stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...

EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞUN KATİL ZANLISI SERİ KATİL ÇIKTI!

EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞUN KATİL ZANLISI SERİ KATİL ÇIKTI!
  • 08 Ağustos 2018, Çarşamba 20:12

Villa Bekçisinin Cinayet Zanlısı "Seri Katil" Çıktı

Kayseri'de bir villanın özel güvenlik görevlisini av tüfeği ile öldüren, 1998-2001 yılları arasında 6 kişiyi öldürüp, biri polis 2 kişiyi de yaraladığı ortaya çıkan zanlı adliyeye sevk edildi.
 

Merkez Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi Komando Caddesi'ndeki villada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan emekli uzman çavuş Sami Yılmaz'ın (47), bulunduğu kulübede pompalı tüfekle öldürülmesiyle ilgili İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri çalışma başlattı.

Polis, olay yerinde yaptığı çalışmada zanlının, cinayetin ardından Yılmaz'a ait tabancasını da aldığını belirledi.

Cinayet öncesi ve sonrasına ait yaklaşık 950 saatlik güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, cinayet zanlısının bisikletle olay yerinde bir gün önce keşif yaptığını, ertesi gün yine bisikletle olay yerine gelerek eldiven ile maske kullanarak Yılmaz'ı av tüfeği ile öldürdüğünü, daha sonra Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ne gittiğini tespit etti. Polis, mahalle sakinleri ve iş yeri sahipleriyle de mülakat yaptı.

Zanlının eşkali ve cinayet yönteminden şüphelenen ekipler, aynı mahallede 1998-2001 yılları arasında 6 kişinin benzer şekilde öldürülmesiyle ilgili bu yıllara ait güvenlik kamerası kayıtlarını da izledi.

Ekipler, eşkal ve olayın işleniş yönteminden zanlının 6 kişiyi öldüren, 2 kişiyi de yaralayan ve bu suçlardan dolayı 16 yıl hapis cezası yatıp geçen yılın şubat ayında tahliye edilen Hamdi Kayapınar olduğunu belirledi.

Cinayet Şube Müdürlüğü ekipleri, özel harekat polisleri ve jandarma, düzenledikleri operasyonda zanlıyı, Yıldırım Beyazıt Mahallesi'ndeki ikametinde gözaltına aldı.

Kayapınar'ın ikametinde, jandarmanın silah arama köpeği "Vadi"nin de katıldığı aramada, cinayette kullanılan av tüfeği, maske, eldiven, bisiklet, 83 fişek ve Yılmaz'a ait tabanca bulundu. Şüphelinin, emniyetteki ifadesinde, "Sami Yılmaz'ı daha önce kulübede tabancayla nöbet tutarken gördüğünü, önceden tanımadığını ve hasımları olduğu için tabancasını gasbetmek amacıyla öldürdüğünü" itiraf ettiği öğrenildi.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlı Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edildi.

Zanlı, 1998-2001 yılları arasında 6 kişiyi öldürmüş, biri polis memuru 2 kişiyi de yaralamıştı. Ayrıca, 14 yaşındayken kıskançlık yüzünden öz kardeşini iple boğarak öldürmüş, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmişti.

Kayapınar, seri cinayetlerin katil zanlısı olarak yakalandığında, polise verdiği ifadede, kardeşini öldürüp, cezaevinden çıktıktan sonra ailesi ve toplum tarafından dışlandığını, bu nedenle insanlara karşı kin beslediğini anlatmış, öldürdüğü kişileri "av", gasbettiği para ve eşyaları "av ganimeti" olarak gördüğünü söylemiş, kendisini de "avcı" diye tanımlamıştı.

Öte yandan zanlı, 2016'da denetimli serbestlik uygulaması kapsamında salıverilmiş ancak kendi isteğiyle cezaevine dönmüştü.

 

 

EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞU ÖLDÜRÜP SİLAHINI ALMIŞ

Güvenlik Görevlisinin Katil Zanlısı, Daha Önce 7 Kişiyi Öldüren Seri Katil Çıktı 

Kayseri'de, görev yaptığı villada öldürülen güvenlik görevlisi 2 çocuk babası Sami Yılmaz'ın eşi Yıldız Yılmaz, seri katil zanlısı Hamdi Kayapınar'ın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi.

ÖLDÜRÜLEN GÜVENLİK GÖREVLİSİ EMEKLİ UZMAN ÇAVUŞUN EŞİ KONUŞTU

Kayseri'de, görev yaptığı villada öldürülen güvenlik görevlisi 2 çocuk babası Sami Yılmaz'ın eşi Yıldız Yılmaz, seri katil zanlısı Hamdi Kayapınar'ın en ağır şekilde cezalandırılmasını istedi. Eşinin yasını tutan Yıldız Yılmaz, "Benim eşim, şerefli Türk ordusunun bir neferi idi. Uzman Çavuş olarak emekli oldu. Daha sonra güvenlik görevlisi olarak 2 yıldır çalışıyordu. Eşim böyle bir ölümü hak etmedi. 7 cinayet işleyen seri katilin nasıl serbest kaldığını anlamış değilim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'dan bir asker eşi olarak bu katilin yeniden cezalandırılmasını istiyorum" diyerek gözyaşı döktü.

Terörden Kurtulup Burada Bir Caninin Kurşunuyla Öldü"

Kayseri'de av tüfeği ile öldürülen özel güvenlik görevlisi emekli Uzman Çavuş Sami Yılmaz'ın ailesi, zanlının daha önce 6 kişiyi öldürmesi 2 kişiyi de yaralamasından dolayı 16 yıl hapis yatıp çıkmasına tepki gösterdi.
 

Merkez Melikgazi ilçesi Erenköy Mahallesi Komando Caddesi'ndeki villada özel güvenlik görevlisi olarak çalışan emekli Uzman Çavuş Sami Yılmaz'ın (47), pompalı tüfekle öldürülmesiyle ilgili cinayet zanlısının daha önce 6 kişiyi öldürmesi biri polis 2 kişiyi de yaralamasına rağmen 16 yıl hapis cezasının ardından tahliye edilmesinden maktulün eşi ve ağabeyi büyük üzüntü duyduklarını belirtti.

Öldürülen Yılmaz'ın eşi Yıldız Yılmaz, AA muhabirine, eşinin emekli asker olduğunu, böyle bir ölümü hak etmediğini söyledi.

Kocasının yıllarca terörle mücadelede görev aldığını ifade eden Yılmaz, şunları kaydetti:

"Benim eşim uzman çavuştu. Emekli olalı 2 yıl oldu. Diyarbakır'da emekli olup buraya geldik. Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya karşı yürütülen operasyonda oradaydık. Benim eşim emekli olunca maaşı düştüğü için ek işe gitmek zorunda kaldı. Böyle olunca da bu iş başımıza geldi. Evimize ateş düştü. Orada terörden kurtulup burada bir caninin kurşunuyla ölmesi çok ağırıma gidiyor. Benim eşim o kurşunu hak etmedi. Benim 2 çocuğum öksüz kaldı. Ben asker eşiyim, her zaman dik duracağım. Bu caniyi kim böyle serbest bıraktıysa bunlardan hesap sorulmasını istiyorum."

Ağabey Abdulkerim Yılmaz da cinayet gününden önceki salı günü kardeşiyle görüştüklerini ve işe uğurladıklarını söyledi.

Kardeşini kaybetmenin üzüntüsünü yaşadıklarını anlatan Yılmaz, şöyle devam etti:

"Çarşamba günü sabah kardeşim yaralı diye bana haber geldi. Hastaneye gittiğimizde can verdiğini duyduk. Bu şekilde hayatını kaybetmesi bizi çok üzdü. Benim kardeşim yıllarca Doğu Anadolu Bölgesi'nde bu vatana hizmet etti. Emekli olunca da boş kalmamak için güvenlik olarak işe girdi. Bu ve bunun gibi suçları işleyenlerin kısa sürede cezaevinden çıkmaları bizi üzüyor. Bizim canımız yandı. Bu gibi suçları işleyenlerin gerekli cezaları almasını istiyoruz. Biz özellikle idam istiyoruz. Bu cani 6 kişiyi öldürmüş. Sadece kardeşime değil, hepimize kuşun sıktı sayılır. 6 kişi öldürmüş, 16 yılda çıkmış. Gönülden idam istiyoruz."

Kayseri'deki Seri Katilin, Cinayetleri İşlemeden Önce Kırmızı Bisikletle Keşif Yaptığı Ortaya Çıktı

Kayseri'de kız kardeşi dahil 7 kişiyi öldüren seri katil, cezaevinden çıktıktan sonra bir güvenlik görevlisini av tüfeği ile öldürdü. Seri katilin, daha önce işlediği cinayetlerde kullandığı bisiklete benzer bir bisikletle olay gününden 3 gün önce bölgeye giderek keşif yaptığı ortaya çıktı.

3 GÜN PLAN YAPMIŞ

Hamdi Kayapınar'ın Sulh Ceza Hakimliği'nde verdiği ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde hurda toplayarak geçimini sağladığını belirten Kayapınar'ın, güvenlik görevlisinin çalıştığı villanın önünden geçerken Hamdi Kayapınar'ın belindeki silahı gördüğünü, beğendiğini söylediği ifade edildi. Silahı almak için Yılmaz'ı öldürmeye karar verdiğini ve 3 gün plan yaptığını ifade eden Kayapınar, olay yerine daha önce işlediği cinayetlerde kullandığı bisiklete benzer bir bisiklet bularak gittiğini kaydetti. Suçunu itiraf eden seri katil Hamdi Kayapınar, evde bulunan otomatik silah ve 1 tabancanın kendisine ait olduğunu, diğer tabancanın ise öldürdüğü güvenlik görevlisinin olduğunu söyledi.

 

Olay

Sami Yılmaz, özel güvenlik görevlisi olarak çalıştığı villanın kulübesinde 2 Ağustos'da silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmişti.

Cinayet zanlısı olarak yakalanan Hamdi Kayapınar, 1998-2001 yılları arasında 6 kişiyi öldürmüş, biri polis memuru 2 kişiyi de yaralamıştı. Ayrıca, 14 yaşındayken kıskançlık yüzünden öz kardeşini iple boğarak öldürmüş, 4 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilmişti.

Kayapınar, seri cinayetlerin katil zanlısı olarak yakalandığında, polise verdiği ifadede, kardeşini öldürüp, cezaevinden çıktıktan sonra ailesi ve toplum tarafından dışlandığını, bu nedenle insanlara karşı kin beslediğini anlatmış, öldürdüğü kişileri "av", gasbettiği para ve eşyaları "av ganimeti" olarak gördüğünü söylemiş, kendisini de "avcı" diye tanımlamıştı.

Öte yandan zanlı, 2016'da denetimli serbestlik uygulaması kapsamında salıverilmiş ancak kendi isteğiyle cezaevine dönmüştü.

HABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık