stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş ve sözleşmeli erbaş/er, ile sivil memur haberleri

T.C. GERİ GELDİ

T.C. GERİ GELDİ
  • 02 Mayıs 2019, Perşembe 11:00

T.C. Geri Geldi. 

Yerel seçimlerde birçok belediyenin el değiştirmesiyle birlikte, Türkiye Cumhuriteti kısaltması olan 'T.C.' ibaresi yeniden il ve ilçe belediye tabelalarında yerini aldı.

 

İBB binasına ‘T.C.’ ibaresi geri geldi
 

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı hizmet binasına ‘T.C.’ ibaresi geri geldi.

Ankara Büyükşehir Belediye hizmet binasının girişine ‘T.C.’ ibaresinin eklenmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’de bulunan hizmet binası girişine de ‘T.C.’ ibaresi eklendi.

Saat 14.30 sıralarında belediye görevlileri T.C. ibaresini yerine konuldu.

 

“HER YERDE OLMASINI İSTİYORUZ”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “T.C. ibaresini seviyoruz, her yerde olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Ankara’da Büyükşehir tabelasına ‘T.C.’ ibaresi geri geldi
 

Ankara Büyükşehir Belediyesi tabelasına, daha önce çıkarılan Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresi, yeniden koyuldu.

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimi’nde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen CHP’li Mansur Yavaş, belediyenin tabelasından daha önce çıkarılan ‘T.C.’ ibaresinin yeniden eklenmesi talimatını verdi.

 

Yavaş’ın talimatı üzerine belediyenin girişinde ve binanın içindeki tabelalara ‘T.C.’ ibaresi eklendi. Daha önce mavi olan tabeladaki Ankara Büyükşehir Belediyesi yazısı da sarı renkle değiştirildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, daha önce de TBMM kavşağında bulunan ‘Kol Saati Anıtı’nı kaldırtmıştı.

 

Kırşehir belediyesine T.C.' geri geldi

31 Mart yerel seçimlerinde Kırşehir Belediyesi’ni CHP’nin kazanmasından sonra  'TC' ibaresi belediyenin girişindeki tabelaya tekrar eklendi.

Uzun süre AKP tarafından yönetilen Kırşehir Belediyesi 31 Mart ile birlikte Millet İttifakı’nın desteğiyle CHP’ye geçti.

 

Kırşehir Habertürk’ün haberine göre daha önce halkla ilişkiler olarak hizmet veren “Ak Masa”yı “Halkın Masası” olarak değiştiren yeni yönetim bu kez de Kırşehir Belediyesi binasının giriş kapısı üzerindeki “Belediye Başkanlığı” ibaresinin üzerine “Türkiye Cumhuriyeti” ibaresini ekledi.

 “TC” ibaresinin eklendiğini gören vatandaşlar hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadılar.

 

BOLU’DA BELEDİYE BİNASINA ‘T.C.’ GERİ GELDİ

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın talimatı üzerine Bolu Belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi. CHP’li Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün teklifi sonrası, Bolu Belediyesi’nin yeni hizmet binasında ‘T.C.’ kısaltması yeniden yerini aldı.

31Mart yerel seçimlerinde Bolu Belediyesi’ni CHP’nin kazanmasından sonra  'TC' ibaresi Bolu Belediyesi tabelasına tekrar eklendi.

Geçtiğimiz hafta Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumunda Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz dilek ve temenniler bölümünde, “2013 yılının sonlarına doğru önce bankalarda, Sağlık Bakanlığı’nda ve devletin tüm kurumlarından kaldırılmış olan bizim de vatandaşı olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmış olan ibaresi T.C.’nin tekrardan şanlı Bolu Belediyesi’nin tabelasında yer almasını rica ediyorum. Çünkü bunun örneklerini dün akşam arkadaşlarımızla istişare de ettik. Antalya, Adana, Bilecik, Ankara, Mamak’da bu uygulama başladı. Önerim budur” sözleri ile T.C. ibaresinin Bolu Belediyesi Hizmet Binası’nın girişindeki tabelaya asılmasını önermişti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise meclis kararı gerekmediğini söyleyerek ilgili müdürlere, “Bu öneri için Tahsin Mert Karagöz kardeşimize teşekkür ediyoruz. Ben de o zaman talimatımızı veriyorum. Bu zaten meclis kararı alınmayacak bir karardır. Pazartesi gününe kadar tabelada bu ibareyi istiyoruz” şeklinde konuşarak talimat vermişti.

CHP Belediye Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün belediye meclis toplantısında sunduğu öneri kabul edildi ve Bolu Belediyesi tabelasının önüne T.C. ibaresi eklendi.

 

“GURUR DUYUYORUZ”

Tahsin Mert Karagöz çok mutlu olduğunu ifade ederek; “Gördüğünüz üzere Bolulu vatandaşlarımızın talebi bu yönde idi.  Bizler halkımızın temsiliyet noktasında meclisteki sesi olmaya gayret gösterdik. Bu talepleri meclis kürsüsünden dile getirdik. Belediye başkanımız Tanju Özcan’da hiç oylamaya sunmadan böyle bir talebin oylamamaya sunulmaması gerektiğini, direkt kabul ederek talimat verdi. Tabelamız hazırlandı ve montajı yapıldı. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu bizimde vatandaşı olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti ibaresinin kısaltılması T.C.’nin Bolu Belediyesinde olmasını istiyoruz ve gurur duyuyoruz.

“TC” ibaresinin eklendiğini gören vatandaşlar ise hatıra fotoğrafı çektirmeyi unutmadılar.

 

Çankırı ve Kütahya'da T.C. ve Atatürk geri geldi


Çankırı'da MHP'li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Esen'in talimatı üzerine belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi. Kütahya'da ise MHP'li başkanın ilk talimatı "Atatürk Anıtı'nı depodan çıkarın belediye önüne yerleştirin" oldu.

31 Mart’taki seçimde, yüzde 46’lık oy oranıyla Çankırı Belediye Başkanlığı koltuğuna MHP adayı İsmail Hakkı Esen  oturdu. Çankırı’daki bu değişim, belediye binasının girişinde yer alan tabelaya da yansıdı.

AKP döneminde ‘Çankırı Belediye Sarayı' olarak değiştirilen tabela, MHP'nin 15 yıl sonra belediye başkanlığını yeniden kazanmasının ardından ‘aslına’ dönüştürüldü. Belediye Başkanı Esen'in talimatı üzerine dün gece saatlerinde belediye tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresi eklendi, ‘saray’ ibaresi ise çıkarıldı.

 

“BİN CİHANA DEĞİŞMEM ŞU ÖKSÜZ TÜRKLÜĞÜMÜ”

Değişimi sosyal medya hesabından duyuran Başkan Esen, patlaşımında Hüseyin Nihal Atsız’ın mısralarına yer verdi. “Saraylarda Süremem dağlarda sürdüğümü, Bin Cihana Değişmem şu Öksüz Türklüğümü” diyen Esen, yeni tabelanın Çankırı’ya hayırlı olmasını diledi.

Değişimin sosyal medyada paylaşılmasının ardından çok sayıda vatandaş destek mesajları attı.

 

 

KÜTAHYA BELEDİYE BAŞKANI DA ATATÜRK ANITI’NI DEPODAN ÇIKARDI

Benzer bir haber de Kütahya’dan geldi. MHP'li Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık 2014'te AKP'li başkan döneminde depoya kaldırılan Atatürk Anıtı'nın yeniden belediye önüne konulması için talimat verdi.

 

ANTALYA'DA TC. KARARI ALDI

Antalya Büyükşehir'e 'TC' Geliyor

Son dakika gelişmesi.. Antalya Büyükşehir Belediyesi'nde 'TC' hareketliliği..

Belediye kulislerinden edinilen bilgiye göre, Başkan Muhittin Böcek, belediye binasının girişindeki tabelaya Türkiye Cumhuriyeti (T.C) ibaresinin eklenmesi için görevlilere talimat verdi.

Şu sıralarda tabela çalışmalarına başlandığı ve önümüzdeki günlerde 'TC'nin tabeladaki yerini alacağı öğrenildi..


Antalya Büyükşehir'e 'TC' Geliyor: Belediye binasının bugünkü hali: TC İbaresiz..

 

Tarsus Belediyesi tabelasına T.C. eklendi

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan’ın talimatıyla belediye binasının girişindeki "Belediye Tesisleri” yazısının önüne Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C. ibaresi eklendi. 

31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından Tarsus Belediyesi Başkanlığı’na seçilen Haluk Bozdoğan, belediye binası girişinde bulunan tabelaya 'T.C.' ibaresi eklenmesi yönünde talimat verdi. Talimatın ardından “Belediye Tesisleri” yazısının önüne Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi. 

Başkan Bozdoğan, “Benim doktor olmam, hekim olmam, belediye başkanı olmam Türkiye Cumhuriyeti’nin kazanımlarıyla ilgilidir ve o kazanımlar sayesindedir. Elbette ki Türkiye Cumhuriyeti’ni Tarsus Belediyesi tabelasının önünde görmek benim en güzel mutluluğum. Olması gereken de bu zaten. Çünkü bu cumhuriyet kazanımlarını yaşatmak ve onları ışık olarak görmek, mutlaka bir yöneticinin olmazsa olmazıdır. Bizim ilkemiz de bu yönde. Bugün bu konuda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e de şükran ve minnet duygularımı iletiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Bozüyük'te belediye binasına 'T.C.' ibaresi geri geldi

Bozüyük Belediyesi hizmet binası girişinde bulunan 'Bozüyük Belediyesi' yazılı tabela indirilerek, üzerinde Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması “T.C.” ibaresi bulunan “T.C. Bozüyük Belediyesi” yazılı yeni tabela asıldı.

 

Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’nun talimatı üzerine Bozüyük Belediyesi tabelasına Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresi eklendi. Yapılan düzenleme hakkında bilgi veren Bakkalcıoğlu, “Bozüyük Belediyesi halkın belediyesidir, başkanlık makamı da halkın makamıdır. Biz belediyeyi halka açıyoruz ve halkın belediyesi yapacağız. Bozüyük’ü halkımızla birlikte daha güzel bir hale getireceğiz. Belediyemizin girişinde bulunan tabelamızı da kaldırıp Türkiye Cumhuriyeti’nin belediyesi olarak değiştirdik. Bu belediye Türkiye Cumhuriyeti’nin Bozüyük Belediyesi'dir” dedi. 

 

Tire Belediyesi'ne ''T.C.'' geri geldi

İzmir'in Tire ilçesinde Tire Belediyesi binasının girişine "T.C." ibaresi eklendi.

Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran'ın talimatıyla Tire Belediyesi Hizmet Binası'na Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi.

Tire Belediyesi tarafından 2010 yılı Ocak ayından bu yana Belediye hizmetleri ve Kültür Merkezi olarak kullanılan binanın girişine, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran tarafından, Tire Belediyesi yazısının üstüne  'T.C.' ibaresi eklenmesi talimatı verildi. 

Talimatın ardından , Tire Belediyesi Hizmet Binası'na Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan 'T.C.' ibaresi eklendi.

 

Silivri Belediyesi'nde TC geri geldi

Silivri Belediyesi'nde daha önce kaldırılan "TC" ibaresi yeniden konuldu.

Gizli Gündem 26 Nisan 2019 Cuma 14:22 Silivri Belediyesi girişinde bulunan ve daha önce kaldırılan "TC" ibaresi, İstanbul'un ilk ve tek MHP'li Belediye Başkanı ünvanına sahip olan Silivri Belediye Başkanı Volkan Yılmaz'ın talimatıyla yeniden konuldu.

Silivri Belediyesi sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda "Belediyemizde yapılan düzenleme çalışmaları kapsamında bina ve muhtelif yerlerdeki tabelalara T.C. ibaresi eklendi" şeklinde bilgilendirme yapıldı.

 

SAMSUN- ATAKUM'A TC. GELDİ

Yerel seçim sonuçları ile birlikte AKP’den CHP’ye geçen Samsun'un Atakum İlçesinde Belediye Başkanı Cemil Deveci belediye binasına TC ibaresini ekledi. Başkan Deveci, daha sonra ilçe girişine de Atatürk'ün fotoğrafıyla bir vecizesini koydurdu.

Samsun'un Atakum Belediye Başkanı CHP’li Cemil Deveci, belediye binası girişine Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C. ibaresi koydurdu. Başkan Deveci twitter hesabından belediye tabelasının yeni halinin fotoğrafını paylaşarak, “Her zaman, her yerde göreceğiz. #TCyiSeviyoruz” yazdı.

TEK BELEDİYE ATAKUM

Vatandaşlar başkanın bu hareketine destek verdi. Atakum böylece, 18 ilçesi bulunan Samsun’un T.C ibaresi bulunan tek belediyesi oldu.

AKP’Lİ BAŞKANIN FOTOĞRAFI VARDI

Sözcü'de yer alan habere göre Başkan Deveci, ilçe girişindeki önceki dönem belediye başkanı AKP’li İsak Taşçı'nın fotoğrafını ve ‘Atakum’a Hoşgeldiniz' yazısını kaldırttı. Deveci, onun yerine, Atatürk’ün fotoğrafının ve “Yurt sevgisi ona hizmetle ölçülür” vecizesini koydurdu.

 

 

AKP MHP ARASINDA T.C. KRİZİ

Aksaray’da MHP’li belediye meclisi üyeleri, belediye tabelasına TC ibaresi eklenmesi için teklif sundu. Öneriye CHP ve İYİ Parti destek verdi. AKP karşı çıktı. Teklif kabul edilmedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından birçok ilde T.C. ibareleri belediye tabelalarına geri dönerken, Aksaray’da tam tersi oldu. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, 31 Mart AKP’nin kazandığı Aksaray’da belediye meclisi ikinci olğan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya T.C. tartışması damga vurdu. AKP’li belediye başkanı Enver Dinçer'in katılmadığı toplantıyı AKP’li Belediye Başkanvekili Cem Elibol yönetti.

Toplantıda, MHP’li üyeler tarafından verilen Aksaray Belediyesi tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi önerisi için oylama yapıldı. MHP’li üyelerin yanı sıra CHP’li ve İYİ Partili üyeler de önerinin kabulü yönünde oy verdi. AKP’li üyeler ise ret oyu kullandı. Oylama sonucu, 15 kabul, 16 ret oy ile T.C. ibaresinin eklenmesi kabul edilmedi.

MHP’Lİ ÜYEDEN AKP’YE TEPKİ

AKP’li üyelerin T.C. önerisini kabul etmemesi, MHP tarafında şaşkınlıkla karşılandı. MHP’li belediye meclis üyesi Muhterem Gür AKP’li üyelere tepki göstererek, “ Burada T.C. ibaresinin yer almasının hiçbirimizi rahatsız edecek bir yönü yoktur. Türkiye Cumhuriyet’i hepimizin ortak paydasıdır. Ama kabul etmediler, durum ortada.” diye konuştu.

 

BAŞKAN KENDİ ELLERİYLE TAKTI

Yerel seçimlerde Kumluca Belediye Başkanı seçilen CHP'li Mustafa Köleoğlu, hazırlanan "T.C" harflerini kendi elleriyle astı.

Antalya'nın Kumluca Belediyesi hizmet binası girişindeki tabelaya T.C. ibaresi eklendi. CHP'li Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, talimatıyla hazırlanan "T.C." harflerini, sepetli merdiven yardımıyla kendisi taktı.

 

Başkan Köleoğlu, "Kumluca Belediyesi bir kamu kuruluşudur. Kurum levhasının üstünde, Türkiye Cumhuriyetimizin adının simgesi olan T.C. harflerinin bulunmaması büyük bir eksiklikti. Bu eksikliği giderdik. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti" dedi.

 

AKP VE MHP'Lİ ÜYELER T.C. İBARESİNE HAYIR DEDİ

Çözüm sürecinde kaldırılan TC ibaresi, Denizli Çivril’de Mayıs ayı olağan belediye meclis toplantısında Cumhur İttifakı ile Millet İttifakını karşı karşıya getirdi.

Çözüm sürecinde resmi kurumların tabelalarından kaldırılan T.C. ibaresi, 31 Mart yerel seçimlerinden sonra AKP’nin kaybettiği birçok belediyede tabelalara geri gelmişti. Denizli’nin Çivril ilçesinde ise belediye tabelasına T.C. ibaresinin geri gelmesi, Cumhur İttifakına takıldı.

İYİ Parti ve CHP grupları tarafından verilen ve Çivril Belediyesi tabelasına T.C. eklenmesini içeren önerge, İYİ Parti ve CHP’li üyeler ile MHP’li üye Lütfi Karaman tarafından kabul edilirken, MHP kontenjanından AKP meclis listesine giren üyeler ile AKP’li meclis üyeleri tarafından reddedildi.

İYİ Parti Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Koray Eren meclis toplantısı sonra yaptığı değerlendirmede, “sözde milliyetçiler, milliyetçiliği ayaklar altına alanlarla bir araya gelip gurur duyduğumuz T.C. ibaresinin belediye tabelasına yazılmasına bile tahammül edemiyorlar. Milliyetçilik adı altında siyasi arenada boy gösteren arkadaşlarımızı taşıdıkları kimlikleri layıkı ile temsil etmeye davet ediyorum.” dedi.

 

GİRESUN'DA AKP'Lİ ÜYELER T.C.'Yİ REDDETTİ

Giresun'un Espiye Belediyesi'nin İYİ Partili ve CHP'li üyelerinin yerel seçimler sonrasında belediyelerine T.C. ibaresi eklemek için Meclis'e sundukları önerge, AKP'li üyeler tarafından reddedildi.

Aksaray'dan sonra Giresun'un Espiye ilçesinde de belediye tabelasına T.C. ibaresinin eklenmesi talebi AKP oylarıyla reddedildi. 

CHP ve İYİ Partili 6 üyenin verdiği önerge, Espiye Belediye Meclisi'nde gündeme geldi.

Sözcü'de yer alan habere göre, önerge, AKP'li Başkan Mustafa Karadere ve 9 üyenin karşı çıkması sonucu reddedildi. Millet İttifakı üyesi Şaban Yılmaz, "Türkiye Cumhuriyeti ibaresine karşı el kaldıran AKP zihniyetini esefle kınıyorum. AKP'li Başkan ve Meclis üyeleri ret oyu verirken 'burası Türkiye Cumhuriyeti'ne ait bir belediye değil mi?' diye düşündüm. T.C. Espiye Belediyesi'ne getirilene kadar mücadele edeceğim" dedi.

AKSARAY'DA MHP, CHP, İYİ PARTİ T.C. OLSUN DEDİ AKP REDDETTİ!

Aksaray’da MHP’li belediye meclisi üyeleri, belediye tabelasına TC ibaresi eklenmesi için teklif sundu. Öneriye CHP ve İYİ Parti destek verdi. AKP karşı çıktı. Teklif kabul edilmedi.

31 Mart yerel seçimlerinin ardından birçok ilde T.C. ibareleri belediye tabelalarına geri dönerken, Aksaray’da tam tersi oldu. Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, 31 Mart AKP’nin kazandığı Aksaray’da belediye meclisi ikinci olğan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya T.C. tartışması damga vurdu. AKP’li belediye başkanı Enver Dinçer'in katılmadığı toplantıyı AKP’li Belediye Başkanvekili Cem Elibol yönetti.

Toplantıda, MHP’li üyeler tarafından verilen Aksaray Belediyesi tabelasına T.C. ibaresi eklenmesi önerisi için oylama yapıldı. MHP’li üyelerin yanı sıra CHP’li ve İYİ Partili üyeler de önerinin kabulü yönünde oy verdi. AKP’li üyeler ise ret oyu kullandı. Oylama sonucu, 15 kabul, 16 ret oy ile T.C. ibaresinin eklenmesi kabul edilmedi.

MHP’Lİ ÜYEDEN AKP’YE TEPKİ

AKP’li üyelerin T.C. önerisini kabul etmemesi, MHP tarafında şaşkınlıkla karşılandı. MHP’li belediye meclis üyesi Muhterem Gür AKP’li üyelere tepki göstererek, “ Burada T.C. ibaresinin yer almasının hiçbirimizi rahatsız edecek bir yönü yoktur. Türkiye Cumhuriyet’i hepimizin ortak paydasıdır. Ama kabul etmediler, durum ortada.” diye konuştu.

 

T.C.'SİZ MHP'Lİ BELEDİYE

31 Mart yerel seçiminde AKP’nin kaybettiği belediyelerin tabelalarına T.C. ibaresi geri gelirken, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin tabela ve logosunda T.C. ibaresinin olmaması dikkat çekti.

Çözüm süreci sırasında kamu kurumlarının tabelalarından kaldırılan ve muhalefetin iktidara yönelik eleştirilerinde önemli bir yer tutan T.C. ibaresi, 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’nin kaybettiği yerlerdeki belediyelerin tabelalarına geri gelirken, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi tabela ve logosunda TC ibaresinin yer almaması dikkat çekti.

31 Mart’ta Manisa’da mevcut Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün Cumhur İttifakının adayı olarak girmişti. 2009’dan beri MHP’li Cengiz Ergün’ün yönettiği Manisa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yeni hizmet binasına geçmişti. Ancak yeni hizmet binasındaki tabelada da TC ibaresi yer almadı.

 

ANTALYA BELEDİYESİ DE t.c. İBARESİ EKLEDİ

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden Türkiye Cumhuriyeti tabelası!

Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin girişinde bulunan tabelaya Türkiye Cumhuriyeti ifadesi eklendi.

Antalya’da 31 Mart yerel seçimlerinde AKP’den CHP’ye geçen Antalya Büyükşehir Belediyesi tabelasını değiştirdi.

Önceki tabelada Türkiye Cumhuriyeti ibaresi bulunmuyordu.

Daha önce Türkiye Cumhuriyeti yazmayan tabelaya yapılan ekleme vatandaşlardan alkış aldı.


CHP’li Belediye Başkanı Muhittin Böcek yeni tabelayı basına tanıttı.

 

BAŞKAN BÖCEK’TEN ‘TÜRKİYE CUMHURİYETİ’ TANITIMI

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ‘Türkiye Cumhuriyeti' ibaresinin takılmasından büyük bir onur ve gurur duyduğunu belirterek, ‘ Özellikle 19 Mayıs'tan bir gün önce takılmasını istedik. Daha anlam kazandı. Çünkü yarın Kurtuluş destanımızın 100. Yılı. Bu nedenle Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün her zaman izinde olacağız. Cumhuriyetimizi Atatürk kurdu onu yaşatacak olan bizler ve gelecek nesillerimizdir. Atatürk'ün de dediği gibi ‘Hiç şüphesiz Antalya dünyanın en güzel şehri' Atatürk sevgisiyle büyümüş ve onun ilkeleri ile yaşamış biri olarak her zaman Antalyalı hemşerilerimin emrinde ve hizmetinde olacağım” dedi.

 

Kaynak: AJANSLARHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
1 Çaykur Rizespor 34 20 9 5 30 69
2 MKE Ankaragücü 34 18 9 7 21 63
3 Boluspor 34 18 6 10 23 60
4 Ümraniyespor 34 17 8 9 14 59
5 Erzurum BB 34 14 11 9 12 53
6 Gazisehir Gaziantep FK 34 15 8 11 19 53
7 Altınordu 34 15 8 11 10 53
8 Balıkesirspor 34 16 7 11 10 52
9 İstanbulspor 34 14 8 12 6 50
10 Vartaş Elazığspor 34 13 9 12 9 48
11 Giresunspor 34 13 8 13 6 47
12 Adanaspor 34 12 7 15 -15 43
13 Adana Demirspor 34 11 8 15 -3 41
14 Eskişehirspor 34 12 8 14 7 41
15 Denizlispor 34 10 8 16 -4 38
16 Samsunspor 34 7 15 12 -14 36
17 Manisaspor 34 7 3 24 -49 12
18 Gaziantepspor 34 2 4 28 -82 1
    Takımlar O G B M Av P
1 Hatayspor 34 23 7 4 48 76
2 Menemen Belediyespor 34 22 8 4 42 74
3 Afjet Afyonspor 34 21 7 6 31 70
4 Sivas Belediyespor 34 19 10 5 28 67
5 Keçiörengücü 34 19 7 8 36 64
6 Sancaktepe Belediyespor 34 16 11 7 26 59
7 İnegölspor 34 17 8 9 12 59
8 Sarıyer 34 13 5 16 -1 44
9 Tokatspor 34 11 10 13 -8 43
10 Etimesgut Belediyespor 34 11 9 14 -3 42
11 Kastamonuspor 34 12 4 18 -3 40
12 Eyüpspor 34 11 6 17 -10 39
13 Tuzlaspor 34 10 8 16 -9 38
14 Bodrumspor 34 10 8 16 -14 38
15 Amed Sportif 34 10 10 14 -4 37
16 Bucaspor 34 10 9 15 -9 36
17 Korfez SK 34 4 4 26 -48 13
18 Mersin İdmanyurdu 34 1 1 32 -114 -17
    Takımlar O G B M Av P
1 Altay 34 19 9 6 30 66
2 Bandırmaspor 34 19 7 8 22 64
3 Gümüşhanespor 34 19 7 8 25 64
4 Sanliurfaspor 34 19 6 9 21 63
5 Sakaryaspor 34 17 10 7 15 61
6 Bugsaşspor 34 15 11 8 20 56
7 Hacettepe Spor 34 15 11 8 16 56
8 Konya Anadolu Selçukspor 34 15 10 9 7 55
9 Niğde Belediyespor 34 14 7 13 -1 49
10 Kırklarelispor 34 11 9 14 -9 42
11 Kahramanmaraşspor 34 9 12 13 -14 39
12 Zonguldak Kömürspor 34 9 11 14 -14 38
13 Pendikspor 34 9 10 15 -13 37
14 Fethiyespor 34 8 12 14 -9 36
15 Fatih Karagümrük 29 9 4 16 -13 31
16 Nazilli Belediyespor 34 7 8 19 -24 29
17 Karşıyaka 34 6 9 19 -22 21
18 Silivrispor 34 2 11 21 -34 17
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık