaşı Yusuf Tüfekçi (Gümüşhane),

Pilot Yüzbaşı Anıl Barış Çetin (Manisa), 

Pilot Üsteğmen Yakup Çınar (Kars), 

Uzman Hava Teknisyen Vedat Avcı (Afyonkarahisar) 

ve Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Şeker. (Konya)


17 ASKERDEN BİRİ GİRESUN BİRİ DE GÜMÜŞHANELİ

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici ile Gümüşhaneli Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi (22) hayatlarını kaybetti.

Bir süre önce evlenen Gemici'nin Giresun'un Keşap ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu, Yusuf Tüfekçi'nin ise Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Akçal köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

TAYİNİ BİR HAFTA ÖNCE SİİRT'E ÇIKMIŞ

Siirt'in Pervari ilçesi kırsalında düşen askeri helikopterde şehit düşen 17 askerden Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici'nin bir hafta önce Konya'dan Siirt'e tayin olduğu öğrenildi. 

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Jandarma Özel Harekat Timi'nden yer alan Giresunlu Astsubay Kıdemli Üstçavuş Hakan Gemici (24) hayatını kaybetti. Giresun'un Keşap ilçesinde oturan ve 18 Eylül 2012 tarihinde hayatını Elif Gemici ile birleştiren Hakan Gemici'nin Konya'dan bir hafta önce Siirt'in Pervari ilçesine tayini çıktığı öğrenildi.

Acılı ailenin Keşap ilçesindeki evine gelen Giresun Jandarma Alay Komutanı Selahattin Acar, baba Kemal ve ve anne Fatma Gemici'ye baş sağlığı diledi. Baba Kemal Gemici'nin inşaatlarda kartonpiyer ustası olarak çalıştığı ve 2'si kız olmak üzere 4 çocuğunun bulunduğu öğrenildi.

Amca Yavuz Gemici, yeğeninin şehit olması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada 'Vatan sağolsun. Her defasında bunu söylüyoruz. Yine de bu kelimenin arkasına sığınıyoruz. Beklemediğimiz genç bir fidanı daha toprağa vereceğiz' dedi.


1 HAFTA ÖNCE MEMLEKETİNE İZNE GELMİŞ

Siirt 3. Komando Tugay Komutanlığı'ndan Pervari ilçesine asker sevkiyatı yapan askeri helikopterin Pervari ilçesine 16 kilometre uzaklıkta bulunan Doğanca köyü Hasantepe mevkisinde teknik arıza ve sis nedeniyle düşmesi sonucu Jandarma Özel Harekat Timi'nden yer alan Gümüşhaneli Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Tüfekçi (22) hayatını kaybetti. Gümüşhane'nin Kürtün ilçesi Akçal köyü nüfusuna kayıtlı olduğu Asiye ve Kenan Tüfekçi çiftinin en büyük evladı olduğu öğrenilen Tüfekçi'nin 1 hafta önce arkadaşının düğünü nedeniyle memleketine izne geldiği öğrenildi. Tüfekçi'nin 2'si kız 4 kardeş oldukları belirtildi.

BARTIN'I YASA BOĞAN HABER

Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşen askeri helikopterde şehit olan Jandarma Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın'ın acı haberi, Bartın'da yaşayan ailesini yasa boğdu. 

Jandarma Özel Harekat Timi'ni taşıyan Siirt İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı Skorsky S-70 helikopterinin Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden Jandarma Kıdemli Çavuş Erkan Yalçın'ın baba ocağına ateş düştü. Bartın'ın Ulus ilçesinde yaşayan Yalçın ailesi, oğullarının şehit olduğu haberi ile yasa boğuldu. Sabah saatlerinde Yalçın ailesinin evi dev Türk bayrakları ile donatıldı. Güçlükle ayakta durabilen şehidin babası Ahmet Yalçın, oğlu ile en son Ramazan Bayramı'nda görüştüğünü söyledi. Şehidin annesi Zeynep Yalçın ise, yaktığı ağıtlar ile yürekleri dağladı. Şehidin ikiz kardeşi Jandarma Astsubay Ercan Yalçın'ın da güçlükle ayakta durabildiği gözlendi. Şehidin cenazesinin yarın öğle namazının ardından memleketi Bartın'da toprağa verileceği öğrenildi.

TURGUTLU'YA DA ŞEHİT ACISI DÜŞTÜ

Bir şehit acısı da Manisa'nın Turgutlu İlçesi'ne düştü. Oğullarının şehit olduğu haberini vermek üzere Turgutlu Kaymakamı Nazmi Günlü, Garnizon Komutanı Tarık Ercan ve Belediye Başkanı Serhat Orhan, ilçede Cumhuriyet Mahallesi Karaca Sokak'taki şehit askerin baba ocağına birlikte geldiler. Çetin ailesine acı haberi verdiler ve acılarını paylaştılar.

Şehit asker Anıl Barış Çetin (31), Turgutlu'nun tanınmış öğretmenlerinde Abdullah Çetin'in oğlu. Evli ve 1 çocuk babası olan şehit asker Anıl Barış Çetin'in eşi Pınar Çetin, Ankara ODTÜ Koleji'nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapıyor.

ŞEHİDİN FACEBOOK'UNDA ŞEHİT İSYANI

Tekirdağ Valiliği'nden yapılan açıklamada şehitlerden Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu açıklandı. Ersoy'un ilçede yaşayan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi.

Şehit düşen Ersoy'un sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta paylaştığı bir fotoğrafta 'Yeter artık şehit vermek istemiyoruz' yazısı dikkat çekti. Ersoy'dan geriye ise kız arkadaşı ile çekindiği mutluluk pozları kaldı.


ŞEHİT ATEŞİ ADANA'NIN FEKE İLÇESİNE DÜŞTÜ

Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda askeri helikopterin düşmesi sonucu şehit olan 17 askerden birinin Adana'nın Feke ilçesinden Uzman Çavuş Erdal Tekin olduğu belirtildi. 

Feke Kaymakamı Mehmet Balıkçılar ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Akgün Baydar ve diğer yetkililer ailesine haber vermek için ilçeye bağlı Gürümze köyüne gittikleri ailesine acı haberi verdikleri öğrenildi. Şehidin, 1 kız bir de erkek kardeşi olduğu ve bekar olduğu bildirildi.

YENİ NİŞANLANMIŞTI

Siirt'te düşen helikopterde şehit olan Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın (23) Gaziantep'teki baba ocağına ateş düştü. 

Öğle saatlerinde, İstiklal Mahallesi'ndeki evine gelen rütbeli askerler aileye acı haberi verdi. Şehit Uzman Çavuş Serkan Perişan'ın yaklaşık 1 yıl önce göreve başladığı öğrenilirken, acı haberle yıkılan Perişan ailesi, olayı duyarak eve gelen yakınlarının başsağlığını kabul ediyor. Şehidin baba ocağının bulunduğu sokakta sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor. Öte yandan, şehit Serkan Perişan'ın bir süre önce nişanlandığı da öğrenildi.

ŞEHİT ÜSTEĞMEN ÇINAR'IN EŞİ 4 AYLIK HAMİLE

Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Herekol Dağı'nda düşen helikopterde şehit olan Üstteğmen Pilot Yakup Çınar'ın Başkentteki babaocağına ateş düştü. 

Siirt'in Pervari İlçesi'ndeki takviye amacıyla Jandarma Özel Harakat Timi'ni taşıyan İl Jandarma Komutanlığı'na ait Sikorsky S-70 helikopteri, Siirt-Şırnak-Van üçgeninde yer alan Harekol Dağı'nda düştü. Helikopterin düşmesi sonucu şehit olan Üstteğmen Pilot Yakup Çınar'ın Ankara'daki babaocağına ateş düştü. Acılı haberin alınmasının ardından, şehit Üstteğmen Yakup Çınar'ın Sincan Ulubatlı Hasan Mahallesi'nde bulunan babaocağı Türk bayraklarıyla donatıldı. Sincan Belediyesi ekipleri tarafından evin önüne taziye çadırı kuruldu. Ambulans ekipleri şehit evinin önünde hazır bekletildi. Şehidin annesi acılı haber karşısında Fadime Çınar göz yaşı döktü. Şehit Yakup Çınar'ın iki yıllık evli olduğu ve eşi Fethiye Çınar'ın 4 aylık hamile olduğu öğrenildi. Babaocağının önüne kurulan taziye çadırında şehit babası Kemal Çınar, yakınları tarafından sakinleştirilmeye çalışılırken metanetini koruduğu görüldü. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna da şehidin babaocağına gelerek ailesine taziye dileklerini iletti. 

ŞEHİT ANNESİNDEN YÜREK YAKAN FERYAT: "BANA OĞLUMUN TABANCASINI GETİRİN"

Şehit olan 17 askerden biri olan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un annesi, acı haberle birlikte yatağa düştü. Böbrek hastası olduğu öğrenilen Hatun Nilüfer Ersoy'un feryatları yürekleri dağladı. Aynı zamanda komşusu olan Psikolog Aynur Düzgünel ve 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Denetleme Subayı Albay Fazıl Tan'ın başından ayrılmadığı anne Ersoy 'Bana oğlumun tabancasını getirin, ben de dağa çıkıp mücadele edeceğim'' diye feryat etti. 

Şehadet haberi bu sabah Çerkezköy'e ulaşan Jandarma Uzman Çavuş Dinçer Ersoy'un evinden feryatlar yükseliyor. Böbrek hastası olduğu öğrenilen anne Hatun Nilüfer Ersoy acı haberle birlikte yatağa düşerken, acılı anneyi aynı zamanda komşusu olan Psikolog Aynur Düzgünel ve 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı Denetleme Subayı Albay Fazıl Tan teselli etmeye çalışıyor.

Oğlu ile 2 gün önce görüştüğünü kaydeden anne Ersoy, ''Ah yavrum Hakkari Çukurca'da da görev yaptın. Patlamalardan sağ kurtuldun. Siirt'te mi buldu acı bizi? Yavrumun 'Aralık'ta nişanlanacağım anne' diyordu. Yavrumun arkadaşlarının da hepsi burada ama kendisi yok ah yavrum. Komutanım bana da silah verin, yavrumun tabancasını verin, ben de gideceğim mücadele edeceğim'' diye feryat etti.

Şehidin annesini sakinleştirmeye çalışan şehidin teyzesi de 'Yeğenime hep dikkat et, kaç kalleş kurşunlardan' derdim, ama hep 'Olur mu öyle şey biz kurşundan kaçar mıyız' derdi' diyerek gözyaşlarına boğuldu. Acılı aileyi teskin etmeye çalışan Albay Fazıl Tan ise Türk askerinin korkusuz olduğunu ve hiçbir şeyden kaçmayacağını belirterek, ''Oğlunuz şehadet mertebesine yükselmiştir, o şimdi burada sizleri görüyor. Herkese nasip olmayacak bir yerde bizleri izliyor, acınız acımızdır. Oğlunuzun arkadaşları da operasyonda mücadele ediyor. Her zaman yanınızdayız'' dedi.

Bu arada, şehidin evine dev bayraklar asılırken, Kaymakam Ayhan Bayhan, 3. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Nevzat Taşdeler, Albay Fazıl Tan, Jandarma Komutanı Binbaşı Rüştü Eryılmaz, Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ve başkan yardımcıları, Çerkezköy Müftüsü Bayram Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez ve çok sayıda kişi de şehit evine taziye için akın etti.

 
UZMAN ÇAVUŞLUK YAPARAK AİLESİNİN GEÇİMİNİ SAĞLIYORDU

Siirt'te düşen helikopterde şehit olan Kayseri'nin Bünyan ilçesi doğumlu Uzman Çavuş Onur Karasungur'un 7 kardeşin 2. Büyüğü olduğu ve aldığı maaş ile ailesinin geçimini sağlamaya çalıştığı öğrenildi.

Sabah saatlerinde düşen helikopterde şehit olan 17 askerden biri olan Uzman Çavuş Onur Karasungur'un, Kayseri'nin Bünyan ilçesine bağlı Elbaşı köyünde yaşayan ailesine acı haberi askerler verdi. Haberin verilmesi sonrasında Karasungur'un annesi fenalık geçirirken, olayı duyan köylüler ailenin evine taziye ziyaretine koştu.

Dev Türk bayrağının asıldığı evde acı haberi duyan ailenin yakınları fenalık geçirirken, durumu kötü olanlara 112 ekipleri müdahale etti.
Onur Karasungur'un amcası Hacı Karasungur acı haberi sabah saatlerinde aldıklarını söyleyerek, 'Onur 7 kardeşin ikinci büyüğü idi. Bir buçuk yıl önce Uzman Çavuş olarak göreve başlamıştı. Onur evin geçimini sağlayan tek kişiydi' diye konuştu.

'OPERASYONA GİDİYORUM' DEDİ, DÖNMEDİ

Siirt'in Pervari ilçesinde bu sabah meydana gelen kaza sonrası düşen helikopterin içinde bulunan ve aslen Afyonkarahisar'ın Dazkırı ilçesinden olan Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın şehit olduğu haberi Denizli'yi yasa boğdu. Şehit astsubayın merkez Hacı Kaplanlar Mahallesi 745 Sokak No.3'te oturan ailesine acı haberi askeri yetkililer verdi. 

Sağlık ekipleriyle birlikte eve gelen askeri yetkililer, anne Cemile Avcı, kardeşi Sedat Avcı ve diğer yakınlarına şehit haberini verince, evden ağıtlar yükseldi.Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın şehit olduğu haberini alan yakınları eve akın ederken, komşuları da hemen Türk Bayraklarını çıkarıp, evlerine ve sokağa astılar.

DÜN AKŞAM TELEFONLA ARADI

Aileye haberi veren albay, evden çıktıktan sonra basın mensuplarına 'Hepimizin başı sağolsun' derken, şehit astsubayın dayısı Mustafa Özdemir, Vedat Avcı'nın dün akşam kendilerini telefonla arayarak, operasyona gideceklerini söylediğini, bu sabah da acı haberi aldıklarını söyledi.

BABASINI ÜÇ YAŞINDA KAYBETMİŞ

3 yaşındayken babası Muharrem Avcı'yı kaybeden ve yetim olarak büyüyen şehit Vedat Avcı'nın görev yerinin Ankara Güvercinlik olduğu ve operasyon için bölgeye gittiği öğrenildi. Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın nişanlı olduğu ve gelecek yıl yaz aylarında evlenmeyi planladığı öğrenildi.

Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın cenazesinin Denizli'de toprağa verileceği, ancak gününün henüz kesinleşmediği belirtildi.
Teknisyen Astsubay Üstçavuş Vedat Avcı'nın şehit olduğu haberi üzerine Denizli Belediyesi tarafından bu akşam Pamukkale Üniversitesi'nde düzenleyeceği 10 Kasım Atatürk'ü Anma Konseri iptal edildi.

Kaynak: HÜRRİYETHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık