stats
Engelleyiciyi kapattım!

Türkiye'nin Askeri Haber Portalı. Tüm, subay, astsubay, uzman jandarma, uzman çavuş, sözleşmeli erbaş/er ile sivil memur haberleri...

JANDARMADA RÜTBE TERFİ TÖRENİ

JANDARMADA RÜTBE TERFİ TÖRENİ
  • 30 Ağustos 2018, Perşembe 17:01

Bakan Soylu, Rütbe Terfi Törenine Katıldı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da düzenlenen Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Rütbe Terfi Töreni’ne katılarak, terfi alan askerlerin yeni rütbelerini takdim etti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara'da düzenlenen Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı Rütbe Terfi Töreni'ne katılarak, terfi alan askerlerin yeni rütbelerini takdim etti.

Ankara Anıttepe'de düzenlenen Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı rütbe terfi törenine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, askeri yetkililer ve terfi alan 92 asker katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan törenin açılış konuşmasını Orgeneral Arif Çetin yaptı. Çetin, "Bugün bir üst rütbeye terfi etmeye hak kazanan arkadaşlarımızı kutlama ve onların haklı gurur ve sevinçlerini paylaşmak üzere bir araya gelmiş bulunuyoruz. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı'nın çeşitli kademelerinde hizmetler vererek gösterdikleri üstün gayretlerinin ve hizmetlerin mükafatı olarak bir üst rütbeye terfi eden silah arkadaşlarımı ve onlardan desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen saygı değer eşlerini, anne ve babaları ile değerli aile bireylerini gönülden kutluyorum" dedi.

Askerlerin yeni alacakları rütbelerle, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da aynı dikkat ve heyecanla çalışacaklarına inandığını vurgulayan Çetin, "Bir üst rütbeye yükselen General, Subay, Astsubay ve Uzman Jandarma arkadaşlarımı tekrardan kutluyorum. Yeni rütbelerinin yüce milletimize, İçişleri Bakanlığı'na, Jandarma Genel Komutanlığı'na, Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ve ailelerine hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmanın ardından Bakan Süleyman Soylu ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, bir üst rütbeye terfi eden toplamda 92 askerin yeni rütbelerini teslim etti. 

 

ADIYAMAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI 

Jandarmada Rütbe Terfi Töreni Düzenlendi
 

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığının çeşitli birimlerinde görevli iken, 30 Ağustos tarihi itibariyle bir üst rütbeye terfi eden toplam 82 personel için rütbe terfi töreni düzenlendi.
 

 

Askeri Gazinoda düzenlenen törene Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Hüseyin Gürfidan ve bir üst rütbeye terfi eden personel ve aileleri katıldı.

Gerçekleşen törende, Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı emrinde görevli 1 yarbay, 29 astsubay ve 52 uzman çavuş olmak üzere bir üst rütbeye terfi etti.

Terfi eden personele yeni rütbeleri Vali Nurullah Naci Kalkancı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, protokol üyeleri ve eşleri tarafından takıldı. Vali Kalkancı, bir üst rütbeye terfi eden askerleri tebrik ederek, başarılar diledi.

Törende konuşan İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, "Jandarma Genel Komutanlığının çeşitli kademelerinde çok değerli hizmetler vererek bir üst rütbeye terfi etmeye hak kazanan silah arkadaşlarımızı kutlamak, onların gününü ve sevinçlerini paylaşmak amacıyla bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu mesleği bir yaşam biçimi olarak seçmiş olan bizlerin bir üst rütbeye terfisi yaşantımızdaki sevinç ve heyecan kaynağı unutulmayacak anlardan biridir. Kazanılan her rütbe, sarf edilen emek ve çabaların bir karşılığı, en değerli mükafat olduğu kadar, artan görev ve sorumlulukların da bir göstergesidir. Bu görevlerin yerine getirilmesinde, en büyük sorumluluk sizlere düşmektedir. Yeni rütbelerinizle alacağınız görevlerde de aynı gayret ve heyecanla çalışacağınıza, bu rütbelerin sizlere yükleyeceği sorumluluk ve mes'uliyetin bilincinde olarak çok daha başarılı hizmetler vereceğinize inanıyorum. Bir üst rütbeye terfi eden bütün personelimizi tebrik ediyorum" diye konuştu. 

 

TUNCELİ İL JANDARMA KOMUTANLIĞI 

Tunceli'de 56 Jandarma Personeli Yeni Rütbesini Törenle Taktı

Tunceli’de bir üst rütbeye terfi ettirilen 56 jandarma personeline rütbeleri törenle takıldı.

İl Jandarma Komutanlığında bir üste rütbeye terfi eden subay ve astsubaylar için tören düzenlendi. Törene Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Vedat Çolak, 4. Komando Tugay Komutan Vekili Piyade Albay Feridun Bircan, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş ve İl Jandarma Komutanı Sinan Şen katıldı.

Törende Vali Sonel ile birlikte protokol üyeleri üst rütbeye terfi eden 56 jandarma personelinin rütbesini taktı.

Güvenlik güçlerinin Tunceli'de destek yazdığını aktaran Vali ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, "Bunun için emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Başta Tekin Albayımız olmak üzere aramızdan ayrılan arkadaşlarımıza yeni görev yerlerinde başarılar diliyorum. Aramıza yeni katılan başta Sinan Albayım olmak üzere arkadaşlarımıza Tuncelimize hoş geldiniz diyoruz. Terfi alan arkadaşlarımızı da tebrik ediyorum. Hem kendilerine, hem ailelerine hem de memleketimize hayırlı olsun. İnşallah daha güzel işler yaparlar. Hepinizle gurur duyuyoruz. İyi ki varsınız. Yüce Rabbim tüm kahramanlarımızın yar ve yardımcısı olsun"ifadelerini kullandı. 

 

SİİRT İL JANDARMA KOMUTANLIĞI 

Siirt İl Jandarma Komutanlığında üst rütbeye terfi ettirilen ve yeni görev yerlerine atanan subay, astsubay ve uzman jandarma rütbesindeki personeli için “rütbe ve terfi töreni” düzenlendi.
 

Siirt İl Jandarma Komutanlığına atanan Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay tuğgeneralliğe terfi etti. Resmi gazetede yayınlanan kararname kapsamında, İl jandarma Komutanı Kurmay Albay Hüseyin Hilmi Atabay Tuğgeneralliğe yükseltilirken, 4 subay, 97 astsubay ve 115 uzman çavuş terfi etti.

Törene, Vali Ali Fuat Atik, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Hüseyin Hilmi Atabay, Belediye Başkanı Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, 3. Komando Tugay Komutan Yardımcısı Albay Mehmet Fevzi Kenansarı, ilçe belediye başkanları ile terfi edecek personel ve aileleri katıldı. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Atabay yaptığı açılış konuşmasında personelin rütbeleri yükseldikçe astları için daha fazla rol model olacaklarını söyledi.

Çevremizde ateş çemberi olduğunu belirten Tuğgeneral Atabay "Omuzlarınıza ve kollarınıza eklenen bu yıldız ve sırmalar sizlere yeni tecrübe kazandıracak yeni hizmet imkanı vererek artan sorumluluğunuzun, yükünün nişanesi olacaktır. Yeni rütbelerinizle ifa edeceğiniz vazifelerinize asker yetiştirmek ve onlara örnek olabilmek için daha titiz davranmalısınız. Tavır ve davranışlarınızda taşıdığınız bu rütbelerin ağırlığının hakkını vermeye özen gösteriniz. Çevremizdeki ateşten çemberin ortasında vatan müdafaası için bizleri zor görevlerin beklediği kritik bir dönemden geçiyoruz. Yeni rütbelerimizle alacağınız görevlerde daha önce olduğu gibi bundan sonrada aynı dikkat gayret ve motivasyonla çalışacağınıza rütbenin verdiği sorumlulukla başarılı olacağınıza güvencem tamdır" dedi

Vali Ali Fuat Atik ise yaptığı konuşmada, Jandarma personelinin ülke ve il genelinde çok önemli görevler üstlendiklerini terör örgütlerinin adeta korkulu rüyaları olduklarını belirterek terfi eden personeli kutladı. Konuşmaların ardından Tuğgeneral Atabay'a rütbeleri Vali Ali Fuat Atik ve Tuğgeneral Atabay'ın eşi tarafından takıldı. Bir üst rütbeye terfi eden diğer bazı personelin rütbeleri Belediye Başkan Vekili Ceyhun Dilşad Taşkın, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Fırat, personelin eşleri ve diğer davetliler tarafından takıldı.

Siirt İl Jandarma Komutanlığında görevli toplam 217 personelin bir üst rütbeye terfi ettikleri belirtildi.

 

ERZİNCAN İL JANDARMA KOMUTANLIĞI 

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı'nda Rütbe Töreni
 

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli subay, astsubay ve uzman jandarmalardan bir üst rütbeye yükselenlerin rütbeleri takıldı.
 

Erzincan İl Jandarma Komutanlığı'nda düzenlenen tören programında terfi eden personellere rütbelerini; Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ın yanı sıra Erzincan İl Emniyet Müdürü Bülent Şensoy, Erzincan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, Erzincan İl AFAD Müdürü Kadir Çelik ve bazı rütbeli personeller ile terfi eden personellerin aileleri takarak, kendilerini tebrik ettiler.

Terfi tören programında konuşan Erzincan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hasan Aksoylu, rütbe almanın insan hayatında bir dönüm noktası olduğunu belirterek, rütbe almanın aynı zamanda omuzlardaki sorumluluğu artırdığını ve terfi eden personellerin meslek hayatlarında cesaret, feragat ve bir kanun ordusu olarak vatana, millete ve devlete hizmet edeceklerine inandığını kaydetti.

Erzincan Valisi Ali Arslantaş ise konuşmasında, hem Emniyet Müdürlüğü hem de Jandarma Teşkilatı'nın, vatandaşın asayişinden trafiğine ve terörle mücadeleye kadar yapmış olduğu tüm çalışmalarda başarılı olduklarını belirterek, bir üst rütbeye terfi eden tüm personelleri ve onlara bu terfi süreçlerinde her türlü hal ve şartta yardımcı olan eş ve çocuklarını da tebrik etti. 


Kaynak: AJANSLARHABERE YORUM YAZIN

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor
ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

BASINDA BUGÜN
TÜM GAZETELER
  • S.Lig
  • 1.Lig
  • 2.Lig Kırmızı
  • 2.Lig Beyaz
    Takımlar O G B M Av P
Şampiyonlar Ligi
UEFA
Alt Lig
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
    Takımlar O G B M Av P
NAMAZ VAKİTLERİ
yukarı çık