stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...

ÇOCUKLARIMIN YÜZÜNE BAKAMAM DEMİŞTİ AMA...

ÇOCUKLARIMIN YÜZÜNE BAKAMAM DEMİŞTİ AMA...
  • 16 Mart 2019, Cumartesi 10:46

İtiraflarıyla darbe girişiminin röntgenini çeken pilot da inkar etti

FETÖ'nün darbe girişiminde TBMM'ye ilk bombalı saldırıyı gerçekleştiren Balıkçı, Meclis'i bombaladığını kabul eden itirafının yanı sıra bombalama talimatının yer aldığı telsiz kayıtlarını inkar etti.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında TBMM'ye ilk bombalı saldırıyı gerçekleştiren eski pilot yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı, savcılık sorgusunda "Maalesef TBMM'yi bombaladım. Yaptıklarımdan pişmanım. Çocuklarımla görüşmeyi göze alamadım." şeklindeki itiraflarını mahkeme huzurunda inkar etti.

Darbeci askerlerin avukatları huzurunda itiraf içeren beyanlarını mahkeme huzurunda inkar etme stratejisine, Meclis'e ilk bombalı saldırıyı düzenleyen Balıkçı da başvurdu.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, darbecilerin her türlü tehdidine rağmen TBMM Genel Kurulu saat 01.39'da olağanüstü toplandı.


TBMM'nin bu tarihi oturumundan yaklaşık 45 dakika sonra eski pilot yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı, "Aslan-5" koduyla kullandığı 94-0105 kuyruk numaralı uçakla Meclis üzerinde uçmaya başladı.

Uçağın ikinci pilot koltuğunda, Polis Özel Harekat Başkanlığını bombalayarak 44 kişiyi şehit eden eski yüzbaşı Uğur Uzunoğlu vardı. Saatler 02.35'i gösterdiğinde darbeci pilotlar Meclis'e ilk bombayı attı. Can kaybının yaşanmadığı saldırıda, şeref kapısının bulunduğu bölgede hasar oluştu.

Balıkçı, darbe girişiminden yaklaşık bir ay önce, komutanlığını yaptığı 143. Filodan eski Harekat Komutanı kurmay albay Ahmet Özçetin'in emrine atanmıştı.

Yıllık izin hazırlıkları yapan Balıkçı, darbe bilgisini alınca izne çıkmaktan vazgeçti. Darbe girişiminden bir gün önce eski 141'inci Filo Komutanı yarbay Hakan Karakuş ile Kapadokya üzerinde hazırlık uçuşu yaptı.

Darbe girişiminden birkaç saat önce Hakan Karakuş ve eski 143. Filo Komutanı binbaşı Mustafa Azimetli, Balıkçı'ya günler öncesinden bilgisini aldığı darbenin o gece yapılacağını söyledi. Daha sonra Balıkçı, darbe girişiminde yer alacak pilotlar ile onları kontrol kulesinden yönlendirecek isimlerin katıldığı toplantıya geçti.

Karakuş, darbeci pilotlar arasında görev dağılımı yaptıktan sonra sözü Balıkçı'ya verdi.

FETÖ'cü pilotları motive eden cümleler kullanan Balıkçı, "Bizim isim listemiz var. Hepsi ellerinde, hepimiz bu listedeyiz. Bazı generallerden alınmaya başlandı. Sonra tek tek bize gelecek. Bu işi bugün yapmamız gerekiyor. Onlardan önce davranmamız gerekiyor." dedi.

İLK UÇAĞI ARIZALANDI

Konuşmaların ardından Özel Harekat Başkanlığı, MİT Müsteşarlığı ile o gece bombalanan diğer kamu kurumlarının öncelikli vurulacak hedef olarak işaretlendiği haritanın üzerinden son kontroller yapıldı.

Görev dağılımına göre Balıkçı, kuleden darbeci pilotları yönetecek ekipte yer alıyordu ancak ilerleyen saatlerde Özçetin'in emriyle o da pist başı yaptı.

İkinci pilot eski yüzbaşı Selahattin Yorulmaz ile havalanan Balıkçı, Ankara semalarında ses hızı duvarını aşacak şekilde alçak uçuş gerçekleştirdi.

Bombalama için kullanılan sistemin arızalanması nedeniyle Balıkçı, Akıncı Üssü'ne dönmek zorunda kaldı. Bir süre sonra eski pilot Uğur Uzunoğlu ile Aslan-5 kodunu kullanan 94-0105 kuyruk numaralı uçakla havalanan Balıkçı, saat 02.35'te TBMM'ye bir GBU-10 bombası attı.

İHANETİ TELSİZ GÖRÜŞMELERİNDE

Balıkçı'nın o geceki ihaneti Akıncı Üssü kontrol kulesiyle yaptığı telsiz görüşmelerine şöyle yansıdı:

Mustafa Azimetli: Aslan-5, Aslan-1 ee hocam ben size şeyi verebilirim koordinatı verebilirim

Balıkçı: Koordinatı alalım

Azimetli: Kuzey 395496100

Balıkçı: Hocam tekrar eder misiniz?

Azimeti: Kuzey 3954 7520

Balıkçı: Alındı

Azimetli: Doğu 32509308

Balıkçı: İrtifa

Azimetli: 2927 feet Meclis binasının ön tarafında bi boşluk, bi alan var yeşillik şu an orda kimse görünmüyor ee 150 taarruz batı uygun gibi duruyor

Ahmet Tosun: İstediğiniz başta atış serbest

Azimetli: Tosun victor mutabık mı

Tosun: Aslan-1 ee kule ee filo, Aslan-1 filo

Ekrem Aydoğdu: Filo Aslan-1 devam

Tosun: Ee Meclis binasının orada bulunduğunuz o yeşillik alana atış serbest kimsenin olması önemli değil atış serbest

Azimetli: Hocam alındı atmaya çalışıyoruz

Balıkçı: Aslan-1, Aslan-5

Aydoğdu: Devam

Balıkçı: Hocam sağdan dönüşle girdik 150 da 150 başta atış yapacaz

Aydoğdu: Anlaşıldı uzaklaşıyoruz

Balıkçı: Hocam Meclis binasının ön kısmını tarif eder misiniz atacağımız yeri

Azimetli: Hocam 150 da hedefe doğru yaklaştığınızda verdiğim koordinata bakarsanız ee şöyle olacak 150 dan gelirken size dik bir yol o yolun hemen üst tarafında Meclisin bahçesi sonra Meclis

Balıkçı: Bahçede yuvarlaklar var mı?

Azimetli: Ee çevre düzenlemesinde o tür şeyler gördüğümü hatırlıyorum

Balıkçı: Siz TGP’li misiniz

Azimetli: Efen efendim

Balıkçı: Sniper var mı TGP’li misiniz

Azimetli: TGP var gayrı faal, bu arada uniform 15 de Tosun bu kanalda gerekiyorsa ona işaretlettirebilirsiniz

Azimetli: Aslan-2, Aslan-1 Aslan-5’e dahil olabilirsiniz onlar tek uçak çünkü

Balıkçı: Hocam biz in olup atıyoruz

Azimetli: Okey hocam Allah yardım etsin

Balıkçı: 160'da in olduk atış yapıyoruz bölgede değilsiniz mutabık mıyız

Azimetli: Biz uzaklaştık bölgeden

Tosun: Aslan-5 filo

Aydoğdu: Atış yapıyor bekleyin

Tosun: Hocam ne durumdasınız

Balıkçı: Şu an atış yapmak üzereyiz hocam

Balıkçı: Atıştan sonra görüşelim

Tosun: Anlaşıldı, ikaz edin hocam

 

- Meclis'i bombaladığını itiraf etti

Darbe girişiminden sonra Akıncı Üssü'nden kaçan Balıkçı, Konya'da saklandığı evde polislerce gözaltına alındı.

Savcılık sorgusunda, TBMM'yi bombaladığını kabul eden Balıkçı, bu ihaneti nedeniyle çocuklarının yüzüne bakamadığını dile getirdi.

Savcılıktaki itiraflarıyla ihanet girişiminin adeta röntgenini çeken Balıkçı, şunları söyledi:

"Mustafa Azimetli ve Hakan Karakuş, bu gece yarısı geç saatlerde TSK'nin darbe yapacağını, yönetime el koyacağını, asıl darbe girişimini karacıların yapacağını, hava kuvvetlerinin destek unsuru olarak görev yapacağını söyledi. Anlattıklarından darbe girişiminin Türkiye genelinde yapılacağını, kara birliklerinin önemli ölçüde darbe girişimine katılacağını anladım. Son anda ihtiyaç nedeniyle bana uçuş görevi verildi ve ben maalesef TBMM'yi bombaladım. Bu olaylardan sonra darbeyi TSK'nin değil, TSK içerisinde önemli bir güce sahip FETÖ'cü subayların yaptığını anladım. Yaptıklarımdan pişmanım. Konya'daki evimiz 2 katlıdır. Eşim ve çocuklarım alt katta kaldılar. Ben evin üst katında yalnız kaldım. Eşim ne olduğunu sorduğunda ona TBMM'yi bombaladığımı söyleyemedim. Üstünkörü bir şeyler anlattım. Üst katta çocukları görmeden yalnız kaldım. Çocuklarımla görüşmeyi göze alamadım."

FETÖ'nün TSK'deki yapılanmasına ilişkin de önemli bilgiler veren Balıkçı, "TSK'deki Fetullahçı yapılanmanın oranı, alt kademede en az general seviyesi kadardır. Şu an 200'ün üzerinden general hakkında işlem yapıldığını öğrendim. Bu oran albay rütbesi ve aşağısından daha fazladır. Bu darbe girişiminin Fetullah Gülen'in kontrolünde ona bağlı insanlar tarafından şu anda FETÖ olarak isimlendirilen yapı mensuplarınca gerçekleştirildiğini düşünüyorum. Çünkü TSK içerisinde emir komuta zinciri dışında bu şekilde bir eylemi gerçekleştirebilecek başka bir grup yoktur. Bütün bu olanlardan sonra albay Ahmet Özçetin'in ve Akıncı Üssü'nde uçuş ekibinde görev alan pilotların FETÖ'cü olduklarını düşünüyorum. Akıncı Üssü'nün baş FETÖ'cüsü kurmay albay Ahmet Özçetin'dir. Özçetin'in tuğgeneral Hakan Evrim'i de etkisine alarak orada güvendikleri FETÖ'cü pilotlarla bu eylemi planladıklarını düşünüyorum. Yukarıda ben gerçekleştirdiğim eylemleri samimiyetle anlattım." ifadelerini kullandı.

MAHKEMEDE İNKAR ETTİ

Balıkçı, "samimiyetle anlattım" dediği itiraflarını mahkeme huzurunda inkar etti.

Balıkçı, Akıncı Üssü'ndeki darbe girişimi eylemlerine ilişkin Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülmesine devam edilen davanın 12 Eylül 2017'deki duruşmasında savunma yaptı.

Terörle Mücadele Harekatı (TMH) için Akıncı Üssü'ne gittiğini iddia eden Balıkçı, "TMH görevi gereği hazırlıklarımı yapmak üzere 141. Filo'ya gittim. İlerleyen saatlerde uçuş emri verildi. Selahattin Yorulmaz ile 4. ya da 5. uçak olarak uçuşa başladık. Havalandıktan bir süre sonra bilgisayar arıza yaptı ve geri inerek dinlenmeye çekildik. Daha sonra tekrar uçuş görevi verildi ancak yeni uçuştan geldiğim için kabul etmedim." diyerek önceki beyanlarını inkar etti.

Yeniden uçuş görevini neden istemediği sorulan Balıkçı, "Canım uçmak istemediği ve kendimi yorgun hissettiğim için uçmadım. 'Mümkünse başka birisi uçsun' dedim. İlk sortiye giderken de aynı şeyi söyleyebilirdim ama öğlene kadar uyuduğum için enerjim vardı." yanıtını verdi.

Mahkeme Başkanı Selfet Giray'ın, TMH görevi sırasında bir pilotun, "Uçmak istemiyorum" deme şansının olup olmadığını sorması üzerine Balıkçı, "Uçabilecek başka kimse varsa diye söyledim." cevabını vermekle yetindi.

Mahkemede FETÖ'nün inkar taktiğine sığınan Balıkçı'nın hakkında 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep ediliyor.

Öte yandan TBMM, o gece darbeci pilotlar tarafından 3 kez hedef alındı.

Balıkçı'nın ihanetinin ardından saatler 03.24'ü gösterdiğinde eski pilot yüzbaşı Hüseyin Türk, TBMM'ye ikinci bombalı saldırıyı düzenledi ve birer dakika arayla iki bomba attı.

Saldırılarda 32 kişi yaralanırken, Meclis'te yaklaşık 20 milyon liralık hasar oluştu.

 

***

 

Emniyeti bombalayan pilottan bir itiraf iki inkar
 

FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğünü bombalayarak 2 polisi şehit eden, 39 kişiyi de yaralayan eski pilot üsteğmen Mehmet Yurdakul, ilk savcılık sorgusunda 15 Temmuz gecesi uçmadığını iddia etti

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğüne iki bomba atan eski pilot üsteğmen Mehmet Yurdakul, savcılık sorgusunda bombalı saldırıyı yaptığını itiraf etmesine rağmen mahkemede inkar etti.

Darbeci askerlerin avukatları huzurunda itiraf içeren beyanlarını mahkeme huzurunda inkar etme stratejisini, 15 Temmuz'da Ankara Emniyet Müdürlüğü binasını bombalayarak 2 polisi şehit eden, 39 kişiyi de yaralayan eski pilot Yurdakul da uyguladı.

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, darbe girişiminin ilk saatlerinde eski Yarbay Ejder Yıldırım, Mamak 28. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığına ait zırhlı araçlarla Ankara Emniyet Müdürlüğüne saldırdı.

Polislerin direnişiyle karşılaşan Yıldırım, başarılı olamayacağını anlayınca Akıncı Üssündeki darbecilerden hava taarruzu talep etti. Yıldırım ve beraberindeki darbeciler, zırhlı araçlara geçerek kendilerini korumaya aldıktan hemen sonra iki F16 uçağı, darbenin kontrol merkezi Akıncı'dan havalandı.


Bunlardan biri olan Aslan 4-1 çağrı kodlu uçağın kokpitinde, eski pilotlar yüzbaşı İlhami Aygül ve üsteğmen Yurdakul vardı. Eski yüzbaşı Mustafa Mete Kaygusuz da Akıncı Üssünden bu pilotları yönlendiren isimdi.

Saatler 00.42'yi gösterdiğinde Kaygusuz, darbeci pilotlara, "Emniyet binasını vurun, emniyet binasını tahrip edin." emri verdi.

Bunun üzerine birinci pilot Yurdakul, saat 00.56'da Ankara Emniyet Müdürlüğüne iki GBU-10 bombası attı. Polislerden 2'sinin şehit olduğu saldırıda, 39 kişi de yaralandı.

Bu saldırıdan 12 dakika sonra bu kez Aslan 4-2 koduyla tek başına uçan eski pilot üsteğmen Mustafa Özkan, emniyet binasına ikinci saldırıyı düzenlendi. Can kaybının yaşanmadığı son saldırıda, emniyet binasının bir kısmı kullanılmaz hale geldi.

- Pilotların ihaneti telsizde

Kaygusuz'un her iki uçaktaki pilotlara verdiği talimatlara ilişkin telsiz kayıtları, darbecilerin kanlı yüzünü ortaya koyuyordu. Emniyet binasının bombalanmasına ilişkin Akıncı Üssündeki kontrol kulesi ile darbeci pilotların telsiz görüşmeleri şöyle:

Aygül: Kurt filo Aslan 4 emniyet binası önünde çatışma takip ediyoruz.

Kaygusuz: Emniyet binasını vurun, emniyet binasını tahrip edin.

Aygül: Anlaşıldı, çatışma olan bölgeye atış yapıyoruz, mutabık mıyız?

Kaygusuz: Tamamen mutabıkız.

Aygül: Anlaşıldı. Emniyet binası Ankamall'ın yanındaki ilk bina mı ikinci bina mı? Çatışma olan bölgeye ateş edebiliriz.

Kaygusuz: Yoğun ateş edilen yere ateş yapın, çatışmanın olduğu yere.

Aygül: Anlaşıldı, emniyet binasından yola doğru ateş açılıyor. Emniyet binası bölgesine biz ateş açıyor, atış yapıyoruz.

Kaygusuz: Emniyet binasını tahrip serbest.

Kaygusuz: Emniyet binasına atış yaptınız mı?

Aygül: İki dakika sonra taarruz olacak.

Kaygusuz: Biraz acele edelim, bir bomba daha, iki bomba.

Aygül: Anlaşılmadı.

Kaygusuz: Bir bomba daha atıyoruz oraya.

Aygül: Çatışma bölgesine iki bomba atacağım.

Aygül: Emniyet çatışma bölgesine iki bomba atıldı. Mach (ses hızı) üstü geçiş için koordinat alabiliriz.

- Önce inkar, sonra itiraf

Emniyet binasına bombaları bırakan darbeci Yurdakul, ilk savcılık sorgusunda gece uçmadığını iddia ederek, "Haberlerde darbe girişimini öğrendikten sonra korktuğum için üssü terk etmedim. Okuduğum bilgilerden üssün içi mi dışı mı daha güvenli bilemedim, bu yüzden sabaha kadar bekledim, beklerken bana herhangi bir görev verilmedi. Sadece anlattığım şekilde bekledim." yalanını söylemekten geri durmadı.

Bu beyanından kısa bir süre sonra Akıncı Üssündeki güvenlik kamera kayıtları, uçuş çizelgesi ve telsiz görüşmelerinin incelenmesiyle Yurdakul'un o gece Ankara Emniyet Müdürlüğüne bomba atan pilot olduğu belirlendi.

Bunun üzerine ikinci kez sorguya alınan Yurdakul, Ankara Emniyet Müdürlüğünü bombaladığını söyleyerek inkardan itirafa geçti.

Yurdakul'un itiraflarının yer aldığı ikinci savcılık beyanı özetle şöyle:

"Uçakla paten kurup hedefin üzerinde (Ankara Emniyet Müdürlüğü) dolaşmaya başladık. Normalde poda hedefi gösterdikten sonra lazerli işaretleme yapıldığından podun otomatik olarak sonraki girişlerde oraya otomatik olarak kilitlenmesi gerekiyordu ancak ne hikmetse kilitlenmiyordu. İlhami Aygül'e 'Hocam kilitlenmiyor, bir şeyler oldu' dedim. Onun ne dediğini hatırlamıyorum. Filodan telsizle sürekli bize, 'Atış yapıldı mı, ne zaman yapılacak' diye soruyorlardı. Birkaç denemeden sonra hedefe kilitlenebildik. Söz konusu yere aynı anda iki tane GBU-10 bombayı attım."

Bu itiraflarının ardından mahkemeye çıkan Yurdakul, yeniden inkara başvurarak ilk ifadelerini kabul etmedi.

Ankara üzerinde kısa süre mühimmatsız uçakla uçtuğunu iddia eden Yurdakul, şu savunmayı yaptı:

"Yakıtımız azalıyordu. Bir süre beklemeyi, takiben bizim için üsse dönüş serbest ikazı geldi. Biz de Akıncı'ya döndük. İndikten sonra filo binasına geldim. Dinlenme odasına geçtim. İçerisi karanlıktı. İçeri girip koltuğa uzandım. Telefonumdan internete girdim. Burada gördüğüm darbe haberlerini okuyunca beynimde vurulmuşa döndüm. Bir süre ne olup bittiğini anlamaya çalıştım. Gün aydınlanınca pistlerin taranma ve bombalanma olayları oldu. Bu esnadaki bir boşluktan yararlanıp çaresiz her şeyi göze alarak üsten ayrıldım."

- İkinci pilot da itiraf etti

Aynı uçağın ikinci pilotu İlhami Aygül'ün soruşturma aşamasında iki kez savcılığa verdiği ifadede Ankara Emniyet Müdürlüğü binasını bombaladıklarını kabul ederek, Yurdakul'u yalanladı.

Aygül'ün söz konusu itiraf içeren ifadeleri özetle şöyle:

"Bize bir sonraki gelen talimatta Emniyet Genel Müdürlüğü binasını vurun dediler. Ben de 'Çatışma bölgesine atış yapacağız, mutabık mıyız' diye sordum. Gelen yanıt mutabıktı. Bu sırada Yurdakul atış yapmak için hazırlık yaptı. Bu sırada telsizden 'Emniyet binasına atış yapıldı mı' diye sordular. Yurdakul da bina ile yolda ateş edenler arasındaki boşluğa atış yaptı. Yanlış hatırlamıyorsam oraya bir seferde iki bomba attık. Bu atışları 24 bin fitten yaptık. Telsiz konuşmaları tarafımdan yapılmıştır. Saat 01.00 gibi Akıncıya indik. 141 filonun dinlenme salonuna geçtik, birçok pilotun burada bulunduğunu gördüm. Bu esnada dışarıda bulunanlardan birisi 'TSK yönetime el koydu beyler, haberiniz yok mu?' deyince ben ve bir kaç kişi dışarı çıktık. Bu şekilde darbe olayını öğrenmiş olduk."

Akıncı Üssündeki darbe girişimi faaliyetlerine ilişkin Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesince görülmesine devam edilen davanın sanıkları Yurdakul ve Aygül hakkında 3'er kez "ağırlaştırılmış müebbet" hapis cezası talep ediliyor

Kaynak: HÜRRİYETHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık